Jump to content

SachlJ

User
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 3 - Jarov

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

SachlJ's Achievements

Level 3

Level 3 (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Ptal jsem se na jednu věc a odpovídáte na jinou. Vyřešeno. Uzavřít.
 2. Nový ale nemám ho jeden den. Nejdřív byl RB750g2 ale ten mi výkonově nestačil, hlavně nemá SDHC a nemá usb, sfp a hlavně paměť, procesor a funkce co má RB760iGS. Z druhé ruky se toho dá taky sehnat hodně. Nedávno byl rackový RB za pár kaček. Ale ten nepotřebuji.
 3. Mám RB760iGS který zvládne toho hodně. Jde mi o to, že pokud přepnu router do funkce modem tak se vypne DHCP a RB dostane adresu z UPC ?
 4. Řeším doma bezpečnost. Mám MikroTik RB na routování, řízení wifi, fw atd. Nepotřebuji routování od Compalu. Když ho přepnu do režimu modem co pak musím nastavit na Mikrotiku. Nebo na jiném routeru co nahradí část Compalu. Žádný návod na UPC jsem nenašel, pokud je někde schovaný stačí mi na něj link. Apropo, nemá to UPC pojištěné, že když vypnu routování na Compalu tak rychlost internetu spadne?
 5. Osobně jsem už dřívějšího data narození. Pamatuji si koumouše tak, že dokážu srovnávat. Nicméně první "počítač" jsem měl v roce 1987. Osobní, vlastní ne to co jsme měli na škole k výuce. První tiskárnu jsem měl o dva roky později. A myš jsem si musel seskládat ze skládanky sám. První pokusy se sítí byly o něco později s programem FM602 (s láskou na něj vzpomínán) a BBS v Mnichově Hradišti. Co jsem odtamtud stahoval se nedá dnes vyprávět páč některé soubory jsou trestné i po té době. Pak v létě 1993 v časopisu Computer s názvem "okna světu dokořán" byla vstupenka do kongresového centra v Praze na výstavu se stejným názvem.. Já pracoval v té době jen cca 50 metrů od vchodu. Byla jsem tam pak každý den a hltal informace. V práci jsem si firemní Windows 3.11 se souborem winsock.dll který byl na CD k časopisu upravil Windows tak, že jsem najednou mohl na internet do vysoké školy ekonomické. Mělo to fungovat jen po dobu výstavy ale fungovalo mě to asi půl roku. A už jsem byl zaháčkovaný. Měl jsem číslo pod 100.000 v ICQ, měl jsem email na hotmailu, psali o mě když hackli mamedie. Jo byla to zajímavá doba. Jo a to jsem nestudoval nic od elektriky, Doteď si pamatuji že se drát pod napětím chytí jednou rukou a palec cosi ukazuje a prsty to jiné. Ale že se na drát pod napětím nesahá tak to nikdy nezjistím. Tolik moje znalosti z elektriky.
 6. Pagan : jakmile se dohodnu s UPC tak ho prodám tady. Čekám až se ozvou s nějakou rozumnou nabídkou. V okolí mám providerů na net hafo..
 7. Zažil jsem že pronajímaly už jetý modem, tak proč by ho ode mě neodkoupili. Pokud zachovávají nahrávky z jednání se zákazníky tak jsem s operátorkou na lince dlouze rozebíral, že je pro mě vhodnější si modem koupit a ne pronajímat že když neplánují žádnou změnu rychlosti je to pro mě výhodnější. Kdyby mi řekla, že je v plánu giga tak si ho jen pronajmu.
 8. Dne 23.102020 jsem odeslal poměrně jednoduchý dotaz na technickou podporu/podpora péče o zákazníky. Obdržel jsem potvrzení přijetí dotazu "Potvrzení o přijetí zprávy č. 380191" a do dnešního dne, táto minuty jsem nedostal žádnou odpověď. Otázka byla jednoduchá: mám nějaký tarif na internet, jaká by byla pro mě dlouhodobého zákazníka cenová nabídka při změně smlouvy na 1Gb/s? Mám zakoupený modem Compal (asi půl roku) v té době se o 1Gb/s nemluvilo. Odkoupíte ho ode mě? Neptal jsme se na žádné složité technické parametry. Na tohle dokáže odpovědět kdekdo co lanaří nové zákazníky.
 9. Upozorňovat na to, že ti dávají víc než si platíš to chce buď odvahu a nebo mít kolárek.
