Přejít na obsah

Problem s pripojenim k internetu


Návštěvník veczi

Doporučené příspěvky

Návštěvník veczi

Ahoj...vcera ke me dorazili technici a ze mi pripoji net. U technika v ntb to jelo, ale u me nic...chvilku jsme nad tim sedeli a zaver byl ze mam preinstalovat system...nicmene to nepomohlo. Chyba je v tom ze neni prirazena IP...pocitac taha data ze site, ale nic neodchazi ani neprichazi. DHCP je nastaveno na automaticky. System jen hleda a nic...nevim co s tim. Prosim muze nekdo poradit? Mam modem Motorola. Prochazel jsem forum ale nic nenachazim...nekde na netu jsem cetl, ze nekdo mel stejny problem, ale reseni zadne. Mam to znovu instalovat cele nebo nekde je chyba? Reset modemu byl taky...sitovka je oka...akorat teda mi naskakujou vykricniky na nejaky hardware SM...ted presne nevim...jenze bez netu se mi to nechce poradne nainstalovat...takze jsem mozna v pasti...Deska MSI....karta realtek...nejsem doma takze to vse z hlavy nevim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preinstalovavat system kvuly tomuhle je podle me nesmysl, to delaji amateri, kteri tomu nerozumi.

 

Zkusil bych prepnout sitovku na rychlost 10 Mbit, vpominam si ze kdysi se tu parkarat resilo obnobny problem kdy to doticnemu jelo velmi pomalu a tohle pomohlo.

 

Jinak bych zkusil vymenu UTP kabelu a sitovky popr. take zkontrolovat ovladac te karty a eventualne zkusit jiny.

 

A jeste mas v zaloze USB pripojeni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník veczi

no zkusim...

bojim se, protoze kdyz mi zapli kabel a dali jsme restart tak pocitac tak vytuhnul, ze ani nesel vypnout...jen vypnutim zdroje ....sitovku mam spravne naovladacovanou :) ale nevim, treba se stala nekde chyba. kabel je dobry....ten mi jede...jinak by prece neslo spojeni mezi PC a modemem...hleda se proste porad IP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se na tenhle troubleshooting osvědčila live distribuce linuxu. Stáhne se iso, vypálí na CD, z něj se nabootuje a pokud net jede, je to v původním software (viry, ovladače, příliš paranoidní nastavení...), pokud se linux nechytne, je to s největší pravděpodobností hardware. Osobně používám Slax

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník veczi

Takze vyreseno pomoci USB kabelu, ale porad nevim co je spatne...sitovka ukaze vse OKA.....je mozne aby byla vyssi odezva pres USB kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ve správci zařízení jsou nějaké vykřičníky, může to znamenat, že síťovka nepracuje správně, i když tvrdíte, že je OK. Předpokládám, že po reinstalaci Win jste nainstaloval ovladač čipsetu, jinak by některá zařízení nebyla rozpoznána.

Možná zkusit dát "Opravit" v Síťových připojeních, nebo ručně vložit Server DHCP a DNS.

Mám desku MSI se síťovkou od Realteku (onboard 8100C) s posledním ovladačem ze stránek Realteku (nikoliv MSI) a WinXP+SP3 a vše funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník veczi

no pomoci USB to jde...vykricniky uz nemam zadne a stale to nejde...zkusim teda nove ovladace...

jinak mi net jede zatim silene a to mam 10M...podle rychlost.cz se mi to vysplhalo max na 5130 -600 Kb/s down

1000-133 Kb/s up

ping od 30 nahorustabilita kolem 15 %

 

muze to byt tim USB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pomoci USB to jde...vykricniky uz nemam zadne a stale to nejde...zkusim teda nove ovladace...

jinak mi net jede zatim silene a to mam 10M...podle rychlost.cz se mi to vysplhalo max na 5130 -600 Kb/s down

1000-133 Kb/s up

ping od 30 nahorustabilita kolem 15 %

 

muze to byt tim USB?

hlavně rychlost.cz ukazuje pěkný nesmysly... nejlepší je speedtest.net a speed.io

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...