Přejít na obsah

Technicolor TC7200 bridge mode


Návštěvník michalfiurasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník michalfiurasek

Dobrý den, 

rád bych se zeptal, zda někde nevíte, kde je skryté přepnutí modemu Technicolor TC7200.U do módu bridge. Ať hledám jak hledám tak nenacházím. Verze FW je STD6.02.41, revize HW 1.0. Logicky jsem hledal v záložce systém, kde by i podle hledání na googlu tato možnost měla být (switch mode -> bridge mode), ale není viz screenshot. Je to verzi FW? Jak jste řešili? Je nutné se obrátit na TP UPC aby změnili konfiguraci modemu?

Díky za reakci.

SYSTÉM - HESLO - Google Chrome 02.08.2019 11_08_50.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalfiurasek

Děkuji za reakci. Připojení mi bylo dnes instalováno. Při objednávání jsem se pána na infolince ptal zda-li je možnost přepnout modem do bridge (na stránkách je uvedeno že ano, i když je pravda, že podle vizuálu je to jiný modem) a jaký typ IPv4 dostanu. To že obdržím IPv6 prefix jsem se již dočetl, jestli dostanu veřejnou IPv4 nebo privátní to už mi úplně odpovědět nedokázal. 

Nicméně potřebuji za modem zapojit Mikrotik a na něj mít navázané L2TP tunely. Je tedy nějaké řešení?

  • Odebrat mi IPv6 (bez ní se v současné chvíli obejdu) a přiřadit mi pouze veřejnou IPv4 (chápu, že placenou).
  • Jiný modem...
  • Budu muset hledat jiné řešení?

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri DS-Lite (verejna IPv6, privatna IPv4 ktora je tunelovana na AFTR CGNAT server v UPC, ktory ma verejnu IPv4 adresu) UPC neposkytuje bridge mode.. takze su dve moznosti:

1. naviazat tunely po IPv6 (Mikrotik hadam podporuje IPv6 Prefix Delegation, takze by mal dostat routovatelny IPv6 rozsah)

2. poziadat UPC o zmenu na IPv4, potom v TC7200 pribudne polozka prepnutia do bridge mode (nie je to fw, ale konfiguraciou, ktora sa natahuje pri boote modemu/routera)

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalfiurasek

Po IPv6 bohužel tunely nelze navázat, jelikož směřují do lokalit kde ještě není IPv6 konektivita, pouze privátní IPv4 z toho důvodu tam jsou ty L2TP. Nicméně děkuji za ochotu a rady. Jdu tedy požádat UPC o změnu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...