Přejít na obsah

Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci IP


Návštěvník Kukys

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kukys

Dobrý den, 

poslední dva dny mě zlobí problém s internetem, včera kolem 20h vypadl úplně, nejelo vůbec nic. Nějakou chvíli jsem to nechal, ale najednou jela jen WiFi, ethernet nejel (mám připojené dva počítače), vypnul jsem a zapnul router, proste klasika. Najednou se stalo to, ze nejelo na chvilku vůbec nic, Wi-Fi se po chvíli chytla, ale ethernet zase nejel. Po chvíle hledání na telefonu se jeden Ethernet kabel rozjel. Druhy pořad nejel, napadlo mě, jestli to nejsou ovladače základní desky, tak jsem přeinstaloval LAN, bez úspěchu. Ethernet nejede na jednom počítači vůbec na druhem se občas chytne a pak zase nic. Diagnostika píše “adaptér Ethernet nemá platnou konfuguraci protokolu IP” , někdo na jiném fóru psal, ze mu pomohlo změnit ethernet výstup z routeru, to já udělat nemůžu, protože bych asi zrušil internet někomu jinému? Napadá vás co s tím je? Mám zavolat technika, je to problém na moji straně nebo na straně poskytovatele? 

Jsem zde čerstvě přestěhován, internet jel 2 týdny úplně v pořádku, děkuji za rady!

Jinak chci říct, ze bych ovladače a špatný Ethernet kabel (který vede ze zdi) vypustil, zkoušel jsem preinstalovat i jiný kabel, děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kukys

Dobrý den, modem je Wi-Fi ED 3.0, děkuji. 

Jinak, když jsem si v příkazovém řádku nechal vyjet ipconfig /all , tak mi to ukázalo vše jako IP, masku, DNS servery, ale nemám gateway, ten je proste prázdný, chtěl jsem zkusit nastavení protokolu IP ručně, jinak jsem si s nastavením vůbec nehrál, ani nevím jak nám to zde zapojili, nebyl jsem tu, když nám to dělali, zatím děkuji. 

před 35 minutami, tomus napsal:

V prvé řadě bys měl uvést co máš za modem, v profilu to nemáš. 

Ahoj, modem je Wi-Fi ED 3.0, děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci IP

 zkus resetovat modem chvilkovým odpojení od elektrického napájení, když to nepomůže Můžeš ho zkusit vyresetovat do továrního nastavení a to tak že vzadu na modemu podržíš resetovací tlačítko asi 10 vteřin.

Značku modemu najdeš na štítku ze spodní strany.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...