Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník St@nley
Otázka

Dobrý den,

už delší dobu se na foru upczone.cz (http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2086&start=800) řeší, jestli UPC blokuje nebo neblokuje některé porty, hlavně pro P2P sítě. Zákazníkům, kterým to dělá problémy obvykle ve stejnou denní dobu po zavolání na kontaktcentrum bylo řečeno, že UPC nic neomezuje, ale už jim nikdo neřekl, kde tedy může být chyba a jak ji napravit. Chtěl bych Vás tedy poprosit, zda můžete zjistit, kde bude pravděpodobně problém a jak postupovat, když někomu přestanou fungovat torrenty. Prý přes jiného poskytovatele nebo jiné netypické nastavení jim ve stejnou dobu jede všechno v pořádku, v routeru to asi taky nebude, když v jiný čas jim to funguje. Já přes to moc nestahuju, ale když už, nevšímám si žádných potíží.

Předem děkuji za odpověď.

 

Odpověď

Dobry den,

po konzultaci s techniky mohu pouze rici, ze v rcitych oblastech se muze behem vecernich hodin projevit zpomaleni internetoveho pripojeni, ktere souvisi s procesem posilovani datove site v techto lokalitach. Ocekavame, ze behem nekolika dnu dojde ke zlepseni situace.

S pratelskym pozdravem

F. Malina

 

Slambe, to je fakt, nebo sis to vymyslel?! Já jsem se UPC ptal několikrát a velice slušně, kde je tedy problém, pokud to do cca 16-17:00 funguje. Stále stejná písnička - My nic neblokujeme. Chápej tedy rozhořčení všech, kteří se tu vyjadřují, když s námi UPC takto jedná. Ldyby napsali, ano, máme problémy s vytížením sítě, můžou se objevovat problémy, síť je přetížená, byl bych spokojený a počkal bych. Ale pokud stále jen kecy, kecy kecy, pak se nediv, že jsme nasraníí....

 

Zpomalení sítě? To se mi nezdá. Při ověření profilu na CoD5 jde jen čistě o výměnu několika málo dat, aby se ověřil profil, Tady nejde o rychlost připojení. Vše ostatní jede na plnou rychlost. Tedy opět to vypadá zcela evidentně na nějakou blokaci a ne na nějaké zpomalení. Nemůžu tomu věřit a stále si stojím za tím, že UPC cíleně lže! Vím, že je snadné se tím ohánět, ale napadá mě Obchodní inspekce... UPC dle mého názoru vědomě zákazníkům lže a omezuje prodávanou službu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle

Jo, to je pravda, že se o žádné zpomalení nejedná. Při zpomalení totiž dojde pouze ke snížení rychlosti, tady dochází rovnou ke ztrátě paketů. A druhá věc je ta, že kdyby opravdu byl problém v přetíženosti sítě, tak by se problém objevoval i v případě, kdy nelze rozeznat o jaký druh paketů jde (např. při SSL). Jenže toto jasně dokazuje, že UPC zahazuje pakety podle jejich obsahu :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono de o to, jak si to každej vyloží... já to chápu tak, že v důsledku upgradu sítě v odpoledních až večerních hodinách může docházet ke zpomalení (tedy i omezení) připojení (tedy i některejch služeb, který sou součástí připojení)... ale jak píše dál, do pár dnů (i když si spíš myslim že tejdnů) by to mělo zase jet... takže nějaký omezení tam nejspíš bude, ale neni to žádný dlouhodobý omezení z jejich rozmaru, ale kvůli upgradu, kterej čeká i moji oblast během příštího tejdne... zatim bych ještě chvíli vydržel a nedělal bych závěry, že upc nám definitivně omezuje internet na používání webovýho prohlížeče :roll: i když je mi jasný, že by spousta lidí takovou aféru uvítala a hned by do upc hnala všechny český televize, co tu vysílají... :lol:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník St@nley
ono de o to, jak si to každej vyloží... já to chápu tak, že v důsledku upgradu sítě v odpoledních až večerních hodinách může docházet ke zpomalení (tedy i omezení) připojení (tedy i některejch služeb, který sou součástí připojení)... ale jak píše dál, do pár dnů (i když si spíš myslim že tejdnů) by to mělo zase jet... takže nějaký omezení tam nejspíš bude, ale neni to žádný dlouhodobý omezení z jejich rozmaru, ale kvůli upgradu, kterej čeká i moji oblast během příštího tejdne... zatim bych ještě chvíli vydržel a nedělal bych závěry, že upc nám definitivně omezuje internet na používání webovýho prohlížeče :roll: i když je mi jasný, že by spousta lidí takovou aféru uvítala a hned by do upc hnala všechny český televize, co tu vysílají... :lol:

 

POkud by to tak bylo, pak bych držel hubu a čekal bych. Ale ať už je to omezení úmyslné, z důvodu omezování P2P, nebo čehokoliv jiného a nebo z důvodu upgrade sítě, pak nemají lhát zákazníkům!!! NIkdo se nemůže divit, že se to zákazníkům nelíbí!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bavite se tady o par tydnech, ale uz jen toto vlakno existuje temer pul roku. to mi jako par tydnu nepripada

protoze to vicemene uz trva pulroku, od zacatku navysovani rychlosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dozvěděl, že UPC dávalo úplatky na radnici, aby se zamezilo konkurenci v mojí lokalitě. Až na základě vyhraného soudního sporu bude možné aby i k nám Netbox zavítal. Informace není ověřená, ale já ji na 99,9% věřím, protože praktiky a lži co dělá UPC na klientech bez postihu, to je nehorázné a očividné. Takže doufám, že brzo tyhle zmetky opustím a konečně si budu užívat kvalitního internetu bez omezení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to nefungovalo loni, zhruba v lednu se vše vrátilo do normálu, tak jsem byl spokojený a teď před týdnem zase v 17 hodin, jak když utne, už mě to vážně štve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...