Jump to content

canalmedia

User
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by canalmedia

 1. Po dlouhém hledání jsem nakonce vybral TP-Link Archer C64. Co si o něm myslíte? Je to novinka, právě jde do prodeje. Nebo raději časem ověřený Archer C6?
 2. Uff, no snažím se práve vše odpojovat od kabelů, jsem v podnájmu a dělat díry do stěn se mi taky moc nechce 😉 Asi se nakonec poohlédnu po nějakém tom AP. jaký je rozdíl medzi tím Ubiquity U6-Lite a např. výše spomínaným tp-link archer C6? Co z toho bude lepší? Mám Philips Hue krabičku přes kabel, pak Ikea krabičku přes kabel, HD Mediabox přes kabel a pak cca desítku chytrých věcí od zásuvek přes světla po topení. K tomu jeden iMac na hlavní práci, dva ntb, dva mobily, tiskárna, TV. Potřebuji silné pokrytí na cca 100m2.
 3. Blbne to bohužel jen na hlavním pracovním stroji (iMac). Ostatní zařízení relativně ok. Tedy až na tu TV, kde to zase pro změnu vyhazuje. Měnit modem už nebudu, už je to třetí modem tento rok (Station poprvé, předtím 2x Compal). To už bych šel radši zpět na xDSL, kde to sice šlo max. 50Mb/s ale spolehlivě.
 4. Zdravím, zkoušel jsem už asi vše: použít jedno SSID (2,4+5GHz) rozdělit SSID na 2,4 a 5GHz zapnout Band Steering konfigurovat Band Steering pro jednotlivá zařízení - zde danému zařízení přímo přiřazeno 5GHz tovární nastavení restarty a já nevím co ještě... Stále to samé - jakmile se Mac uspí na pár minut, pak musím vždy odpojit ze sítě a znovu dokola, x-krát denně :-( iMac je jinak Intel (27" 5k 2017). Jinak jsem zjistil, že to není jediný problém - druhý problém je u LG TV, kde mě sporadicky vyhazuje z WiFi. Někdy celý film nic a někdy i pár krát za hodinu. Prostě odpojí a pak znovu naběhne po cca 1-2min. Teď jsem přišel dokonce ještě na problém č. 3 a to že nemohu přepnout 2.4GHz na 802.11 b/g, je tam defaultně bez možnsti změny jen 802.11 g/n. Takže nemohu spárovat klimatizaci :-/ U 5GHz je tam na výběr 802.11 n nebo 802.11 n/ac ale to mi je na nic protože klima funguje jen na 2.4GHz. Už začínám zvažovat koupi nějakého WiFi routeru za ten modem. S tolika problémy jsem se tedy ještě u routera nesetkal. Poradíte něco vhodného? Díky!
 5. Dobrý den, po velkých problémech s Compal-em jsem přešel na Vodafone Station 1Gb, který zdá se vyřešil veškeré výpadky, bohužel přinesl jednu nepříjemnost. Používám macOS, který nevypínám, vždy jen uspím. Po probuzení se ale vždy sníží rychlost na +/- 30Mb (download, upload je ok). Jediné, co pomůže, je vypnout/zapnout WiFi na počítači, resp. se z WIFi odpojit a znovu připojit. Pak hned zase naběhne plná rychlost (+/- 800Mb). Je to docela nepříjemné, děje se to jen a pouze s tímto modemem. Když se člověk takhle vrátí k práci několikrát za den, ne vždy si spomene, že musí vypnout a znovu zapnout WiFi, aby měl plnou rychlost. A hlavně je to otravné a domnívám se, že to asi není úplne v pořádku. Nemá prosím někdo podobou zkušenost nebo případné řešení? Moc děkuji za pomoc.
×
×
 • Create New...