Jump to content

tom421

User
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by tom421

 1. Jsem také ta "minorita" co to používala (technické notifikace co potřebuji vidět hned na telefonu). Nejspíš to bude impulsem k přechodu jinam (když ostatním opům to zatím funguje). To že někteří diskutujucí to nepotřebují neznamená že to nebyla pro jiné užitečná funkce. A o zrušení jsem se dozvěděl až náhodným zavítáním na fórum 😞
 2. Mail server smtp.dkm.cz mi byl kdysi doporučen podporou UPC při problémech s hlavními mail servery (byly na blacklistech). Použivám s adresou na centrum.cz (pokud vím tak nemají omezující SPF záznamy). Dnes se mi vrátila pošta s následující chybou: (předpokládám že to je komunikační problém mezi SMTP servery vodafone a google)
 3. Vodafone (exUPC) dualstack neumí. A pokud se nepletu tak bridge funguje jen s IPV4. Do doby než bude plnohodnotný dual stack (je aspoň v plánu ?) tak preferuji spolehlivě funkční IPV4 a tedy raději žádné IPV6.
 4. Tak překvapivě s tím vodafone asi něco dokázal pořešit. V pondělí mi volala paní z Vodafonu že to opravili. A když jsem pak sledoval ve středu TV v 18h tak jsem zaznamenal jen velmi drobnou poruchu obrazu (které bych si normálně asi ani nešiml). K výpadku celého obrazu a zvuku nedošlo. (Zatím jsem to v uvedém čase kontroloval jen jednou).
 5. Pokud jsem něco nepřehlédl tak ani jeden z těch mikrotiků nemá aspoň L2 (/L3) managed switch. Pokud bych se rozhodl něco měnit tak bych to chtěl mít v routeru (modem - router - managed switch už je na domácí síť trochu moc krabiček). Bez toho nejde udělat client isolation.
 6. Asi vám moc nepomůžu. Vodafone Station mám od podzimu na 1GBit tarifu v Praze 8. Nemám za tu dobu nejmenší problémy se stabilitou (takže ten problém nebude asi jen v typu modemu - pokud není nějak vadný). Jedu na IPV4 veřejné dynamické IP (změní se tak 1x za rok) a tečou mi přes linku minimálně stovky GB měsíčně. Podobné záznamy od firewallu mám v logu také a nepozoruji negativní vliv na provoz (od toho je tam ten firewall). Odpověď na kvalitní router by mě také zajímala. Měnil bych ho ale spíš kvůli funkcím jako VLAN, client isolation, lepší konfigurovatelný firewall atd - tedy kvůli lepšímu zabezečení sítě.
 7. Děkuji všem za snahu. Pokud jsem to správně pohopil tak "problém" se potenciálně týka všech. Modernější zařízení než 14 let stará TV se s tím většinou vypořádají tak, že to nikomu nevadí a ničeho si nevšimne. Možnost že by to někdo změnil / opravil nejspíš nehrozí (rozhodně ne kvůli mě). Přežiju to a telku kvůli tomu měnit nebudu. Stejně běží jen občas kvůli dítěti na pár věcí na déčku a tam se to dá pořešit přes kodi+vhodný IP zdroj signálu.
 8. Adolf.Shitler: V sobotu výpadek nebyl - takže jsme asi blízko. Ty parametry signálu se takto mění až v poslední době ? Dřív se mi to nedělo.
 9. TV je dost stará rok cca 2008 Sony KDL40W4500AEP Je možné že novější TV se s tím srovnají lépe. Ale tak 1-2 měsíce zpět se to ještě (v uvedeném čase) zaručeně nedělo. Přesněji od kdy se to děje nevím (nejdřív jsem to považoval za náhodný výpadek signálu než jsem si ověřil vždy shodný čas a pravidelnost). A pozoruji to na ČT-Déčko Dnes opět přesně v 18:00:10 (čas podle DCF).
 10. Vodafone Station Firefox 101.0.1 (64 bitů) aktuální Modem hlásí: Zásadní problém to sice není. Ale když už implementujete takovéto "chytré" funkce co kontrolují aktualizace, tak by mohli aspoň fungovat. Tipuji problém s číslem verze 100+ 🤣
 11. Martin: dotaz zadán na uvedený odkaz. Můj odhad je že v cestě je nějaká technika co má automaticky v 18h naplánovanou nějakou servisní úlohu a to rozhodí na chvíli signál. Nemůže se to týkat zas moc velké lokality - to by si všiml i někdo další. Nedávno u nás dělali plánované údržby sítě. Tak ať se někdo zamyslí co se v poslední době technicky změnilo. Mimo uvedený přesný čas jsem podobný výpadek nikdy neviděl. Ale je fakt že televize se u nás pouští minimálně, takže nemůžu vyloučit že je to častější.
 12. Dobrý den Ex-UPC kabel. Zaznamenávám pravidelný výpadek obrazu kanálu CT-D každý den cca v 18:00:10 (s tolerancí tak 20s) Výpadek obrazu TV trvá cca 30s (není ani obraz ani zvuk). Jestli se to děje na jiných kanálech nevím - nezkoušel jsem. TV se přijímá přes DVB-Cable tuner přimo do televize. Děje se to několik posledních týdnů (přesněji nevím). Televize hlásí stále (i po dobu výpadku) dostatečně silný a stabilní signál. Dítě v té době kouká na seriál a výpadek je dost otravný. Lokalita: Formánkova 1653, Praha 8 Tohle je potřeba postoupit technikům. Proto ani nemá smysl běžná infolinka kde by nejspíš vůbec nepochopili podstatu problému.
 13. Jasně zkontrolujte si proč vám nejde internet na internetu. (tady šlo o TV ale to podstatu problému s linkou operátora nemění)
 14. Nějaké interní info kdy bude modem zase dostupný ? (aspoň přibližně) Mám slíbený 1Gb z akce a čekám jen na modem (hlavně kvůli uploadu kde je mezi 30Mb a 50Mb dost rozdíl)
 15. tom421

  Upload

  Upload je dost smutný. Už aby s tím něco udělali. Mám 300/20 a zrovna nahrávám nějaká data a bude to trvat 11 hodin. 🙁 Hlavně kvůli uploadu uvažuji přejít na 1000/50. No snad dodělá CETIN u nás konečně optiku. Do baráku kabel už vede ale ještě to nenabízí veřejně.
×
×
 • Create New...