Jump to content

mipo

User
 • Posts

  341
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by mipo

 1. Včera mi přivezl technik HD DVR Mediabox (cihlu), kterou jsem vyměnil za dosavadní KAON. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet, co vše STB nabízí, ale zdá se, že splňuje co jsem od něj očekával. Vyzkoušel jsem i zpětné přehrání ve dvou případech a v obou bylo bezchybné. Přesto ale považuji za nejlepší STB, které dosud UPC nabízelo starý Handan PVR, jehož jedinou vadou byla nemožnost příjmu kanálů HD. 

 2. Rád bych věděl, co je míněno termínem "zpětné shlédnutí, nebo zpětné přehrávání". Zásadně to totiž ovlivní mé rozhodování, zda vyměnit svůj dosavadní Kaon za cihlu. Hlavním důvodem je pro mne totiž možnost nahrávání pořadů, které momentálně nemohu sledovat. Jestliže ale nahrané nemohu normálně přehrát, ztrácí jakákoliv možnost nahrávání smysl. 

 3. před 3 hodinami, Evzen napsal:

  Ja nejak nechapu tuhle cast... (vim, ze je to v tuto chvili uz plac nad rozlitym mlekem, ale presto...)
  Co je probuh za problem proste zajit do kramu, koupit jakykoliv novy disk a zase ho vymenit?!?!

  Prostě nikde ten disk není zadarmo a Kaon s každým diskem nespolupracuje.

 4. Potřebuji radu. Měl jsem několik let STB Handan DVR, se kterým jsem byl nadmíru spokojen. Když v něm dosloužil pevný disk, dal jsem tam jiný, použitý a Handan sloužil bezchybně další dva roky. Pak ale dosloužil i tento disk a náhradu jsem neměl. Protože už UPC nebylo schopno mi STB vyměnit za stejný, vyměnil jsem ho za malý Horizon Mediabox , protože mi šlo hlavně o možnost nahrávání pořadů, které jsem nemohl sledovat v reálném čase. Během poměrně krátké doby mi však dosloužily dva externí pevné disky, na které jsem nahrával, chtěl bych vědět, zda se mi ekonomicky vyplatí vyměnit ho za Mediabox (cihlu), který bych využíval jen na nahrávání, protože vzhledem k instalovaným rozvodům kabelů v bytě bych si chtěl nechat pro internet původní modem, nebo by bylo ekonomičtější shánět nový pevný disk. U cihly by se mi líbila hlavně možnost nahrávat současně několik programů.

  Ocením vaše názory.

 5. S celou tou službou Horizon Go se může jít UPC vycpat. Mám to nainstalované na třech zařízeních a je to jen sázka do loterie. Někdy to běží bezvadně (např včera), a jindy, spíše většinou to jen ukáže hlášku "video nelze přehrát, odezva serveru je příliš dlouhá". Takže to oslavování této služby je pro mne totéž, jako když se pan premiér chvástá svými úspěchy.

 6. Mám dojem, že ten, kdo má v popisu práce doplňování údajů v EPG, svou práci dost flinká. Nejen, že už dost dlouho chybí bližší údaje o vysílaných pořadech, ale v poslední době bývají některé pořady úplně vynechány. Např. dnes na ČT 1 není ani zmínka o pohádce První rytíř a v oznámení o tahu Sportky je prostě nataženo na 2hod. Kdybych vynechal nějakou platbu, asi by se to financím UPC nelíbilo, ale vynechání jejich služeb je pro ně v pořádku. Ovšem pro UPC je flinkání jejich práce naprosto běžné.

 7. Ano, si lama. Každý ze dvou počítačů, pokud by byly připojeny každý ke svému modemu, by mohl dosáhnout plné rychlosti tarifu, tedy celkem dvojnásobek tarifu. Pokud bude modem jenom jeden, tak se o rychlost musí podělit. Prostě nemůžeš chtít dvě připojení za cenu jednoho, respektive pokud chceš dvě připojení tak si zaplať dvě připojení.

  Díky za vysvětlení, zase jsem o něco chytřejší. Jedno připojení mi tedy stačí. Nejsem pařan ani stahovač, takže mi rychlost, kterou mám stačí.

 8. Jaký je rozdíl mezi tím a jedním modemem, ke kterému jsou přes wifi současně připojeny tři počítače a každý surfuje na jiných stránkách? Možná, že jsem lama, ale v mých představách je net stále jen jeden a v něm jen mnoho různých stránek.

 9. Poslední a vlastně jediný takový přístroj v nabídce UPC byl Handan DVR 6000. Kdyby uměl přijímat programy v HD, byl by naprosto bez konkurence. HD programy uměl sice Kaon, ale ten už měl pouze jeden tuner. Podle současného směru vývoje služeb UPC už se nejspíš lepší zařízení v nabídce neobjeví. To znamená, že zařízení bude nutné hledat na trhu s tím, aby podporovalo modul s kartou, dokud ji ještě lze od UPC pronajmout. To už ale asi také dlouho nevydrží. Takže se dá konstatovat, že z hlediska poskytovaných služeb v oboru televize UPC stagnuje a nebo dokonce upadá.

×
×
 • Create New...