Jump to content

ludekfilm

User
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ludekfilm

 1. Byl bych rád aby se diskuze vrátila k tématu jak to bude s CA moduly až nás exUPC přesunou do Vodafonu ?????
 2. Radio Cro Radiožurnál Sport je u UPC DVB-C už dlouho (určitě od října), tak nevím co tím myslíte?
 3. Možná hloupý dotaz, ale jsem stále u UPC (Moje UPC) a výše uvedenou nabídku (s novou cenou) tam nevidím tzn k této nabídce se nedostanu?
 4. Mám TV LG a CA modul, po zapnutí TV také občas naskočí nějaká hláška o nepřítomnosti nebo nečinnosti modulu, případně při přepnutí na nějaký zakódovaný program hláška že je program zakódovaný a po chvilce vše už OK. Předchozí modul (hodně starý od LICA) jsem si asi také zničil tím, že jsem přes PC spustil obnovení.
 5. Ztráta Nova sportů by byla velmi nepříjemná. Musím se ale vrátit k změně názvů programů MTV, v Horizon TV bohužel došlo jen ke změně Ikon, ale názvy programů jsou stále původní a toto platí i pro některé další programy jejichž názvy byly změněny již dříve!
 6. V rozšíření (Google) Horizon TV jsou již názvy těchto programů přejmenované, ale v DVB-C to zatím nevidím? Jak je to z názvem programu ID Extra HD nebo ID HD?
 7. ludekfilm

  Výpadky

  Výpadky (kostičkování) včera bylo i na jiných programech (Prima, Barrandov atd) mimo ČT, tam jsem problém nezjistil.
 8. ludekfilm

  Odezva

  U mne záleží přes který prohlížeč a jaký test provádím. Obvykle nejlepší hodnoty mám s prohlížečem Google chrome a http://speedtest.cesnet.cz/
 9. KIno svět je snad už CS Mystery? Nevím jestli je to jen pro Prahu ale je tady ještě Praha TV?
 10. Už jsem se tam (do zóny 5) dostal, ale šipkou až z nabídky následujícího oprávnění (dva krát po sobě). I tak děkuji za návod použití šipky (zkoušel jsem jí pak použít ve všech nabídkách až se ten správný rok objevil). Nevím jestli si na ten postup za měsíc vzpomenu.
 11. Tak mi poraďte jak se do Zóny 5 dostanu ????
 12. Modul CI+ se stále ještě neaktualizoval na prosinec. Navíc i předchozí měsíce mi ukazují předplatné s rokem 2015 ???
 13. Musím se připojit. Na některých HD programech např Prima nebo Barrandov se někdy objeví velmi kratičké "škubnutí" obrazu (ve zvuku prakticky nepostřehnutelné) a to během hodiny až třikrát. Na obrazovce se to projeví např tak, že se asi uprostřed jakoby v řádku objeví několik "kostiček" (těžko se jev popisuje, ale dříve to nedělalo a když už se nějaký problém objevil byl doprovázen podstatně větším a delším zakostičkováním).
 14. Něco podobného mi dělala TV Sony a teď i výjimečně LG. Bylo to ale u mne krátkodobé "stříbrné sněžení" jakoby šum, které se objevilo na tmavších plochách pozadí např u scén které se obvykle vracely zpátky v čase (vzpomínky někoho) a celý obraz měl v té scéně takový jako by mlžný opar (nevím jak to jinak popsat). Potom to stříbrné šumění se dělalo také na černých plochách u starých restaurovaných čb filmů (na ČT1).
 15. Zpětné shlédnutí mi funguje ale zvuk je o několik vteřin zpožděn za obrazem.
 16. Můj původní modem EPC3208 nikdy nedal 300 Mb/s ale jen max 260 Mb/s, co bylo podle techniků UPC v povolené toleranci 15%. Až modem Compal uměl těch 300 Mb/s.
 17. S tou stížností jsem to myslel trochu jinak. Pokud si bude pár posluchačů stěžovat ať už na Radu nebo přímo provozovatelům nebude to mít takovou váhu jako kdyby se do toho zapojilo UPC. Nesouhlasím že to není věc UPC (neříkám že za to můžou nebo s tím můžou něco přímo dělat tzn nemůžou/nesmí měnit úroveň zvuku), ale na druhou stranu já jako zákazník UPC si od nich kupuju určitou službu a nejsem třeba s ní plně spokojen, tak bych očekával od UPC trochu větší angažovanost.
 18. Bohužel někteří provozovatelé obchází nedokonalý zákon tak, že reklamu vkládají za tišší pasáž a navíc úvod reklamy je mnohdy výrazně hlasitější než potom její obsah. Na fóru někdo tvrdil, ža na Slovensku mají přísnější podmínky pro hlasitost reklamy která nesmí být (už si nepamatuji o kolik) hlasitější než předchozí úroveň filmu/pořadu. UPC vždy odkáže stěžovatele aby se obrátil na Radu RRTV případně na provozovatele pořadu, tam ale naprosto nemůže uspět neb takto podaný zákon neporušují. Jenom doplním, co už jsem asi kdysi psal, že rozdíl hlasitosti některých stanic např Primy oproti ČT bývá někdy až 8 dB (co je už výrazně slyšet ale opět asi neodporuje nařízení), částečně pomůže u TV povolit auto dorovnání hlasitosti programů.
 19. Já místo 300 Mb/s opakovaně měřím cca 260 Mb/s (zkoušen restart, připojení přímo na modem, měření mimo špičku), podle UPC je to v pořádku (prý povolená tolerance - 15% tj jiná než je uvedeno v ceníku). Podivné ovšem je, že před tímto zrychlením jsem měl 240 Mb/s a takovou rychlost jsem mimo špičku prakticky vždy naměřil, proč je ale teď zrychlení tak nepatrné? Jde mi hlavně o to jestli nemám něco špatně nastaveno nebo jestli ten modem 3208 ve skutečném provozu víc neumí?
 20. Zatím žádné zrychlení z 240 na 300 Mbps nezjišťuji
 21. Napadlo Vás, propagátory satelitu, že mnozí nemají balkon, nebo jsou otočeni na nevhodný směr nebo že u paneláků nejde bez povolení správce nic montovat na vnější zdi (otázka pojištění atd). Nemluvím ani o finanční náročnosti pro seniory atd. Jinak bych třeba taky rád měl satelit nebo alespoň tu možnost ho mít.
 22. Předností je, že jdou seřadit programy (možná to dřiv šlo také, nevím?). Jedině co mi zarazilo, že jsem musel změnit adresu odkazu do záložek. Na původním odkazu mi to zobrazilo úvodní stránku s popisem "EROR jejda něco se pokazilo" nebo tak nějak, ale nabídka na boku "obrazovka" chodila.
 23. Jen pro zajímavost dnes po půlnoci program Prima HD (a ještě asi dva další HD programy) hlásil kódováno, ale SD verze chodily. Dopoledne už tyto programy bez problémů. Pozn TV je LG a ještě v záruce a tak problém musel být zřejmě na straně UPC? Pokud někdy TV výjimečně zahlásila "zakódováno" tak po chvilce nebo po přepnutí programů bylo už vše OK.
×
×
 • Create New...