Přejít na obsah

nove rychlosti UPC internetu


homberg

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tukancheez

@Slamb:

- Měřil jsem to již několikrát, jak v Windows (XP, Seven) , tak Linux (Ubuntu, Opensuse, Linux Mint), obě měří stejně, máme doma router ASUS WL-500gP pro 3 PC.

 

- Měření jsem zkoušel na všech PC samostatně, nikdy to nenaměřilo více než hodnoty výše.

- Firewall: Linuxu není a Windows 7 má nativní firewall, nepomáhá.

- Upload všude stejně: FTP (Forpsi), ulož.to, RS, speedtest, atd. MAX. 150kB/s

 

Přemýšlel jsem o tom servisním technikovi, ale dle mého názoru jinou překvapivou hodnotu by nenaměřil.

 

Jediné co jsem ještě nezkusil je zapojit kabelový modem přímo k PC, bez použití routeru.

 

@tomus:

- měření provedeno ve všech možných denních fázích (ráno, večer, odpoledne,...)

- netrpím výkyvy rychlosti, pouze nedosahuji vyššího uploadu

- na 99,5% věřím, že je chyba někde v odchylce signálu, ačkoliv signál se zdá být OK.

(hodnoty jsem porovnával s návodem zde na fóru)

 

P.S. Paradox na závěr, za dob upload boosteru jsem měl 2Mbit upload v pohodě. (s užíváním routeru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné co jsem ještě nezkusil je zapojit kabelový modem přímo k PC, bez použití routeru

no tak to je chyba... by ses divil, jak moc může router ovlivnit rychlost... já tomu taky nevěřil, měl sem doma dva stejný routery, s jením to najednou začlo blbnout, druhej drží fpoho, mám Asus WL520GC, tamto byl GU (jenom má navíc USB port pro sdílení tiskárny)... i když to vypadalo na chybu routeru, na ADSL jedou oba dobře... u upc je to s routerama těžký a zatim se nám nepodařilo zjistit důvod... :? nezapomeň vyflashovat poslední verzi firmwaru... když nic nepomůže, technik to jistí... :wink:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Mě zatím nic nezjistili.

Hned 1. dubna odpoledne jsem na klientském centru reklamoval rychlost downloadu.

Technik na dálku potvrdil, že je to chyba a poslal mi místní technickou podporu.

Ten se už cca 3 dny neozval, ale údajně se o něco snaží. Měření bez routeru a s routerem vykazuje rozdíl pouze v přidělené IP adrese.

Download během dne kolísá mezi 4000-6000-12000 a výjímečně i oněch 21000 Kb/s.

Upload má, stejně jako tvůj, stále téměř stejnou hodnotu od 1150 do 1260 Kb/s.

 

BTW: Modem i kabel se zásuvkou (oboojí šroubovací konektor) byly měněny někdy v říjnu 2008.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez

Jediné co jsem ještě nezkusil je zapojit kabelový modem přímo k PC, bez použití routeru

no tak to je chyba...

 

Dnes jsem připojení otestoval bez routeru.

Bohužel to nepomohlo, rychlosti u uploadu jsou stejné.

 

Zřejmě omezení kapacity zde v mé lokalitě na uploadu.

 

Každopádně všiml jsem si, že se snížila hodnota pingu o 2 čísla (nyní 7ms, dříve hodnoty v rozmezí 9-10ms).

Rychlost donwloadu nyní až 21,5 M, což je na 20M slušný přídavek. :wink:

PRAHA

455131906.png

BRATISLAVA

455132827.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Jakou rychlost máte při stahování z Rapidshare.com (jen uživatelé s placeným účtem)?

 

Já například teď stahuji tři soubory - necelých 100 KB/s každý, což je velmi mizerná rychlost. :roll:

 

Možná je to Rapidem, ale mám spíš pozeření na UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Já bez problémů tahám plnou rychlostí (2150 KB/s) - chyba bude u Tebe (zkoušel jsi restartovat modem?? - občas se mi to taky kouslo a po restartu vše běželo OK), nebo vyzkoušej po přihlášení na Rapid změnit stahovací servery, v nastavení si vyber TeliaSonera nebo Level3, vyzkoušej!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Přenastavil jsem ty servery a je to lepší - rychlost kolem 1 MB/s na soubor, což je slušné. Takže UPC za to tentokrát nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné co jsem ještě nezkusil je zapojit kabelový modem přímo k PC, bez použití routeru

no tak to je chyba...

 

Dnes jsem připojení otestoval bez routeru.

Bohužel to nepomohlo, rychlosti u uploadu jsou stejné.

 

Zřejmě omezení kapacity zde v mé lokalitě na uploadu.

 

Každopádně všiml jsem si, že se snížila hodnota pingu o 2 čísla (nyní 7ms, dříve hodnoty v rozmezí 9-10ms).

Rychlost donwloadu nyní až 21,5 M, což je na 20M slušný přídavek. :wink:

tak je to jasný, pokud nemáš zas*anej systém nějakým bordelem, na 99% to bude chyba u upc a zavolej si technika... :)

21 Mb/s neni žádnej přídavek, ale odchylka v měření nebo krátkodobej přídavek pár sekund po začátku stahování, to je bohužel normální a tyhle speedtesty sou pak zblblý, chtělo by to delší test...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...