Přejít na obsah

Stahování na síti BitTorrent jde velice pomalu.


Návštěvník KEMA

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Jako klienta používám program Azureus 2.0.8.4 a po nainstalování jsem v nastavení pozměnil pouze cestu ke složce kam se mají data stahovat a počet uploadů.

Přesto že mám Turbo, tak stahování jde velmi pomalu. Stále mám "žluté ksichtíky". Při prvním spuštění Azureuse a jeho první konfiguraci v průvodci to napsalo něco o NAT - nějaká chyba. Neporadil by jste někdo, prosím, s nastavením?

IP adresu mám neveřejnou, systém je Windows XP pro.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Ono hlavně záleží na tom, kolik lidí soubor nabízí (seeds) a kolik jich soubor stahuje. Dneska jsem stahoval Partition Magic, který nabízelo asi 80 lidí a stahovalo deset, takže to jelo nad 100 kB/s (mám taky neveřejnou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Chyba s NAT je sice klasicky strasak a problem u torrentu, ale ackoliv my (karnevalaci s neverejnou) mame porty zavrene, tak se mi nezda ze by mi to tolik vadilo - sam stahuju docela casto a kdyz se chytne dost seedu s dobrym uploadem a hlavne, kdyz maji otevrene porty ONI, tak je vse ok - stahuju dost casto taky pres tu stovku. ale jak rikam, vse je to o seedech a jejich pripojeni.

Jestli chces castecne vsechny tyhle problemy vyresit, tak si podle myho porid verejnou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

ja mam verejnou a kdyz jsem ji chtel zrusit (preci jen 1200/ročne se hodi)

tak jsem se prepnul na neverejnou a pres torrent mi vsechno slo pomaleji, nezkousel sem to nijak dlouhodobe, ale zdalo se mi ze na verejny je to lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Doctor

Já mám taky neveřejnou IP a torrenty jedou docela ok. Tahám pravidelně Stargate a Star Treky a mívám to tak za 3-4 hodinky doma. Pokud to jede pomalu nebo vůbec tak to vždycky zkusím připojit znovu, a ony se seedy nachytají. Používám Bit Tornado, kámoš má Bit Spirit a taky je spokojenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady:

 

Má cenu při lince 1000/200 kbps omezovat v bittorrent klientovi upload na doporučených 80 %, nebo se vzájemně download a upload natolik neovlivňují, že to může běžet naplno v obou směrech?

 

A druhá věc, stahuju soubor, kde je 5 seeds a 15 peers a stahování běží zhruba 30-40 kBps. Je to normální, nebo je to pomalý? A pokud je to pomalý, kde může bejt háček?

Používám BitComet a mám neveřejnou IP.

 

Předem dík za rady

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady:

 

Má cenu při lince 1000/200 kbps omezovat v bittorrent klientovi upload na doporučených 80 %, nebo se vzájemně download a upload natolik neovlivňují, že to může běžet naplno v obou směrech?

 

A druhá věc, stahuju soubor, kde je 5 seeds a 15 peers a stahování běží zhruba 30-40 kBps. Je to normální, nebo je to pomalý? A pokud je to pomalý, kde může bejt háček?

Používám BitComet a mám neveřejnou IP.

 

Předem dík za rady

pokud naplno vyuzijes upload tak se zpomalí download, takze kdyz upload omezis na 20kbs tak pojede vsechno OK

 

co se tyce rychlosti stahovani pres torrent tak rychlost silne ovlivnuje to kdo je zrovna pripojen, nekdy to jde proste pomalu nekdy hodne, 30-40 kbs je celkem pouzitelna rychlost

 

ja mam turbo 2000 a pres torrent sem naplno (280-300 kbs) stahoval snad jenom jednou

 

neverejna IP v tom hraje roli, protoze pokud seedi nemaji otevrene porty tak ty se k nim nepripojis takze muzes tahat jen od tech co maji verejnou IP nebo otevrene porty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
A druhá věc, stahuju soubor, kde je 5 seeds a 15 peers a stahování běží zhruba 30-40 kBps

 

No při tomhle poměru seedů a peerů je ta rychlost dost slušná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem narazil na dvě věci, co mě zajímají.

V BitCometě je u stahování torrentu možné nastavit prioritu. Já jen tak zkusmu dal vysokou, a drasticky se mi zvedl download, až jsem se lek a radši to hned dal zpátky na normal. Víte, co ty prioryty znamenají, asi to nebude zrovna korektní co?

Další věc je BitComet chat, jelikož anglicky se nebavím, zajímalo by mě, jestli se daj podle IP poznat češi a slováci?

Díky

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...