Jump to content
V úterý 3. 8. dojde v časných ranních hodinách k plánované odstávce fóra. Uděláme vše pro to, aby bylo fórum opět funkční nejpozději v 6 hodin.

notizia

User
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Posts posted by notizia

 1. Včera večer po 23 hodině jak velmi dost rozpadala ta Jednotka tak jsem šel na diskuzi. když tu někdo řešil ten CS Film tak jsem na něj hned přepnul a opravdu se aj u mě rozpadal. Když volám na UPC/Vodafone tak to nechtějí přiznat a takové řeči že to bude slabým signálem nebo špatnou kabeláží a podobně u zákazníka. Pokud by byl špatný signál tak se z jednoho Muxu budou rozpadat úplně všechny stanice a ne je dvě a to ta Jednotka a Dvojka od RTVS!!! Tímto mohou oblbovat jedině někoho kdo o tom nemá absolutně ani šajnu!!! Tento problém asi od 5.7. a před tímto datem nebo na 100% do konce června všechny nahrávky OK.

  • Agree 2
 2. .

  Prosím o odpověď jestli se někomu asi od 5.7. teda od Cyrila s Metodějem nepravidelně rozpadá Jednotka a dvojka od RTVS. Někdy ani jednou za film, z toho asi jen tak třikrát a někdy dost často. Do konce června bylo celou dobu nazpět  úplně vše bez problému. U ostatních SD stanic (Barrandov Krimi, JOJ Family, Kino Barrandov a Mnau TV) úplně bez jakéhokoliv rozpadu z  Muxu 778 MHz. Z jednotky a Dvojky nejvíc nahrávám na vestavěný HDD za třech úplně jiných zařízení a u všech vždy ta stejná chyba na úplně stejném místě,  Po několika urgencích na UPC/Vodafone chtějí posílat technika a tvrdí že závad není na jejich straně.  Podle nic je jako normální se rozpadaly jen dvě stanice z Muxu a ostatní ne pokud jsou rozvody včetně síly signálu a podobně v pořádku. Předem moc děkuju za zkušenosti s Jednotkou a Dvojkou za poslední měsíc červenec 2021.

 3. "@Pavel m A můžu se zeptat, co tě pudí k takovému spěchu opustit stávající služby exUPC, a hnát se k Vodafone TV? Já po reakcích zde i v mém okolí rozhodně se změnou spěchat nebudu, a čím déle bude u mě přechod trvat, tím budu radši."

   

  @ PetrM: 

  Plný souhlas s tebou a ten Vodafone nám byl opravdu čert dlužen.  Já jen když jsem se dozvěděl to že Vodafone má zájem o koupi UPC tak mě hrůzou stály všechny chlupy. Jediný důvod proč Vodafone koupil UC byl ten aby získal perfektní zakabelovanou síť internetu v ČR a o TV mu vůbec nešlo. Až opravdu Vodafone zruší DVB-C na úkor internetu tak mu okamžitě a definitivně z mé strany dávám SBOHEM. Internetovou TV atd. nikdy,  pak jedině návrat k satelitu a nebo vůbec nic!!!

  • Agree 7
  • Disagree 1
 4. "(byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T)."

   

  Já ale nepíšu o DVB-T od kabelu kanál 21 až 27 kde se něco úplně nelogicky převádí z H265 do H264 ale o DVB-C. Nevím pro tu ČT pro jejich DVB-T neberou a jednotlivé stanice nerozdělí do dvou muxů DVB-t se streamu v H264 co mají pro DVB-C a berou to z DVB-T2 H265 a degradují obraz nelogickou konverzí z H265 do H265. 

   

  K tomu "Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. "

   

  Znova opakuji že několikrát mě bylo ze strany provozovatele kabelovky mě bylo několikrát tvrzeno to že stanice ČT pro DVB-C neberou ze satelitu ale z jiného zdroje přímo od ČT (než v minulosti kdy bylo pro jednu stanici datová tok pouze obrazu pro jednu stanici okolo 10 Mbit/s) který je k dispozici pro jakéhokoliv nesatelitního a pevného kabelového operátora. takže nemají tvrdit něco co není pravda a odpovídat na rovinu bez mlžení a podobně. 

