Jump to content

Olda

User
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Olda last won the day on July 25 2020

Olda had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  150 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  modem
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Olda's Achievements

Level 3

Level 3 (3/14)

 • Dedicated
 • Collaborator
 • Reacting Well
 • First Post
 • Conversation Starter

Recent Badges

1

Reputation

 1. Úplně stejný problém jsem momentálně řešil také. Odešel mi starý přístroj tak jsem odkoupený modul vložil do nové televize a ověření úspěšné ale hned na to to vypsalo chyba karty a pak program je kódován. Dnes mi to psalo stále totéž. Nakonec mi napadla až taková nelogická věc a to otočit plastovou kartu v dekódovacím modulu a ono to bez problémů začalo chodit . Vůbec tomu nerozumím protože v původní poloze to chodilo několik let bez problémů. Karta je opět zastrčena čipem napřed, ale kartu jsem otočil o 180°. Mě by hrozně zajímalo jak to je možné. Má to nějakou logiku?
 2. Díky za rady, mě pomohlo zadat admin + původní heslo, ale na tuto změnu mohl někdo upozornit třeba emailem. Já testoval variabilní číslo zákazníka, email a nic. Ještě že tu máme forum :)
 3. Je to zajímavé dnes jsem to zkoušel a jde mi stahovat vše a to i včetně exe souborů. Testoval jsem stahovat i soubory, které jsem před 20 dny musel zipovat aby šly stáhnout a dnes mi jdou stáhnout i ty bez zipu. Nejspíš chrome mění koncepty a testuje jak na to či ono budou lidi reagovat a dynamicky to mění. Nevím proč to tak je.
 4. Při vstupu na stránky http chrome může varovat, ale známé soubory jako zip a jpg stáhne bez problémů. Problém nastane když chci stáhnout soubory s neznámou koncovkou nebo něco co by podle google mohlo způsobit bezpečnostní riziko a je jedno jestli stahuju z http nebo https. Do nedávna blokoval pouze stažení *.exe ale nyní začal blokovat skoro vše.
 5. Já mám compal a problém s nedostupností DNS jsem měl je to asi 3 týdny zpět každou chvíli. Vždy jsem na chvíli nastavil DNS goole "8.8.8.8 nebo 8.8.4.4" a internet šel dál, po nějaké době jsem to zase nastavil zpět "zjistit adresu automaticky" a většinou se to chytlo protože to byly výpadky jenom krátkodobé. Nejspíš nějaký problém při převodu UPC Vodafone.
 6. Je to asi 14 dní co chrome začal blokovat stahování všech možných typů souborů, především neznámé koncovky. Všechno musí být zazipováno, nebo je třeba použít jiný prohlížeč. Na PC to nevypisuje ani hlášku o blokaci ale na první pohled to vypadá že prohlížeč zamrznul. Další opruz v rámci bezpečí.
 7. @Marek-26 Tak díky za vysvětlení už je mi to o dost jasnější 👍
 8. @Marek-26 Já jen koukal na debatu ZDE a protože nemám přehled jak kompletně vypadá přechod upc - vodafone tak jsem usoudil že možná Vodafone TV využívá k přenosu TV pouze internet a DVB-C s přechodem zanikne. Jestliže to tak není tak jsem jenom rád.
 9. No já se ptám především proto, že jsem tu někde četl že vodafone zruší DVB-C přenos televize, možná jsem to jenom špatně pochopil,
 10. Tak jsem si klikl na odkaz výše abych zjistil stav převodu a píše mi to na základě variabilního symbolu že " Převedení vámi využívaných služeb bylo dokončeno. Vítejte u Vodafonu! " Mám internet kabelem a modem Compal. Televizi mám DVB-C a v zařízení mám CA+ modul. Žádný technik u mě zatím nebyl ani mi nikdo nekontaktoval, pouze mám vyrovnané a převedené vyůčtování pod Vodafone. Můžu takto fungovat pod Vodafone nebo mi ještě čeká návštěva technika ?
 11. Pánové díky moc za cenné informace. 👍
 12. Momentálně chci zvednout tarif internetu (do PC) ze 150 na 300. Koukal jsem do aktuálního ceníku a zjistil jsem že vlastně nevím co mám za tarif. V ceníku jsou uvedeny 3 tarify pro 150 Mbps a také 3 tarify pro 300 Mpbs. Jsem zákazník ExUPC , který tarif se na mě vztahuje ? Ty rozdíly v cenách jsou poměrně znatelné. A navíc stále existuje sleva když má zákazník internet a televizi zároveň, tak jak to bývalo jako balíček i dříve u UPC. Dále by mě zajímalo proč mi předběžné vyúčtování (aniž bych něco měnil) vychází levněji než u UPC a mám tam poznámku "Trvalá sleva 46%" Co to je za slevu a kde se vzala?. A hlavně když přejdu ze 150Mbps na 300 o kolik to bude zhruba dražší? Díky za jakékoli info. Jo a ještě když jsem se přihlašoval poprvé do vodafone tak jsem měl pocit že si budu moct nastavovat služby a tak nějak kontrolovat i cenu, docela jsem se na to těšil, jenže tam můžu nanejvýš vypnout a zapnout TV balíček a nic víc. Něco jsem přehlédl nebo se ty stránky teprve dodělávají? Jestli je někdo chytřejší než já tak prosím poraďte, já budu moc vděčný 🙂 Díky Olda.
 13. @Libor Ano jedná se předvším o kanály Discovery showcase HD , Science HD. Kvalita je momentálně dobrá tak pro sledování na telefonu. Akorát že já zhoršování kvality sleduji již delší dobu a zhoršení nepřišlo ze dne na den, ale datový tok se snižoval po malých kouscích a nenápadně až na současných cca 3000-3200. Jinak na Travelu problém zatím nevidím.
 14. Je nějaký problém na kanálech Dicsovery ? Bitrate na těchto kanálech býval kolem 5000, ale během posledních asi 4 měsícu klesl až na 3000. To je opravdu hnus, při rychlých záběrech je obraz úplně rozmatlaný a samá kostička. To bude takto pořád nebo stanice řeší nějaký problém? Diky za info ...
×
×
 • Create New...