Jump to content

Edudant

User
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Edudant

  1. Taky nevidím televizi v "Moje služby" a po najetí na souhrn služeb hází stránka error. Že by blížící se přechod/update?
  2. Aha, to s pronájmem jsem ani netušil. Tak to je úplná kabelová paráda. Že je tu infrastruktura mizerná, to vím odjakživa. Kabelovku jsem míval kdysi, pak jsem ji asi na 15 let odstřihl, protože to byl vskutku děs a nulová přidaná hodnota. Jenže po vystřídání 3 různých bezdrátů (postupem času se všechny zarušily tak, že to nešlo dál vydržet) jsem do toho šel znovu, tentokrát i s internetem. Je pravda, že gigabit tu momentálně není, 500 Mbit/s se tu ale nabízí. Jenže popravdě cokoliv rychlejšího, než mám teď, je pro mě zbytečné. Nemáte i nějaké bližší informace o tom pronájmu nebo výhledovém upgradu? Ať vím, jestli se raději neodstěhovat... Ještě tu je internet přes telefonní dráty, ale to snad radši drátem do oka.
  3. Díky všem za odpovědi 🙂 Moc jste mi ale nepřidali na optimismu. Technik už u nás doma byl pár měsíců nazpět. Signál jsme měřili a bývalo to ještě horší (upstream až k 51-52 dBmV). Pán tehdy zavolal na UPC/Vodafone, aby nás přehodili z IPv6 na IPv4 (moc nechápu proč zrovna toto, ale asi bych měl být rád, když čtu zdejší fórum) a na ulici v rozvodně přidal signál na trasovém zesilovači na max + celou dobu opakoval, jaká katastrofa jsou rozvody v okolí. Tudíž moc nevěřím ve zlepšení. Zesilovač mě napadl taky z důvodu, že jsme nejvzdálenější dům od rozvodny na křižovatce (cca 100 m). Tak holt zkusím další kolo dohadování a stížností s techniky po telefonu 😒 Snad narazím na někoho kompetentního.
  4. Zdravím, chtěl bych znát názor zdejších uživatelů ohledně signálu na bílém Compal routeru. Už delší dobu se potýkám s krátkými výpadky internetu. Několikrát jsem věc řešil s technickou podporou, ale bez výsledků víceméně. Podle techniků je u nás v lokalitě často problém s rušením a infrastruktura údajně taky prý za moc nestojí (slova servisního technika v terénu). Vždy když se ale monitoroval signál, tak to bylo prý "dobrý" a "ještě v normě". No, prostě downstream signál je cca v těchto číslech: SNR se pohybuje většinou spíš na hodnotách okolo 35, někdy 36 (podle kanálu). Power je někde okolo -2 až 0 dBmV a modulace jede na 256 QAM. Upstream signál (a tady je imho ten problém): Power je na 48 až 49 dBmV a co jsem si všiml, tak dost často se přehazuje modulace na nižší úroveň (z 64 QAM na 16 QAM), a právě v tu dobu internet dost blbne, přesněji řečeno neodesílají se požadavky do sítě a internet se se mnou nemá jak bavit. S rychlostí problémy nemám. Jak píšu výše, podle techniků je to slabší, ale stále v mezích. No tak jsem trochu pátral na netu (např. www.pickmymodem.com) nebo koukal na YT na videa a ty moje hodnoty mi teda moc v pohodě nepřipadají. Lidi si v podobných případech už pořizují zesilovače. Tak jsem taky přemýšlel nad pořízením nějakého zesilovače s aktivním zpětným směrem, ale nevím moc který (regulovatelný ano/ne? kvůli přebuzení signálu, kam přesně ho umístit atd.). Moje situace je taková, že do rodinného domu je kabel z ulice rozdělen pasivním splitterem na 3 větve (2x TV + 1x modem). Pomohlo by to? Měl by někdo nějaký návrh, co s tím, nebo jakékoliv podobné zkušenosti? Mám zkusit víc zatlačit na Vodafone? Píšu sem hlavně taky proto, že na technické podpoře mi pokaždé řekli: "joooo, ten signál by šel nějak řešit, ale není potřeba..." ..no zkrátka měli se k tomu jako lačný ke sr... Díky za odezvu.
×
×
  • Create New...