Přejít na obsah

Blokování fragmentovaných ip paketů


Návštěvník Doja

Doporučené příspěvky

Návštěvník Doja

Dobrý den,

měl jsem problém s hlasovou komunikací přes Steam na modemu Compal bílej. Nejdříve jsem myslel, že je to zablokovaným UDP portem, firewallem. Nakonec jsem náhodně při nastavování parametrů zabezpečení zjistil zaškrtnou volbu "blokování fragmentovaných ip paketů". Jakmile jsem tuto volbu odškrtnul, tak komunikace začala fungovat. A teď otázka. K čemu je tato volba - Blokování fragmentovaných ip paketů. Je žádoucí jí mít zapnutou, či to není nutné. Moc informací na Googlu ohledně této volby jsem nenašel.

Děkuji.

Doja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník David R.

 @Doja Zdravím, poptal jsem kolegy na technické podpoře a zde jejich odpověď. 

Že by měla blokovace fragmentovaných paketů způsobit problém s komunikací přes steam slyšíme tady u nás poprvé. Problém bude asi někde na cestě, na druhé straně kde asi dochází k fragmentaci z důvodu příliš nízko nastaveného MTU.

Fragmentace se dá zneužít pro DDoS útok a proto je to asi tak v Compalu defaultně nastaveno, šance že na klienta půjde takovýto útok je ale asi hodně malá takže bych to klidně nechal vypnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

Trochu nechápu jaký to má pro domáci uživatele smysl, kromě způsobování problémů. Pokud se rozhodne někdo DDoSovat domácího zákazníka, tak ho prostě utluče na pps a zahltí zařízení, nebo na celkové kapacitě linky... Gigabitový útok dneska stojí pod pět dolarů a spolehlivě vyřadí jakýkoli nabízený tarif bez ohledu na další konfigurace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...