Přejít na obsah

UPC se mění na Vodafone


Návštěvník ladcafa@seznam.cz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

Tomu se říká realistický pohled na věc, bez sluníčkářských růžových brýlí...

Netbox žádná konkurence UPC není... s Internetem ustrnul na ubohých 100 Mbitech (už dávno se orientuje spíš na "nemajetné studenty") a s tím jeho IPTV se o nějaké konkurenci UPC už teprve nedá mluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evžene, musíš říct ale i B, je pravda, že Netbox umí max. 100 Mbit download, ale stejně tak 100 Mbit UPLOAD, což u UPC nedostaneš ani kdyby ses na hlavu stavěl. IPTV Kuki používám a jsem s ní spokojený, takže to je věc názoru.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Ponava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Oprava = ted koukam, ze se Netbox probudil z komatu a nabizi dokonce 300 Mbit 😮😮😮 (pod marketingovou vyjebavkou "Zrychli na 600" - pozor, cislo v oznaceni Netboxich tarifu je marketingova vyjebavka, protoze znaci SOUCET UPLOADU a DOWNLOADU)

Upload ve skutecnosti zase tak strasne moc potreba neni... 4 roky pracuju z domu pres UPC, kopirovani souboru hore-dole je muj denni chleba a nikdy jsem v tom uploadu nepocitoval nejakou extra brzdu. Nerikam, ze by se to neuzivilo, to urcite obcas uzivilo... jen proste tech 30 Mbit upload tak nejak neni extra problem.

IPTV je jaksi z principu uplne nekde jinde nez DVB-C - bitrate (tzn. primo umerne i celkova kvalita obrazu) je proste kvuli prenosovym kapacitam jinde.
Jak uz jsem psal nekde vedle - studentici to na svych telefonech/tabletech nebo miniaturnich noteboocich nepoznaji, ale normalni clovek s poradnou TV to vidi.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vidím jinak - právě bych  řekl, že upload JE docela důležitý. UPC nám milostivě zvedlo download ale na upload vůbec nesáhli. Z  tohoto pohledu se pro mě prakticky nic nezměnilo. Právě že jestli mám download 100 Mbit nebo 150 pro mě není podstatné. Spíš bych  uvítal, když už, navýšení upload rychlosti. Cenu zvedli, výsledek mi za to nestojí.

Abychom ctili téma - počkal bych, co z odkoupení vyleze. Brečet dopředu je zbytečné.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

A tohle je taky pěkná pitomost.

Pro české spotřebitele je ale podstatnější zprávou, že obchod zřejmě zahýbe s cenami pevného internetu. Vodafone je jediným z tria hlavních českých operátorů, který dosud nemá vlastní pevné internetové přípojky, a s koupí UPC je získá. Vyrovná se tak O2, které trhu s pevným internetem dominuje a část ze svých 1,2 milionu přípojek pronajímá konkurenčnímu T-Mobilu. Stejně jako tyto dvě společnosti tak bude moci začít nabízet nejen mobilní služby, ale i pevný internet a televizi.

Převzetím sítě UPC Vodafonem se přece nezvýší počet subjektů na trhu s pevnými linkami. Spíš se dá očekávat že když diletanti z VF převezmou celkem dobře fungující síť služeb UPC, zvýhodní tím relativně nabídky O2 a Tmobile se stávajícími službami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jsem zákazníkem UPC i Vodafone, ale toto pozitivně nevidím. Vznikne tlak na sjednocení nejen služeb, ale i technické podpory a techniků obecně, těch co pracují na síti a její stabilitě. Prostě část z nich vyhodí. Co to může znamenat pro kvalitu je jasné.

Je možné, že vznikne kombo balíček "Vodafone komplet", kde bude 500/50 internet, televize, telefon, LTE, atd., a člověk ušetří 10% ceny, ale to není zásadní.

  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až dojde ke sloučení společností,tak Vodafon určitě zestihli technickou podporu.Ale určitě nevyhodi vsechny z technické podpory UPC a nasadi tam svoje lidi,kteri o fungování kab.tv a přidružených veci okolo toho nic nevi.Tech.podpora zustane zachovana .A pochybuju,ze razantne zvysi ceny,omezi tv nabídku a ponizi rychlost u internetu.Spis si myslim, že pribudou balíčky s mob.tel a LTE,jak pise Vulva

Upraveno uživatelem namec
  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen naivně budu doufat, že nám to přinese nějaké zlepšení. Mohlo by. 

V současné době UPC ani jeho DNS servery nepodporují DNSSEC, kdežto vodafone.cz ano. 

Doufám, že to bude číst někdo z Vodafonu a zamyslí se např. nad obnovením prodeje CA modulů, na lepších set-top-boxech a dokonce na lepších modemech (a jejich firmwarech!) a ať hlavně zahodí ten nesmysl jako je IPv6 DS-LITE viz článek na Root.cz
 

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplňující info:

citace: "Slovenského trhu se akvizice podle zdroje HN nedotkne, Vodafone v zemi nepůsobí. Protože UPC má nyní pro Česko i Slovensko jedinou centrálu v Praze, muselo by tak podle všeho dojít k rozdělení firmy na dvě společnosti".

https://archiv.ihned.cz/c1-66120750-vodafone-kupuje-upc-a-cesky-trh-s-internetem-se-zasadne-zmeni-vetsi-konkurence-by-mohla-snizit-ceny-pripojeni

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...