Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

...volal sem tam párkrát a po proklikání sem byl snad nejdýl pátej v pořadí a nečekal sem dýl jak 5 minut...

...

... zajímalo by mě, kolik ze zde přítomných se snaží takovýhle situace řešit...

 

Nemyslím si, že jsem jediný, ale moc nás asi opravdu není.

Od 1. dubna řeším problémový download (kolísání rychlosti od cca 3000 po 15000 Mbitů/s). Upload mám stabilizovaný kolem 1200 Mbitů/s.

 

Protože mi telefonní kontakt vyhovoval (technik na druhé straně viděl jakou rychlostí stahuji), tak volám. Takhle se běžně dovolám a proklikám (nic - čeština, 2 - asi porucha, 1 - Internet) Tuším, že je to tak, ani neposlouchám automat, ale pak si bohužel vyslechnu omluvy, kde všude nefungují. A za ty 3 týdny se mi už 3x stalo, že mi nakonec řeknou, že všichni odpovídají ostatním, že mám vyplnit dotaz na webu a pozor "zavěsí". Tedy jsem out of fronta pořadí. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fantazii mám hodně velkou, ale zrovna omezování her je i na tu moji moc... když se pc nemůže spojit s online službou pro ověření profilu hráče, pak to bude taky chyba v routeru a jeho zabezpečení, klasika... pokud to začlo až teď, může to bejt kvůli vysokýmu pingu, což je ale potřeba ověřit a ne jim hned spamovat na email, že ti blokujou hru...

 

jak to tady čtu, všichni fňukají a nadávají, ale zajímalo by mě, kolik ze zde přítomných se snaží takovýhle situace řešit... mně se zdá, že se sem přijdou vybrečet, zanadávat si, jak upc stojí za ho*** a tim to hasne... :roll:

 

Když jseš tak chytrej a takovej odborník, tak buď tak hodnej, a řekni mi, kde je chyba v nastavení zabezpečení routeru, když do cca 16:00 hrát jde a pak už ne?! Myslíš, že jsem si nastavil na svém routeru omezení v daném čase? A kdo vůbec mluvil o routeru???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou hezký řeči....

jediné, co mi řeknou je, že oni nic neomezujou, neblokujou.

proč ti to píšou, no asi proto, že o žádným blokování nevědí a s největší pravděpodobností nic neblokujou... dělal sis test na speedtestu, jakou máš odezvu? jako zkušenej admin určitě jo... co tak koukám do tvýho logu změn ip adres na gp, tak se ti adresa za poslední dobu několikrát změnila a to i přes stejnou vnitřní ip adresu, což je divný... já jedu celou dobu přes router a i když ho odpojim a znova zapojim až po dni, zase se mi vrátí stejná ip končící na 181... z toho je vidět, že tam nějakej problém bude a s nim může souviset i přetížení, zvýšená odezva a v důsledku nemožnost se připojit do hry...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou hezký řeči....

jediné, co mi řeknou je, že oni nic neomezujou, neblokujou.

proč ti to píšou, no asi proto, že o žádným blokování nevědí a s největší pravděpodobností nic neblokujou... dělal sis test na speedtestu, jakou máš odezvu? jako zkušenej admin určitě jo... co tak koukám do tvýho logu změn ip adres na gp, tak se ti adresa za poslední dobu několikrát změnila a to i přes stejnou vnitřní ip adresu, což je divný... já jedu celou dobu přes router a i když ho odpojim a znova zapojim až po dni, zase se mi vrátí stejná ip končící na 181... z toho je vidět, že tam nějakej problém bude a s nim může souviset i přetížení, zvýšená odezva a v důsledku nemožnost se připojit do hry...

 

Samozřejmě jsem si speedtesty dělal a to několikrát a z různých serverů (samozřejmě i ze serevru UPC). Rychlost kolísá, ale na to jsem zvyklej, rychlost od UPC není garantovaná, nad tím bych se nepozastavoval. Odevza je stále víceméně dobrá. Ale kdyby nebyla, tak je to přeci opět problém UPC a ne můj! (Za předpokladu, že nemám PC zavirované, mám správně nastavený router a td.) Takže jsme opět u jádra problému - tedy u UPC. Pokud jsou moje (a nejen mojeú problémy na straně UPC, pak je na místě, aby to UPC vyřešilo a nemlžilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....z toho je vidět, že tam nějakej problém bude a s nim může souviset i přetížení, zvýšená odezva a v důsledku nemožnost se připojit do hry...