 5. @ Adolf.Shitler

   

  "Pokud má VF primární signál ze satelitu Astra, pak si to zcela jistě odpustil nemohl, protože je to záležitost přímo ČT." 

  Až na to že UPC ještě delší dobu před přímým prodejem Vodafonu a překlopením všech zbylých stanic ČT jako ČT24 mě opakovaně odpovídalo že primární zdroj nebere přes satelit z pozice Astra 3B 23,5°E ale přímo od ČT z Kavčích hor který je pro všechny operátory co o něj mají zájem. Nyní aj Vodafone neustále tvrdí že to neberou ze satelitu aj když kvalita ČT stanic je aj v DVB-C v podstatně horší kvalitě než v minulosti. Paradox je v DVB-T2 je u stanic ČT lepší kvalita a není špatné komprese obrazu jako u kabelu UPC/Vodafone. Takže jestli to podle tebe Vodafone bere ze satelitu tak následně zákazníkům lže až do roztrhání těla! Je jen otázka času kdy od Vodafone odejdu když pomalu a jistě postupně otentovávají kvalitu obrazu.

  • Agree 3
 6. Na 578 MHz (Mux s Barrandov Krimi HD, CCTV 4, CGTN, GGNT Dokumentary, Euronews DE, Euronews HD, KBS World HD, Kino Barrandov HD, 2x rezerva a TA 3 HD) je nově jedna rezerva neveřejně aktivní a pod kódem. Video PID: 0x10a1 (4257d), Audio PID: 0x10a2 (4258d) a Audio PID: 0x10a3 (4259d). Video po krátkém testování ukazuje bitrate asi od 2400 až do 6500 kbit/s a obě audia s identifikací "Česky" jsou po 2x 192 kbit/s. Teletext není aktivní a podle mě je to možná test zbytečné stanice Prima STAR.

  • Like it 1
 7. před 3 hodinami, Tommy Kindernay napsal:

  Podle mě u nás umí aspoň trošku anglicky mnohem víc lidí než polsky nebo rusky  - tyhle jazykové stopy imho moc lidí nezajímají.

  Polština je dle mě dost srozumitelná ke sledování televize a navíc kdo umí aj používat mozek tak ji dle mě musí rozumět oproti jen poslouchání rozhlasu a podobně. Za další v nedávné minulosti byla ruština povinný zahraniční  jazyk od druhého stupně ZŠ. Osobně preferuji polštinu před ruštinou (aj když nejsem ze severní Moravy nebo ze Slezska ale z jihovýchodní Moravy) místo angličtiny pokud není česká nebo slovenská lokalizace.  Nevidím jediný důvod v tom aby operátor ponechal aj tu polskou a ruskou audio stopu pokud součástím distribučního streamu když tyto audia zabírají minimum datového toku . V minulosti jsem úspěšně žádal Davida UPC aby ke kanálům Docubox HD, Fast and Fun HD a Fightbox přidal aj polská a ruská audiostopa když je v distribuci těchto stanic a to aj na Eutelsatu 6 16,0°E.

 8. před 20 hodinami, Tommy Kindernay napsal:

  Z programů, které jste nám uvedl, má největší šanci Boomerang.

