Přejít na obsah

kdy vypnout Analog na furt??


Návštěvník koubi1

Doporučené příspěvky

Návštěvník koubi1

Ahoj já jsem dnes poslouchal rádio a tam říkaly že na konci 2008 vypnou analog a bude jen digitální vysílání.Tak se vás ptám jestli to je pravda co říkaly rádiu že analog vypnou.Když ho vypnou jak to bude u UPC já mám 3TV bytě a nechci kupovat seto boxy mám TV full HD z digitálním příjmem bohužel mi jdo jen základní nabídka co je nekodována jinak musím používat setobox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

No tak to určitě není pravda v rámci kabelové televize. Už se to tu na fóru řešilo hodněkrát. Prostě v kabelové síti, bude vedle sebe nadále existovat jak analogové vysílání, tak digitální vysílání. U kabelovky se maximálně jednou dočkáme toho, že zde bude fungovat maximálně omezená analogová nabídka, tedy nabídka MINI. Pokud bude stále o analogovou službu zájem, rušit se nebude. Takže budeš moci stále sledovat analogové programy, a nebudeš muset používat set-top-box.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dealer UPC tady u nás v Modřanech se nás snažil oblbnout že analog UPC letos končí, v tuhle dobu už neměla na kabelovce jít ČT2, nechal jsem si od něj jasně potvrdit že to tvrdí skutečně o kabelovce. Jsou to informace kterými se snaží mást klienty a nepochybuji že se mu a jim podobným daří. Je dobře že existují fóra jako je toto a člověk zde může najít snadno pravdu. Škoda že o tomto zdroji ví pidičást klientů UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvádět jméno nemá smysl vzhledem k tomu že několik lidí kolem mě bydlících v jiných částech Prahy má úplně stejný zážitek. Co by mě fakt zajímalo je zda jim toto skutečně říkají lidé z UPC na školeních nebo si takovouhle strategii dokázali vymyslet sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník FaBio
Uvádět jméno nemá smysl vzhledem k tomu že několik lidí kolem mě bydlících v jiných částech Prahy má úplně stejný zážitek. Co by mě fakt zajímalo je zda jim toto skutečně říkají lidé z UPC na školeních nebo si takovouhle strategii dokázali vymyslet sami.

 

O tom mi ani nevykladej. Nekdy letos v dubnu zazvonil zvonek tak jdu otevrit a tam nejakej dedek (jasne si prividelavajici duchodce). Prej ze pro me ma nabidku od UPC na digitalni TV. Rikam mu ze zajem nemam, ze se na TV skoro nedivam a staci mi to co mam. On do mne porad hucel. Asi po deseti minutach jsem mu rekl ze opravdu nic nechci. Tak zacal argumentovat tim ze na konci roku se analog vypina a ja si budu muset koupit vlastni Set-top box za 3 000 KC. No tim me uplne dorazil :D:D Rekl jsem mu ze Set-top box se da poridit mnohem levneji a navic na kabel se pouziva uplne jiny.

 

Perfektne informavany zamestnanec UPC. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi opet volali z UPC cca. 14 dnu tomu. Slusne jsem je poslal i s jeji digitalem do prcic, ze to nechci.

Akorat jsem podotkl, ze jenom cekam, az zrusi i ten jejich analog a ze ty draty hned pujdou z domu.

A na druhe strane se okamzite ozvalo, ne to se nemusite bat, ze by se analog zrusil a pod.

Taky tomu neverim - by prisli o (podle mne) dost zakazniku a penez. Asi tak...

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ono nejde o vypnutí analogu. Boj se odehrává v jiné rovině, která zní "KOLIK ZRUŠÍ ANALOGOVÝCH KANÁLŮ, NEŽ LIDI DOTLAČÍ K DIGITÁLU".

Vzhledem k tomu, že v současnosti nejspíš umřel další analog (National Geographics), tak "hra UPC" pokračuje. Po postupném vypínání analogu (namátkou nejprve HBO1/2 a potom BBC Prime, TNT/CN, ČS Film, National Geographics) jde jen o to kdy to zákazníky přestane bavit a kolik z nich podlehne.

UPC každopádně dělá chybu, protože už dávno neplatí 1domácnost = 1TV a tak DVB-C vlastně nutí zákazníky omezit komfort příjmu a nebo platit výpalné za každou další TV. Nemluvě navíc o tom, že síla signálu UPC je natolik "na hraně", že rozbočení na 2 a více TV ten jejich slavný digitál neunese a STB začne mrznout a kostičkovat... Navíc další nezanedbatelnou nevýhodu nutnosti STB je i jejich nezanedbatelný příspěvek ke spotřebě el. energie a to i v pohotovostním režimu, což při nárustu cen energie bude další překvapení pro uživatele.

Co se domácího hromadného příjmu týče, tak UPC bude muset brzy čelit velkému úbytku klientů směrem k DVB-T (tam jsou náklady jednorázové bez dalšího výpalného) a také přesunu lidí na satelitní DVB-C (kde nabíc jak u UPC, tak u DigiTV lze jednu kartu "rozbočit" a zásobovat více dekodérů z jedné karty pomocí card-splitteru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak vylezu pred chvilkou z vytahu a ceka tu na me baba s chlapem, a ze pry jeste nemam digital. Cumim na ne jako puk, a rikam, ze zadny nechcu. Ale to musite ;-)

Jak jsem se ji ptal, jak tedy zapojim 2 rekordery a 2 TV, tak mi rekla - "To propojite."

 

Takze asi tak se nuti do prechodu na digiTV. Toz jsem jim odpovedel, ze je to jednoducha rovnice - odpoji analog, tak si muzou ten kabel odnest taky. Ani nepipli a vypadli.

Ted budu cekat, kdo prijde priste. Jo, je to OVA-Dubina.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...