Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  1,345
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Posts posted by Adolf.Shitler

 1. Debata byla o kabelovém DVB-T a [b]v této souvislosti se zmínilo, proč nelze celkově brát signál přímo z KH, tj. nejenom pro to T, ale i pro C[/b].

  Co bylo kým tvrzeno je asi lepší řešit přímo s ním, já se zásadně držím pouze smluvních dokumentů, které jsou závazné (na rozdíl od nějakých tvrzení, jenž prakticky nejdou ani prokázat, natož vyžadovat jejich dodržování).

  Ať na to ale odpoví někdo z VF, jistě bude mít relevantní info, jak se věci mají.
 2. Na to už tady odpovídal jednou tuším technik, že přímo z KH nelze kvůli námitkám konkurence (byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T).
  Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. Je ale pravdou, že to zrovna u ČT nijak neřeším, protože mám jak DVB-T2, tak DVB-S2 a kabelovka mě v tomto směru prakticky nezajímá.
 3. Audio stopy u jednotlivých programů nejsou věcí VF, ale přímo samotných TV stanic. Pokud tedy stanice nemá AC3, tak dost těžko s tím VF něco nadělá a takovou stopu nabídne.
  A když tady byla řeč o Óčku, tak kdo má možnost jeho příjmu ze satelitu Astra, tak jistě potvrdí, že tak otřesná SD mazanice s bitrate pod 2 Mbps se jen tak nevidí (a to si Óčko ten program plně šíří ve své režii, takže se ta nekvalita nedá hodit na jiného operátora).
 4. To jsem četl, ale měl jsem za to, že tento úlet už je minulostí. Ostatně VF může klidně brát signál ze satelitu Astra v MPEG-4, jako to dělá spousta dalších operátorů, protože i k tomuto je ten signál určený (nejedná se jenom o DTH). A ne se babrat s nějakým pozemákem v HEVC a prznit kvalitu převodem mezi kodeky.
 5. Běžný divák bude asi sotva vědět, že si nějaká TV8 nebo ABC platí za to, že může být v kabelovce VF. Divák to spíš bere tak, že on platí mimo jiné za programovou nabídku. A absence veřejnoprávní RTVS 3 je prostě ostuda, to se nedá okecat. Navíc přidání tohoto jednoho jediného programu by VF nestálo prakticky nic v kontextu těch cca půl miliónu klientů (nebo kolik jich VF u TV služeb má).
  • Agree 2
 6. Stanice vysílající volně ze vzduchu by po nikomu nic chtít neměly a naopak být rády, když je nějaký operátor šíří na svoje náklady a ony nemusí za distribuci platit, jako to naopak musí u terestriky.
 7. Koax. kabel s rozsahem do 500 MHz jsem tedy nikdy neviděl a ani si neumím představit, jak by se někomu podařilo ho takto vyrobit :D V dobách prvních SAT příjmů v ČSSR (kolem roku 1988) se běžně dával zelený koaxiál, který byl na trhu a u něho nebyl problém s přenosem do 1700 MHz (tehdy ještě SAT neměl pásmo do 2150 MHz jako je tomu dnes). A samozřejmě i televizní UHF pásmo používalo kanály nad 500 MHz (např. v Brně vysílala stanice Moskva na k52, což je 722 MHz) a šíření koaxem naprosto v pohodě.
  Co mohl být u kabelovek z té doby problém jsou zesilovače samotné (velmi často byly modely s rozsahem do 606 MHz, což ovšem není problém vyměnit) a jejich umístění (pokud jsou ty zesilovače příliš daleko od sebe a nelze už výstupní úroveň zregulovat náklonem, pak se musí na trasu přidávat další, což zase vytváří potíže s napájením atd., hlavně pokud se to týká velkých aglomerací).
 8. Chce to být trochu nohama na zemi, protože problém není samozřejmě nic, až na peníze. A VF určitě nekupoval UPC kvůli tomu, aby sypal horentní sumy do sítě a nevydělával. Takže ten fyzický upgrade sítě bych tak růžově neviděl, spíš to vypadá na stejnou notu jako u O2, kde také nikdo nebude překopávat starou metaliku, ale spíš se kosmeticky upraví stávající a marketingově se to podá jako naprostá výhra :)
×
×
 • Create New...