  Pokud Vodafone zařadí Boomerang pouze s ENG audiostopou jako u Skylinku nebo jen s ENG + HUN jako u O2 a ne s možností dalšího výběru polštiny nebo ruštiny k angličtině jako u freeSATu kde je ještě navíc možnost výběru z maďarštiny a rumunštiny tak to nemá asi ani cenu zařazovat. Už v minulosti byl u UPC zařazen Nickelodeon HD jen v angličtině a nakonec byl vyřazen z nabídky když byla možnost jen té angličtiny a nedošlo k lokalizaci do češtiny.

  před 20 hodinami, Tommy Kindernay napsal:

  Z programů, které jste nám uvedl, má největší šanci Boomerang

  Pokud Vodafone zařadí Boomerang pouze s ENG audiostopou jako u Skylinku nebo jen s ENG + HUN jako u O2 a ne s možností dalšího výběru polštiny nebo ruštiny k angličtině jako u freeSATu kde je ještě navíc možnost výběru z maďarštiny a rumunštiny tak to nemá asi ani cenu zařazovat. Už v minulosti byl u UPC zařazen Nickelodeon HD jen v angličtině a nakonec byl vyřazen z nabídky když byla možnost jen té angličtiny a nedošlo k lokalizaci do češtiny.

  před 20 hodinami, Tommy Kindernay napsal:

  U Trojky nebo Deluxe Music s tím nepočítáme.

  Nezařadit Trojku od RTVS je ze strany ubohost a totální ignorace zákazníků. Jinak podle mě úplně zbytečné zařazovat Deluxe Music a další německé FTA stanice které jsou na nejsilnější satelitní družici úplně zdarma. Kdo má má zájem o tyto stanice co jsou úplně zdarma pro kde hoho, tak si může ke kapelu pořídit parabolu a satelitní přijímač za pár stovek. Navíc dnes se úplně běžně do TV rozvodu v panelových domech k DVB-T2 přidává aj pozice 23,5°E a 19,2°E a někde navíc aj pozice 0.8°W. Například takovou Trojku od RTVS a podobně nemůže přes satelit přijímat přes satelit úplně každý pokud si nezakoupí nějakou další placenou službu ke kabelu UPC/Vodafone která ji má v nabídce. To je ten velký a zásadní rozdíl oproti FTA stanicím přes satelit které jsou úplně zdarma bez jakýchkoliv dalším měsíčních poplatků navíc úplně pro každého.

 9. V 2. 7. 2021 v 12:32, marek-81 napsal:

  @notiziaJá mám HGTV HD zdarma přes Tivisat a není to špatný kanál. Večerní bloky jsou docela dobré. Samozřejmě je to tématicky zaměřený kanál pro diváky kteří mají rádi tento žánr.

  Pochybuji o tom že u O2 bude ta verze co v Itálii. A co tem teda za žánr? Podle mě je málo která americká stanice z USA kvalitní obsahem a občané USA se dívají úplně na vše co se hýbe.

   HGTV nemohu posoudit ale až budu u známého co má O2 tak se schválně podívám co je to zač ale podle mě to bude stejný odpad od skupiny Discovery co je v kabelu UPC. 

  Mimochode právě před chvíli jsem viděl v diskuzi na Parabola CZ ohledně této stanice tento příspěvek z 03.07.2021 kde se píše: HGTV je zbytečná tv. Prodávání a opravy lux. sídel v USA.

   

  Podle mě to bude asi pravdivý příspěvek a takže další odpad z USA. To bych musel byt opravdu ujetý aby se díval na to jak někdo v USA prodává a opravuje luxusní sídla. Na toto bych nedíval aj kdybych za toto sledování této stanice s tímto obsahem dostal zaplaceno!!!

 10. Zbytečné zařazovat další nesledovatelný odpad od skupiny Discovery když už je ho tam nyní od něj až dost!!! Ať Vodafone konečně zařadí kvalitní cestovatelský kanál a to Travel XP HD který se opravdu věnuje cestování oproti nesledovatelné žumpě Travel Channel HD kde není lautr nic o cestování a jsou tam jen capiny typu "Záhady muzeí, Krotitelé duchů" a podobně . V nabídce Vodafone není opravdu ani jeden cestovatelský kanál který se opravdu věnuje cestování. Nejsou schopni zařadit ani Trojku HD od RTVS která by údajně podle Vodafone neměla žádnou sledovanost  a hlavně že je vysoká u věštecké stanice TV 8 HD a u prodejní stanice ABC TV kde se podle mě prodává nekvalitní a zboží. Dále bude podle Vodafone vysoká sledovanost aj u nově zařazené stanice Chuck TV HD. Za rok a půl do už Vodafone oficiálně a plně převzal UPC kromě Love Nature z podzimu minulého roku nezařadil lautr nic sledovatelného pro dospělého diváka.

