Jump to content

mikee.

User
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 150
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  Modem Cisco EPC3208, CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Jablonec nad Nisou 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mikee.'s Achievements

Level 1

Level 1 (1/14)

 • First Post
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. @quadra2030 @zajdee Díky za konkrétní informace, s Ciscem jsem si zvykl na to, že prostě jede a nemusím nic řešit. Uptime přes rok, stejná veřejná IP asi 3 roky, stabilní rychlosti, minimální jitter a když jsem testoval ztrátovost přes icmp asi 2 dny z vm, neztratil se ani jeden packet. @sodekcz @Adolf.Shitler Jasně, nakonec mi nezbylo než to vyřešit výměnou routeru a segmentací sítě vč. pořízení switche s podporou vlan. Ohledně "vystřílení" více veřejných IP, ještě si vzpomínám, jak byla možnost až 3 zařízení za modemem u mého tarifu uvedena ve specifikaci služby. Při problému minulý rok jsem to už nikde v aktuálních podmínkách nenašel, tak jsem dopředu vzdal dohadování se na infolince.
 2. Zaznamenal jsem na tomto fóru ve starších vláknech různé stížnosti na Compaly v porovnání s Ubee nebo Technicolory, a tak jsem předpokládal, že v souvislosti s modernizací sítě došlo k výměně modemu/routeru u mnohých a mohou mít čerstvou zkušenost o kterou se mohou podělit. Jen mě zajímal aktuální stav. Víc veřejných IP zaručuje vzájemnou izolaci a nezávislost, např. umožňuje mít od domácí LAN oddělené různé IoT - IP kamery, cloudové žárovky, vypínače, zásuvky apod., které posílají data do Číny a nikdo nezaručí, že nejsou součástí spícího botnetu nebo nesbírají data z LAN.
 3. Rok se s rokem sešel a zítra mi má technik přivézt nový Compal z důvodu změny tarifu na 500/30 (1G tarif s Vodafone Station pro mě nebyl přijatelný z důvodu absence bridge režimu). V posledních měsících jsem s Ciscem zaznamenal několik výpadků (neběžel internet, ale modem se podle signalizace stavu tvářil, že je vše ok), kdy řešením byl restart modemu. Chtěl bych se zeptat, jestli už má Compal vychytané mouchy, alespoň co se týče provozu v bridge nebo se můžu připravit na problémy se stabilitou. Také by mě zajímalo, jestli ještě někdo provozujete za Compalem v bridge víc zařízení, které dostanou vlastní veřejnou IP. Jak jsem psal před rokem, dříve jsem tak za switchem připojeným do modemu provozoval 3 (router pro domácí LAN s VPN, wifi router pro telefony, tablety a ntb a linuxovou vm) dhcp klienty a byl jsem happy. Díky. M.
 4. Zdravím komunitu, měl bych několik dotazů k tématu. Pro začátek přidávám pár informací. Internet od UPC využívám od roku 2012, začínal jsem na Fiber Power 25 a dnes mám rychlost 150/10. Od počátku mám ke službě v pronájmu modem Cisco EPC3208, se kterým jsem spokojený a za celou dobu jsem neměl problém s kolísáním rychlosti nebo výpadky, jen jednou (asi v roce 2018) odešel napájecí zdroj, který byl následně vyměněn technikem. Nějakou dobu jsem plně využíval možnosti 3 veřejných IPv4, později jen 2 se samostatnými routery za switchem pro fyzickou izolaci LAN a WiFi. Toto (více veřejných IP) zřejmě začal UPC loni v létě omezovat, při 2 připojených routerech docházelo k blokování komunikace, po restartu modemu a zapojení jednoho z routerů spojení fungovalo do chvíle, než byl připojen i druhý. Nyní k otázkám: 1) Zaznamenal jsem aktuální nabídku na bezplatné navýšení rychlosti ze 150M na 300M na 1 měsíc. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli by pro mě měla vyšší rychlost nějaký přínos v porovnání se současnou. Volal jsem na infolinku a operátorka mi po zjištění, že mám modem Cisco sdělila, že s tímto modemem mi rychlost nenavýší. V tomto fóru jsem zaznamenal příspěvky, kdy uživatelé stejného modemu rychost 300M bez problému používají. Šlo o neinformovanost operátorky nebo se časem situace změnila? 2) Mám vlastní WiFi ac router, který mi plně vyhovuje (používám jej jen jako AP a switch, izolaci LAN a WiFi řeším po omezení na 1 IP sw routerem s vlany) a dokud modem Cisco spolehlivě funguje, nemám potřebu řešit jeho výměnu. Některým uživatelům byla nabízena výměna těchto starších modemů za nové WiFi routery. Chtěl jsem se zeptat, jak je řešeno při přepnutí do bridge WiFi, zůstává aktivní WiFree, které občas využívám na cestách? Modem mám nyní v racku a obávám se nežádoucího rušení stávající WiFi, když bude rackem částečně stíněný signál a spíš by dávalo smysl WiFi vypnout. Díky za vaše názory. M.
×
×
 • Create New...