Jump to content

Or-Horo

User
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 150
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  TV Komfort
 • Vodafone devices
  CA Modul, Model Cisco
 • Place of subscription of Vodafone services
  Šumperk

Or-Horo's Achievements

Level 1

Level 1 (1/14)

 • First Post
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dobrý den, podle mých informací v tuto dobu má konkrétně přijímač VU+ DUO 4K SE problémy s dekódováním karet Conax / UPC. Pravděpodobně problém ovladačů. Na přijímačích Uno 4K, Uno 4K SE, Zero 4K a Ultimo 4K to funguje dobře. UPC (kabel) nabízí nějaké programy v SD v analogu, DVB-T2 a současně DVB-C nezakófovaně. Nahrávání pak, pokud máte tuner FBC, je možné z 8 různých transpondérů. Pokud však jde o kódované programy (většinou HD), tak tam je možné nahrávat nezakódovaně pouze jeden. Je možné dekódovat ve standby režimu. Kódy se mění cca 1x za 30 dní. Pozor, používat dva stejné moduly v jednom přijímači nejde. Ten druhý nebude fungovat. Mělo by to být sice možné nastavit, ale praxe ukázala, že se ty karty mezi sebou jednoduše hádají. Pokud bude každá mít jiné CaID, tak to fungovat bude. Pod stejným CaID to fungovat nebude. Respektive, přijímače VU+ toto standardně neumožňují. Lze napřímo nastavit, aby třeba karta č.1 dekódovala Novu HD a karta č.2 třeba Viasat History HD. Ale pokud z toho programu nahrávám, tak ta druhá karta už obraz nedekóduje. Jakmile mohou dekódovat obě karty všechny programy, tak systém přijímače vyhodnotí první kartu, která hlásí, že program nelze dekódovat a druhá karta tento program ignoruje. Dotaz je totiž na CaID karty, který je stejný. U UNI čteček lze zvolit určitý emulátor, kde umíme karty rozlišovat i podle dalších parametrů. U CA modulů však toto standardně nelze. Alespoň u přijímačů VU+ o takové možnosti nevím.
 2. Dobrý den, mám CAM Conax s kartou UPC. V TV přijímači PHILIPS funguje dobře. Pokud však používám v settop boxu (VU+ Uno 4K) s DVB-C tunerem, funguje jen několik týdnů. Pak fungovat přestane. Patrně se nenačítají aktuální kódy. Musím vždy znovu vložit do TV, kde se kódy po pár minutách znovu načtou a pak v settop boxu opět funguje. Jsou nějaké speciální hardwarové požadavky? Např. na standard CI+. Settop box je pouze CI (bez plus). U TV si tím úplně jistý nejsem, jestli tam nějaké CI+ je, ale tam to funguje. Máte s tím někdo podobné zkušenosti na Linuxových settop boxech?
 3. Ahoj všem, po letech opět otevírám toto téma, protože mě také zajímá. Mám připojku od JůPíCí a také bych rád nahrával pořady. Dnes už existuje tuner, který podporuje funkci FBC. Jde o tuner, který teoreticky umožňuje v normě DVB-C sledovat nebo nahrávat 6 nezávislých programů z různých multiplexů (frekvencí). Zatím, co vím, ho nabízí k přístrojům VU+ 4K. Např. VU+ Uno 4K SE. Potíž je, jak už zde v minulosti bylo psáno, že zakódované pořady lze nahrávat pouze tak, že na jeden buď koukáte, nebo ho nahráváte. Přístroje VU+ 4K umožňují u satelitního vysílání (pokud je použit CA modul) filmy nahrávat zakódované na harddisk. A jakmile přístroj máte ve stand-by režimu, všechny zakódované pořady se v reálném čase dekódují. Operátor ale po čase kód změní, takže film už ani nepřehrajete, ani nedekódujete. Takže, pokud je filmů moc, nestihnete to. Hlavně nesmíte zapomenout přijímač třeba na noc vypínat. Zapnutý totiž nic nedekóduje. Předpokládá, že sledujete vysílání. Rád bych si pořídil dvou tunerový přijímač. Jeden tuner DVB-S2X a jeden právě DVB-C. A tímto bych se chtěl právě zeptat na zkušenosti s příjmem přes DVB-C FBC tuner. Dokonce ani prodejce mi není schopen nic říct, protože přípojku na UPC nemají. Jen to, že tyto přijímače se běžně (v menším množství) prodávají. Vím jen, že teoreticky by byl tímto vyřešen problém jak sledování a nahrávání současně, tak i nahrávání více pořadů najednou a to dokonce jen na jednu kartu. Jinak zpětně k používání více než jen jednoho dekodéru. Před cca 9 lety jsem řešil podobný problém. Měl jsem dva přístroje Dreambox a každý měl jen jednu čtečku. Do každého jsem dal kartu od jiného operátora a nasdílel jsem je tak, aby oba přístroje mohly dekódovat obě nabídky. Obě karty se navzájem hádaly. Vím, že v OSCAMu šlo někde nastavit, který program se bude dekódovat kterou kartou. Ovšem, každá z karet měla jiné ID. Zatímco, pokud by byly od stejného poskytovatele, tak by to asi nešlo. V OSCAMu lze např. dvěma různým uživatelským účtům přiřazovat jinou kartu (nebo všechny). Každá karta má své označení. Ale zatím jsem nikde nenašel, jestli tohle jde nastavit např. pro každý tuner zvlášť nebo alespoň pro každý TV program (např. History HD pro kartu č.1 a Discovery pro kartu č.2).
×
×
 • Create New...