 10. Moc se nedá srovnávat soho domácí router s wifi a profi řešení od MikroTiku. Mám doma hodně výkoný asus wifi router. WiFi má nadupanou, 4 antény ale jinak co se týče routování, rychlostí po LAN to byla tragedie...a hlavně firewall...mám veřejnou IP a vlastní doménu a pár týdnů po spuštění vlastního serveru se mi do něj někdo dostal a zašifroval mi ho. Problém byl že jsme plně věřil firewallu na cisco routeru od UPC a firewallu na asus routeru. Na těcho soho zařízeních nejsou žádné pořádné ochrany a když ano, pak je raději vypneš protože ten router pak nestíhá routovat. No když mají 64kb paměti se není čemu divit. Nikde v popisu se nedočteš s jakou rychlostí routuje se zapnutým firewallem. A to jsem měl doma místo asuse; co nakonec skončil jen jako dvoupásmový, hodně rychlý a silný wifi AP; wifi router od cisca (a ten na doma nedělá snad vůbec nic) https://www.mironet.cz/cisco-rv130w-gigabit-vpn-router+dp241718/ a ten tragicky zbrzdil když se mu zapnul firewall.
 11. Já osobně jsem použil dokonalý firewall ze stránek odborníka na mikrotik a na bezpečnost sítí. Hledejte https://rickfreyconsulting.com/ tady je vidět proč je lepší co největší paměť. Stahování dvou mnoha gigových souborů, do toho nějaká ten home ofiice, pouštím si písničku z NASu s datovým tokem 968kps. A nějaké ty mobily na wifi a chatování. Dokonalý firewall a jak ubývají zdroje. 4x CPU, 256 MB RAM. Proto router bez wifi a wifi cestou AP od mikrotiku. A nebo od někoho jiného. Já využívám WiFi z Compalu od UPC a router asus jako AP.
 12. Zdravím. Nejsem přímo odborník na MikroTik ale mám doma 3 věci od nich. Osobně používám modem UPC Compal který předává 1 IP pro RB a ten pak řeší všechno ostatní. Do něj jsem nastavil fw která se dá srovnat s hw FW. Jen bych ti doporučil se podívat po jiném RB který má aspoň 256mb, těch 128 je tak na hraně pokud bude potřebovat kvalitní fw nebo něco jiného. Taky jsou lepší ty co mají i díru na kartu. Ostatně, po zapnutí (nebo po restart do továrního) už tam máš nastaven základ. DHCP server, routování, maškarádu, wifi i základní fw. To co tam pak přidáš je jen na tobě. Frajeři to vymažou a nastavují si to sami. Pokud se tím živíš ok, ale studovat to jen pro to že to jednou použiješ? Děda mě učil jak udělat píšťalku z klacku a dnes? Už to neumím..ale dělat to každý rok tak jsem dnes expert. V Praze je dobrý prodejce https://www.i4wifi.cz/ . BTW. nejsem si jistý že USB na RB slouží jako "NAS" když tam připojíš HDD. To fakt ne. Ten USB je na připojení 3G/LTE modem, nebo maximálně USB flash. Ale ten jen na logování, na dude, za zálohy. tady je jedna zajímavá srovnávací tabulka mikrotiků https://www.i4wifi.cz/cs/novinky/539-porovnani-routerboardu-v-pomeru-cena-vykon Nebo můžeš jít do řešení RB bez WiFi ale nadupaný na výkon a k němu AP MikroTik který spravuješ capsmanem a můžeš ho tedy mít kde potřebuješ. Já mám takhle to řešené, AP mám v té místnosti kam mi nedosvítí WiFi z jiného AP.
 13. V dnešní době mi jde primárně o bezpečnost a rychlost. Když se doma sejde víc členů domácnosti na homeoffice a do toho si někdo pustí z youtube relaxační hudbu, jinej si pustí film z NASu tak ten záhul na síť je hned poznat. to quadra2030 : v předchozí práci (střední škola) jsme měli páteř 40Gb/s na optice a i ta se občas zadrhla když se do toho všichni opřeli.
 14. Mám doma MikroTik s STP+ a moduli STP i STP+, mohu tedy 1,25GB/s nebo 10GB/s. Jdu s dobou. Zažij jsem dobu kdy jsem modemem a programem M602 se připojoval modemem a telefonem na bbs. Dnes jsme ale někde jinde. Moc nevěřím rychlosti 1GB/s po drátu. Stabilitně.
 15. Teď když se UPC sublimovalo do Vodafone a získalo tolik peněz, odborníků a celoevropskou síť pak by mohlo zainvestovat a natáhnout po republice optiku. Osobně na to čekám s mikrotikem. Stačí 1GB/s i když dnes už není problém po optice lítat 10GB/s. Dočkám se toho ještě za mýho života? Jak koukám na videa z jiných částí světa tak všude si doma předělávají sítě na optiku. I Číňani s jejich socializmem...
×
×
 • Create New...