Přejít na obsah

Odchozí pošta


Farkpoint

Doporučené příspěvky

Ahoj, chci se zeptat co mam delat abych mohl odeslat vic nez 7MB pres email. Kdyz poslu vice jak 7MB tak mi nabehne chybová hlaska ze byl prekrocen limit zpravy. Drive jsem posilal i skoro 10MB a dneska nemuzu poslat vic jak 7MB. Je chyba u me nebo tu UPC zamerne blokuje? Da se to nejak obejit? Doce me to dost omezuje.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je spíše na čase začít email používat k tomu účelu, ke kterému byl protokol smtp navržen (a jak zde v jiném threadu již od někoho před časem zaznělo), tedy k posílání normálních textových dopisů bez tun fotek a xixi powerpoint, či *.doc "prezentací".

Chápu, že nemusíte mít každý svůj ftp server, ale snad každý z vás má ke svému účtu od UPC i prostor pro web (20/25/50/3x50/5x50MB, podle verze připojení), to je takový nepřekonatelný problém ty soubory na web nasypat ze svého oblíbeného správce souborů a emailem poslat jen odkazy na ně?

O dalších možnostech typu disk.jabbim.cz atd už ani nemluvě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Plně souhlasím. Omezení SMTP serveru je poměrně logické, jak zde bylo nastíněno. Tento protokol nebyl prvotně navržen pro přenos takto velkých souborů, tudíž 7MB je snad ještě použitelná hranice z hlediska serveru.

 

To se pak taky nemůžeme divit, že při zvýšeném limitu na Karnevalu tenkrát se ty e-maily posílaly 20 minut :P Ne, samozřejme tato služba tam byla postavena a je stavěna stále jako něco, co musí každý operátor "ze zákona" mít a ostatní již spíše neřeší.

 

Ohledně způsobu:

 

Uložit na FTP, případně nějaký úschovný server, zaslat odkaz e-mailem. Naprosto ideální varianta. Je pochopitelné, že se jedná o další stěžující faktor nad kterým třeba ztrácite čas, ale jestli je to opravdu tak nutné, určitě to přežijete :)

 

Bo najít nějaky open-relay SMTP server, o čemž silně pochybuji, že někdo něco takového udělá, protože tohle je jasná smrt pro provozovatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Doctor

Ahoj, že se tak ptám, daří se vám dneska poslat mejla přes smtp.upcmail.cz? Nebo to po vás taky chce přístupové heslo? Zajímavý je mail.upcmail.cz se tváří že odchází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asgard: Taky jsem dnes nemohl poslat nic přes SMTP, musel jsem změnit v nastavení přihlašovací jméno z původního na to stejné + @upcmail.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem nastaveno smtp na smtp.upcmail.cz a vse fungovalo bez problemu a ted najednou ne.

Mam e-mail na seznam.cz a upcmail.cz a ani u jednoho mi to pri nastaveni smtp.upcmail.cz najednou neodesle e-mail.

Kdyz nastavim smtp.seznam.cz odesilani funguje v pohode.

Cim to je , smtp.upcmail.cz nefunguje nebo upc neco zmenilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...