Přejít na obsah

UPC se mění na Vodafone


Návštěvník ladcafa@seznam.cz

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo, jestli lze ještě k internetu pořídit televizi (Klasik za 80Kč) bez pronájmu zařízení a zapůjčit kartu s aktivací vlastního CA modulu? Nebo už to zařízli jako připojení starších modemů? V moje UPC mi to nabízí pouze za 150Kč včetně pronájmu zařízení.

Leží mi tu tři odkoupené CA moduly uvažuji o kabelové televizi.

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zlaťák Tohle bych řešil po telefonu, Tohle asi nebude úplně běžná záležitost a tak s tim internetový formulář nepočítá.

před 8 hodinami, lucas456 napsal:

mám internet a TV komfort kterou chci buď zrušit nebo snížit na základní balíček .. což by neměl byt problém.. ale pokud bych chtěl TV zrušit a ponechat si pouze internet a mám ještě věrnostní obdoby cca rok takže jak je to s předčasným ukončením teda? Jak se bude počítat pokuta nebo nebude žádná nebo jak tomu mám rozumět. Chápu to tak ze pokud počkám do toho dubna tak mi vlastně věrnostní obdoby zruší a já muzu službu ukončit než pokuty ? Mám v pronajmu ca modul a koupeny modem na internet za plnou cenu cca 2200kc tak nějak stal myslím..

Pravděpodobně ano, 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá smysl optiku nějak démonizovat, protože ona toho u koncového zákazníka o tolik víc, než koax. kabel, nenabídne a má také spoustu neduhů (při poškození nutnost svaření, zatímco koax. kabel lze snadno spojit přes F spojku) a stejně se na konec optiky musí dát převodník na metaliku, protože samotné optické vlákno si nikdo nikam přímo nezapojí. Dneska někdo nadává na kabelové modemy, ale s optikou zase bude nadávat na opto převodníky, protože ty obvykle používané u zákazníků také žádnou extra kvalitou nepřekypují (a profi za desetitisíce Kč nikdo lidem domů dávat nebude).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Slamb napsal:

jediný, co televize pro svůj provoz potřebuje, je datovej rozvod, v tom žádnej problém neni

kabely se vyměněj jenom v barácích, ale spolu s tim bude nutný vyměnit úplně všechny modemy a k cmts doplnit olt

jenomže kdo ví, za jak dlouho k něčemu takovýmu dojde 🙄

no kabely nejsou jen v barakach, napr. nasi ulici mame krabici v prostred a do vsech baraku je to natahano pres vsechny predzahradky koaxem

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal bilý
  • brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOCSIS 4.0 (aka FDX) vyzaduje predlzenie aktivnej optiky skoro az k zakaznikovi (koax bude iba last mile, kapacita az 10 Gbit symetricky).. cize nebude rozdiel medzi mnohymi sucasnymi optickymi providermi, ktori poskytuju FTTB (fiber to the building, zakaznici su pripojeni ethernetom do switchu s optikou) a kablovym operatormi. TV sa realizuje cisto datovo (IPTV) alebo prevodnikom na DVB-C z IP streamu na headende u zakaznika.

To znamena velke investicie do infrastruktury, asi najvacsie od zavedenia DOCSIS..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Nemá smysl optiku nějak démonizovat, protože ona toho u koncového zákazníka o tolik víc, než koax. kabel, nenabídne a má také spoustu neduhů (při poškození nutnost svaření, zatímco koax. kabel lze snadno spojit přes F spojku) a stejně se na konec optiky musí dát převodník na metaliku, protože samotné optické vlákno si nikdo nikam přímo nezapojí. Dneska někdo nadává na kabelové modemy, ale s optikou zase bude nadávat na opto převodníky, protože ty obvykle používané u zákazníků také žádnou extra kvalitou nepřekypují (a profi za desetitisíce Kč nikdo lidem domů dávat nebude).

Nic nedémonizuji, jen to beru z praktického hlediska. Zkrátka považuji optiku za možnost dosáhnout vyšších rychlostí a vyšší kvality přenosu za dostupnou cenu. Navíc bez rušení elektrickými vlivy.

Chceš říct, že běžné firmy, které mají své vnitřní rozvody optikou, používají buď úplné šitky ve svých SFP portech/externích převodnících, nebo naopak kupují ty desetitisícové převodníky? To se mi nezdá. Myslím, že za rozumnou cenu to dokážou posunout na trošku jinou úroveň. 

Já bych to viděl tak někde, jak píše quadra - laicky řečeno zavést optiku "kam až to půjde, co nejblíž k zákazníkovi". Příležitostně kde to půjde, jinde koncepčně. Ne jako hurá akci. Ano, bude to něco stát, bude se muset kopat, případně využít výkopů, které se dělají z jiného důvodu, ale tak se vyvíjí každá technologie. Jinak bychom museli zůstat u klasického dial-upu 😉 se kterým jsme se všichni rádi rozloučili. (Nebo tuhle fázi přeskočí nějaká jiná technologie?)

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lokální ISP, co tahají optiku až do bytu (rodinného domu) skutečně používají opto převodníky low-end z Číny. Nutno ale podotknout, že těch firem v globálu zase tolik není a prakticky všichni velcí ISP se optice až ke koncovému uživateli vyhýbají. Tato "móda" vznikla jenom proto, aby se zákazník dal marketingově na něco nachytat a optika přišla vhod (nikdo už neřekne, že je pak zcela běžné, když optika ústí někde do bezdrátu a tím pokračuje dál).

A Gbps rychlost umí i UTP, k tomu se skutečně nemusí tahat FTTH. Mnohem smysluplnější je dostat optiku do paneláku/činžáku, tam dát profi opto převodník, profi switch a UTP pak do bytů, resp. na konci optiky použít DOCSIS, koaxiálem do bytů a tam modemy (u tohoto řešení je sice nutnost těch modemů, nicméně zase lze poskytovat klasickou TV bez nutnosti IP protokolu).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...