 

Krom toho, to co tu radíš, nebo píšeš, je nesmysl! Ověření profilu nesouvisí s PINGem. Pokud by byla špatná odezva, pak mi to při ověření napíše.

Zkoušel jsem se připojit přes GPRS (vím, samozřejmě nesmysl, hrát se s tím nedá). Profil se bez problému ověřil a až potom, při připojování k serveru se objeví chyba, že je velký PING. Takže PINGem to taky není!

 

Máš nějakou další radu? Nechápu, proč se UPC tak zuřivě zastáváš a svaluješ vinu na vše možné, jen ne na UPC, když je tady 41 stránek, kde si všichni stěžují na to, že UPC blokuje určité služby - porty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou hezký řeči....

jediné, co mi řeknou je, že oni nic neomezujou, neblokujou.

proč ti to píšou, no asi proto, že o žádným blokování nevědí a s největší pravděpodobností nic neblokujou... dělal sis test na speedtestu, jakou máš odezvu? jako zkušenej admin určitě jo... co tak koukám do tvýho logu změn ip adres na gp, tak se ti adresa za poslední dobu několikrát změnila a to i přes stejnou vnitřní ip adresu, což je divný... já jedu celou dobu přes router a i když ho odpojim a znova zapojim až po dni, zase se mi vrátí stejná ip končící na 181... z toho je vidět, že tam nějakej problém bude a s nim může souviset i přetížení, zvýšená odezva a v důsledku nemožnost se připojit do hry...

 

prosim te, nebud naivni nebo se nazastavej upc. ja jsem s upc do navysovani rychlosti nemel nejmensi problem, pak pul roku pravidelne ano, ted uz je to lepsi, ale rozhodne nemuzu tvrdit, ze to sit v me lokalite zvlada...driv jsem agragaci nepocitil, ted ano, obvzlast ve spicce. pomalu se to zlepsuje, tak snad to bude nekdy jako pred tim navysovanim...

brno stred

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- rychlost od UPC není garantovaná

- je tady 41 stránek, kde si všichni stěžují na to, že UPC blokuje určité služby - porty.

- jistě že je, tohle neni adsl, kde se dá skutečná rychlost ovlivnit těžko... samozřejmě že rychlost třeba do severní ameriky bude asi trochu jiná :)

- v tom případě mě napadá otázka, proč mně nikdo torrenty neomezuje... lokalita je přetížená, 600 lidí na jednom uzlu, rychlosti klesají až na pár Mb/s, opravený to bude do dvou tejdnů...

tak snad to bude nekdy jako pred tim navysovanim...

snad někdy, to je pěkný... snad někdy skončí globální oteplování, to bude taky dobře... jestli o tom nevědí, tak můžeš stejně doufat ještě pár měsíců, přeju příjemnou zábavu :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník St@nley
- rychlost od UPC není garantovaná

- je tady 41 stránek, kde si všichni stěžují na to, že UPC blokuje určité služby - porty.

- jistě že je, tohle neni adsl, kde se dá skutečná rychlost ovlivnit těžko... samozřejmě že rychlost třeba do severní ameriky bude asi trochu jiná :)

- v tom případě mě napadá otázka, proč mně nikdo torrenty neomezuje... lokalita je přetížená, 600 lidí na jednom uzlu, rychlosti klesají až na pár Mb/s, opravený to bude do dvou tejdnů...

 

 

Třebas máš pravdu, ale vůbec to neřeší to, o čem tu celou dobu debatujeme a to je to, že UPC "pravděpodobně" (protože dokud to nepřiznají, nikdo jim nic nedokáže) omezuje provoz a služby, který si platíme. Tohle celé téma tu asi není jen tak.

 

Neodpověděl jsi mi na to hlavní a to, kde bereš tu jistotu, že UPC nic neomezuje a proč jsou problémy pouze v určitou dobu a s jiným ISP problémy nejsou?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ses asi vyjimka, ze nejses omezovanej, ale jestli veris, ze UPC nic neomezuji, tak to jsou jenom blaboly. Mam to doma vyzkouseny a overeny......UPC ma jen stesti, ze bydlim, v tak ******** lokalite ( i kdyz Brno), ze tady nic lepsiho neni, takze jen kazdy den nadavam a modlim se za optiku, kterou by sem nekdo zavedl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...