Přejít na obsah

Sdílení tiskárny


Návštěvník Sparkless

Doporučené příspěvky

Návštěvník Sparkless

Zdravím, mám takový problém, koupil jsem si novou tiskárnu (https://www.alza.cz/samsung-sl-m2070w-d456145.htm). Když jsem chtěl tiskárnu sdílet v síti přes modem od UPC přes WPS, router úplně přestal emitovat signál WiFi po stisknutí WPS tlačítka na boku. Restartoval jsem modem přes vytažení ze sítě i klasickým vypnout/zapnout. Resetoval jsem Wifi adaptér v notebooku, zmáčknul jsem znovu WPS čudlík, nic nepomáhá. Přes kabel se k internetu klasicky dostanu, jedinné co nefunguje je signál wifi. Jedinná věc které mě ještě napadá je zmáčknout reset tlačítko na routeru, ale u toho se bojim abych nevymazal i ten zbytek nastavení které mě alespoň dostane na net přes kabel. Nápady?

Díky moc předem za všechnu pomoc kterou kdo nabídne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Sdílení tiskárny

Když chceš dostat nějakou relevantní radu, tak by bylo dobré vyplnit ve tvém profilu typ používaného modemu a ne tam psát nesmysly. 

Jinak zmáčkni to resetovací tlačítko a podrž ho aspoň 10 vteřin, tím se modem vyresetuje do továrního nastavení, pak si ho znovu nastav a vyzkoušej funkci WPS, i po tom resetu se do nastavení modemu bez problémů po kabelu dostaneš.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sparkless

router je Technicolor TC 7200 (https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/poruchy-rady-a-tipy/internet/technicolor-tc7200/). 

Vyresetoval jsem router I přes čudlítko jak jsi poradil, bohužel žádná změna, Wireless indikátor ani nezabliká. 

Po chvíli jsem se prostě osmělil, narval jsem se do administrátorskýho webovýho rozhraní serveru. WPS z tiskárny prostě úplně vykoplo wireless funkci. Zapnul jsem ji v pohodě, a Wireless běží. Na internetu je pár zmínek že Samsung tiskárny mají tendenci dělat podobný věci. 

WPS samozřejmě JE způsob jak se propojit s tiskárnou na síť, akorát ta WiFi funkce je prostě od Samsungu nedotažená jak zmínil tady Herr Shitler. Přes web admina jsem manuálně nastavil i WPS a tiskárnu už vidím i na síti, takže problém je vyřešený.

Čeho jsem se odzačátku bál a snaži se vyhnout, že z předchozích zkušeností (nutno dodat starších než rok) pokud chci od UPC routeru změnit i maličkost přes web admin, v Polsku mají tendenci explodovat elektrárny a v Estonsku umírat stáda koz na mor. Každopádně díky za podporu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom technická - routery od UPC jsou určený home userům, kteří nikdy nic nastavovat nebudou nebo max. jiný jméno a heslo pro WiFi. Kdo chce něco nastavovat, ten z nich udělá modem v bridge a za to si hodí router svůj. Ovšem zrovna v případě tiskáren (a je jedno, jestli WiFi nebo LAN) není potřeba do routeru vůbec lézt.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Ovšem zrovna v případě tiskáren (a je jedno, jestli WiFi nebo LAN) není potřeba do routeru vůbec lézt.

 

No, dovolim si oponovat. Ja shodou okolnosti take nedavno pridaval novou tiskarnu do domaci site (Epson L3150). Jelikoz tato nema LAN rozhrani, musel jsem pouzit Wifi. A protoze mam v routeru v zabezpeceni wifi nastaven filtr MAC adres, musel jsem MAC adresu tiskarny do tohoto filtru pridat. Takze ano, v urcitych pripadech je nutne do nastaveni routeru vlezt 🙂

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

homberg: to už je taková vyšší dívčí.Nezvládne to úplně každý. Resp. běžný domácí uživatel vůbec takové věci (filtrování MAC) neřeší. Navíc, MAC adresy se dají odposlouchávat. Ale to jsme někde jinde. Většině lidí bude stačit Wifina s přijatelným jménem, jiným než UPCxyz, silné šifrování a rozumné heslo.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník jandik
V 28. 10. 2019 v 2:43 PM, homberg napsal:

Ovšem zrovna v případě tiskáren (a je jedno, jestli WiFi nebo LAN) není potřeba do routeru vůbec lézt.

No, dovolim si oponovat. Ja shodou okolnosti take nedavno pridaval novou tiskarnu do domaci site (Epson L3150). Jelikoz tato nema LAN rozhrani, musel jsem pouzit Wifi. A protoze mam v routeru v zabezpeceni wifi nastaven filtr MAC adres, musel jsem MAC adresu tiskarny do tohoto filtru pridat. Takze ano, v urcitych pripadech je nutne do nastaveni routeru vlezt [emoji846]

Samozřejmě, pokud máte nastavenou takovou blbost jako je filtrovani mac adres, což je naprosta zbytečnost neprispivajici k bezpečnosti sítě, tak ano, v tomto případě tam vlézt musíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...