Přejít na obsah

Wi-Fi signál


Návštěvník zdenek.brendl

Doporučené příspěvky

Návštěvník zdenek.brendl

Dobrý den,

mám následující dva problémy. Od UPC mám internet 50 Mb, jenže od cca 18h je internet reálně na rychlosti 2 Mb. Takže je prakticky nefunkční. K tomu mám starý Wi-Fi router, který má jen jedno rádio a má malý dosah. Jelikož mám jen cihlové zdi a malou rozhlohu bytu, očekával bych lepší pokrytí. Mám dvě řešení.

Jedno - zvýším si rychlost na 100 Mb a vezmu si i nový router. Takže budu mít větší dosah signálu a snad i rychlost. 

Druhé - rychlost si zvýším na 100 Mb a koupím si router o Microtiku.

 

Co mi navrhujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zdenek.brendl

Měřil jsem to přes Wi-Fi, přes kabel je to cca 42 Mb. S tou rychlostí máš pravdu. Překliknul jsem se.

Router mám zapůjčený od UPC Cisco EPC3925.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 35 minutami, zdenek.brendl napsal:

Měřil jsem to přes Wi-Fi, přes kabel je to cca 42 Mb.

Takze za to nemuze UPC, ale zaruseni Wifi od sousedu.

Nainstaluj si na telefon nejaky Wifi Analyzer, zjisti pomoci nej, ktery Wifi kanal je volny nebo aspon nejmin zaruseny a na tento kanal potom nastav Wifi v tom Ciscu (jestli to teda jde, nikdy jsem to nepouzival, vzdycky jsem spolehal jen na vlastni routery).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Evzen, tím že si zaplatíš vyšší rychlost u UPC, se ve večerních hodinách na Wifi rychlost rozhodně nezlepší, způsobené je to pravděpodobně rušením od okolních WiFi vysílačů, je potřeba s tím trošku laborovat a nastavit nejméně zarušený kanál.

Ideální je používat wifi v pásmu 5 GHz , za předpokladu že to umí i koncová zařízení, tady je ale zase potřeba počítat s tím, že toto pásmo má znatelně horší průnik přes překážky.

Pokud si od UPC vezmeš modernější modem Compal, bude mít dosah WiFi pravděpodobně lepší, což potvrzují zkušenosti jeho uživatelů , zároveň umí používat současně obě pásma 2,4 a 5 GHz, tvůj současný router už je docela zastaralý model, který umí routovat maximální rychlost 140 Mbit, Takže ten bych si do budoucna určitě nenechával.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zdenek.brendl

Tohle jsem udělal před 2 měsíci, ale je to stejně hrozný. Ten router co mám, umí jen 2,4 a je slabý. Proto chci přejít na 5GHz.

Otázka zní, jestli si nechat tenhle "starý", vypnout Wi-Fi a zapojit kabel do nového microtiku. A nebo přejít na 150 s novým routerem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš na 2,4 GHz slabý signál,tak na 5 GHz to lepší nebude, protože špatně prochází skrz zdi.

Nejprve by ses měl rozhodnout zda zůstaneš u stávající rychlosti 50 Mbit , nebo přejdeš na rychlejší tarif.

Pokud by jsi zůstal u stávající rychlosti, tak výměna za novější modem by tě přišla na 400kč, což je částka kterou si UPC účtuje pokud si zákazník Požádá o výměnu. Pokud bys přišel na 150 Mb, mělo by být výměna teoreticky zdarma, protože starý modem tuto rychlost nezvládne. Když tak se na to přeptej na  zákaznické lince UPC.

Ještě je tady alternativa nový modem si rovnou koupit cena je 2000Kč, nebudeš pak muset platit každý měsíc za pronájem.

A jestli je lepší si pořídit router Mikrotik nebo nový modem je otázka, co se týká dosahu signálu myslím že to bude nastejno, router bude mít určitě větší možnosti nastavení, pokud je využiješ, u modemu je to dost osekané, ale zase má výhodu že sdružuje dvě zařízení v jednom a tak bude nižší spotřeba elektrického proudu.

 

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Variant bude vždycky několik a rozhodnout se musíš sám. Možná těch kroků stejně budeš muset udělat víc, kvůli té slabé WiFi. Každý špás něco stojí.

Musíš zvážit, nakolik potřebuješ zvednout rychlost po kabelu a jestli by placená výměna routeru nebyla jednodušší cestou. Pokud chceš navýšit rychlost, není důvod toho nevyužít a nevzít s tím novější router od UPC. Mikrotik se vyplatí, jen když víš proč a skutečně ho potřebuješ.

Já bych šel cestou zvýšit rychlost + nechat si vyměnit router, nějakou dobu to nechal sednout. Teprve potom bych uvažoval o svém routeru (třeba Mikrotik), nebo o jiné/další WiFině.

Jestli měříš na kabelu 42 Mbit a stačí ti to, možná by stačila jen slušnější WiFina, nebo kabel do místa se slabým signálem a druhá WiFina. Je to pořád několik variant v kruhu, musíš stanovit nějaké své priority a k tomu zvážit náklady.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...