Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Tak jsem si pozorně přečetl celé vlákno, a mám jasno že ke své nové TV Samsung s DVB-C, CI slotem a MPEG4 dekodérem musím dokoupit CA modul s kartou UPC od firmy Lica, která se postará o registraci katry u UPC a budu moct na TV sledovat všechny kanály dle svého tarifu včetně těch v HD.

Našel jsem tu ale i zmínku, že kartu mi může dodat i přímo UPC, ale opět jen k zařízení od fi. Lica, takže tam nevidím žádný rozdíl, nebo mi něco uniklo?

A nikde jsem tu nenašel, jestli za tu kartu, ať už dodanou spolu s CA modulem od Lica, nebo přímo od UPC, nebudu UPC platit nějaký měsíční paušál, jako třeba za další zapůjčený STB?

 

Teoreticky se prý dá objednat karta od UPC k přístroji, který si zakoupíš použitý (musíš snad prokázat podle výrobního čísla jestli není kradený) - prakticky nevím, zkoušel to už někdo?

Pokud si kupuješ modul od LICA, dostaneš s ním i spárovanou kartu, za kterou zaplatíš jednorázově 200,- Kč zálohu vratnou při vrácení karty. další poplatky se zy ní už neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
...A nikde jsem tu nenašel, jestli za tu kartu, ať už dodanou spolu s CA modulem od Lica, nebo přímo od UPC, nebudu UPC platit nějaký měsíční paušál, jako třeba za další zapůjčený STB?

 

Ještě je tu někde určitě napsané, že pokud kupuješ něco od LICA s.r.o., tak ta si ověřuje u UPC, že už smlouvu máš, tedy že měsíční paušál už platíš.

Pokud máš více zařízení (STB) od UPC, tak platíš taky jen jeden paušál za digitální televizi, ale ještě 90 nebo 150 korun za pronájem toho zařízení navíc.

Pokud si koupíš vlastní zařízení kdekoliv a od LICA jen CAM se spárovanou kartou, tak pronájem už neplatíš, takže platíš jen ten jeden paušál za digitální televizi.

Spárovaná karta se neprodává, ta je majetkem UPC a tobě tam jen "vázne" ona záloha 200 korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím všechny . LG 22LU5000 , při nastavení země "žádná" DVB-C i EPG plně funkční.

Trochu zlobí diakritika u TXT.Ale jinak spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky se prý dá objednat karta od UPC k přístroji, který si zakoupíš použitý (musíš snad prokázat podle výrobního čísla jestli není kradený) - prakticky nevím, zkoušel to už někdo?

Pokud si kupuješ modul od LICA, dostaneš s ním i spárovanou kartu, za kterou zaplatíš jednorázově 200,- Kč zálohu vratnou při vrácení karty. další poplatky se zy ní už neplatí.

V praxi je to tak že si koupíš po někom zařízení zakoupené původně od Lica (Musí být od Lica patrně kvůli párovacím klíčům) zavoláš/napíšeš na UPC S/N zařízení + ideálně č. smlouvy a jméno od koho jsi to koupil a UPC ti po ověření dodá kartu. Zatím jsem se setkal jen s jedním takovým případem a za pár dní bylo vše funkční. Ostatní případy byly nevrácená/ukradená zařízení takže bacha při nákupu např. na aukcích a bazarech.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S CA modulem v TV Philips 42PFL8684H to jede také OK.

Jsou 2 možnosti jak aktivovat DVB-C

 

1. možnost:

V Menu TV

Instalce

Instalace kanálů

Automatická instalace

Znovu instalovat kanály

Finsko

Kabel

Spustit

Při tomto naladění se nebude korektně zobrazovat diakritika v EPG, ale zobrazí se více možností ve volbě NetTV

 

2. možnost:

Znamená aktivovat DVB-C tuner v servisním menu TV pro všechny země a tedy i pro ČR.

Při zapnuté TV na ovladači vymačkat

062596 i (INFO)

Options

Digital broadcast

DVB - ON

DVB-T installation - ON (možná není potřeba, ale osobně jsem to dal na ON všechno)

DVB-C - ON

DVB-C installation - ON

a Store

pro jistotu bočním vypínačem vypnout a zapnout TV

 

Bohužel ani po této aktivaci neuloží veškeré nalezené stanice a je potřeba udělat první možnost s naladěním stanic přes Finsko.

Poté tyto naladěné stanice přes servisní menu (062596 i - poté najít volbu Upload to USB) zazálohovat na USB. Po naladění ČR zase nahrát tyto stanice z Download from USB.

 

Pak v Menu TV

Instalce

Instalace kanálů

Automatická instalace

Znovu instalovat kanály

ČR

Kabel

Spustit

 

Po naladění ČR zase nahrát stanice z Download from USB.

 

Nyní budete mít EPG v češtině a bude se EPG zobrazovat s českými znaky.

Jen v základní nabídce NetTV bude méně možností na odkazy stránek (ČR je bohužel ošizená), ale to by mělo jít přehodit volbou země v pravo dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jsem ten anonym s Philips 42PFL8684H a od včera je i babička s dědou vlastníkem 42PFL7404H

Oba máme problémy s přehazováním stanic, které se děje tak cca 2x týdně.

Večer vypnu TV a je vše OK, ale na druhý den už mám některé kanály přeházené. U mě je to 100% kanál číslo 8 s Markizou za Mezzo a pak asi Joj na 10. kanálu se přehodí za MTV. Jsou rozházené i další kanály, které mám zrovna v Promo nabídce při nákupu CA modulu, ale tam už nevím co přesně to je a za co. Jinak mám nabídku Starter.

Babička s dědou mají Standard a zrovna také promo nabídku spojenou s CA kartou.

Již dnes mi volali, že se jim vytratil kanál 1 s ČT1 a kanál 2 s ČT2 a místo toho tam mají nějaké rádio. Pak jim zmizela i Prima ze 4. kanálu a tam to teď zobrazuje, že nemají naladěň žádný kanál.

Já si to opravuju přes servisní menu z paměti flash disku tak jsem to do teď neřešil a očekával nový SW televize, ale u starších lidí by to asi neprošlo...

Když jsem volal do servisu Philips a řekl jim problém u 2 TV s CA kartou od UPC tak mi hned řekl, že za to nemůže TV, ale UPC, které přehazuje kanály.

Je to opravdu pravda? A dělá to tak běžně?

Je pravda, že než jsem pořídil CA kartu a jel jen na STB a analog v TV tak se to NIKDY nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...