Přejít na obsah

změna zapojení TV při přechodu na digi vysílání


Návštěvník mumi

Doporučené příspěvky

Návštěvník mumi

Rád bych se zeptal jestli bylo nutné po přechodu na digitální vysílání nějak změnit zapojení kabelového signálu do TV. Signál mám zapojen přes VCR a DVD, ale po přechodu na digi vysílání, téměř vždy při zapnutí TV signál bud nejde nebo strašně zrní, po vypojení a zapojení SCART kabelu obraz obvykle naskočí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

A jestli se můžu zeptat, co s tím má co dočinění digitální signál? Přijímáte analogový nebo digitální signál? Když tedy nemáte STB máte TV s digitálním DVB-C tunerem? A s tím SCARTEM mi to taky není nějak jasný, vždyť na samotný signál nemá SCART žádný vliv, ledaže byste měl koaxiální kabel zapojený do VCR a z VCR by vám vedl jen SCART do TV, dále by vám do TV už nevedl koaxiální kabel s televizním signálem. Signál byste si tak v tomto případě přijímal do TV přes VCR.

 

Jestli to máte zapojené tak, jak popisuji, tak problém může být ve SCART kabelu, zkusit použít jiný, a nebo přímo ve SCART konektoru na VCR či TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze mame to chapat tak ze signal ti jde koaxem do TV pres VCR a DVD a na TV mas nevoleny nejaky analogovy kanal a pokud nepohnes se SCART kabelem (kde ?), tak to blbne ?

Nebo ti jde signal do TV po scartu treba z videa a na TV mas prepnuto (muze s e prepinat i samo) na externi (AV) vstup ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mumi

Signál jde ze zásuvky kabelovky do VCR a odtud scartem do TV. DVD je s TV také spojeno scartem.

Otázka zněla jestli jsem neměl nějak změnit toto zapojení, protože v/u problémy začly zhruba v době kdy se přešlo na digi vysílání...

Je mi jasný, že kabelovka signál üpravuje sama a rozdíl bych asi neměl poznat, ale...

sorry jsem tomto abs. laik... :oops:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak bych mnel spravne propojit sony rdr-hxd890,sony 46w4000 a dom.kino sony Dav-f200.Jedna se mi o to,jak naladit na rekorderu volne sirene kanaly v digitalu od upc.Stb nemam,propojeno pomoci kabelu hdmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...