Přejít na obsah

Nastavení WiFi pro 802.11b/g/n/a/ac


sodekcz

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nějak jsem zabředl do standardů domácí WiFi a uniká mi jedna věc :

pokud budu mít WiFi router nebo AP, který vysílá na obou frekvencích 2,4 a 5 GHz a umí standard 802.11b/g/n/a/ac, pak mám nastavit na 2,4 i 5 GHz stejné SSID? Např. telefon by si pak měl při komunikaci s WiFi routerem sám přepínat mezi 2,4 a 5 GHz podle toho, který signál pro něj bude kvalitnější?

Děkuji

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale často se stává, že se mobil připojí na 2.4, protože má delší dosah a na 5GHz se nepřepne, jelikož na 2.4GHz bude mít stále dobrý signál. Mě se osvědčilo mít jiné SSID pro ty sítě a nastavit si tu 5GHz jako přednostní, to znamená, že se mi na ní mobil, NTB atd. přepnou vždy, když je v dosahu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek: takže v případě dvou (byť obou dostupných) SSID to znamená, aspoň trošku se vyznat v problematice, případně poučit uživatele jak se na kterou WiFi dostat. Zmapovat, kde se člověk se zařízením pohybuje a dle dostupnosti signálu mu třeba nastavit jen jednu frekvenci?

Pokud budu mít na telefonu nastavené připojení (jména a hesla) na obě frekvence, tak lze nějak označit tu preferovanou, v případě, že jsou obě frekvence k dispozici?

Vím, že jsem s tím někde bojoval a v okamžiku mezního příjmu signálu se NTB nechtěl přeladit na silnější signál. Držel se toho původního ale data už nechtěl přenášet. Myslím, že v tomhle případě byla stejná SSID na obou frekvencích.

Cíl samozřejmě je, aby s tím měl uživatel co nejméně problémů...

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nejen SSID je io, co každý AP vysílá... Mimo SSID třeba i MAC a další údaje. Viz např. i free Acrylic Wi-Fi Home. Pak záleží jen na inteligenci klienta, např. můj androidí mobil má možnost nastavit preference...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...