  • Agree 2
 11. DVB-T (TV Start k pevnému internetu) od kabelu UPC

  společné pro všechny kmitočty:

  Šířka pásma  8 MHz

  Modulace  QAM 64

  Poměr kódu  7/8

  Zabezpečovací interval  1/32

  Mód přenosu  2k (DVB-T)

  Offset  0

  Čistá přenosová rychlost  31,67 Mbit/s

  Aktuální seznam stanic z opětovného ladění:

  Mux 1 : 474,000 MHz / kanál 21 - regiony +, CT1 JM,  CT2,  CT 24,  CT sport,  CT :D/art

                 rozhlas: CRo RADIOZURNAL,  CRo DVOJKA,  CRo VLTAVA,  CRo RADIO WAVE,  CRo D-DUR,  CRo RADIO JUNIOR,  CRo PLUS,  CRo JAZZ

  Mux 2 : 482,000 MHz / kanál 22 - Nova,  Nova Cinema,  Prima,  Prima COOL,  Barrandov TV,  Ocko,  Nova Action

  Mux 3 : 490,000 MHz / kanál 23 - CT 1 JM HD,  JOJ Family,  Prima MAX,  Prima Comedy Central,  Prima KRIMI,  Ocko Black

  Mux 4 : 498,000 MHz / kanál 24 - CT 2 HD,  CT sport HD,  CT 24 HD,  CT :D/art HD,  CT 3 HD

  Mux 5 : 506,000 MHz / kanál 25 - Nova Gold,  RELAX,  Slagr TV,  Nova 2,  Prima ZOOM,  CNN Prima News,  Prima love,  

  Mux 6 : 514,000 MHz / kanál 26 - Barrandov Krimi,  Ocko STAR,  CS Mystery,  REBEL,  seznam.cz,  Kino Barrandov,  Slagr 2,  CT 3

  Mux 7 : 522,000 MHz / kanál 27 - Ocko Expres,  Retro Music TV,  Mnam TV,  Noe TV,  TV Slovácko,  Polar UPC

   

  pozn. TV Slovácko je v plném HD aj když není to "HD" v názvu identifikace stanice.

 12. " Že by Jižní Čechy (tedy přesněji Českobudějovicko a Jindřichohradecko) a Jižní Morava měly společného souseda - Rakousko? "

   

  Víte vůbec o čem jsem vlastně psal? Máte jedině pravdu v tom že Rakúsko má za souseda z České republiky Českobudějovicko a Jindřichohradecko společně s  Jižní Moravou a jinak už v ničem. Já mám kabel UPC už skoro devět nebo deset roků a na jižní Moravě nikdy nebyly ty stanice JHTV a Jihočeská televize aj když v kabelu na Českobudějovicku a Jindřichohradecku v kabelu v rámci regionálního muxy byly zrovna jak tam byly aj  rakouské TV jako na jižní Moravě. To znamená že původně byly dva rozdílné regionální muxy s ORF a ATV. Jeden byl pro to Českobudějovicko a Jindřichohradecko kde navíc k tem rakouským nebylo TV Slovácko a Městská televize Otrokovice a druhý s ORF a ATV pro jižní Moravu zase neměl JHTV a Jihočeskou televizi. Já řešil pro to tak UPC nenechalo a po určitě době z těchto dvou muxu udělali jeden společný pro oba dva regiony společně.  Někdo hledě ušetřit pár stokorun měsíčně, že? Víte vůbec co je podstata regionálního Muxu? Mají tam byt hlavně místní regionálky nebo blízké a ne z druhého konce republiky a na úkor těch dost blízkých k těm místním. Zřejmě nesnesete kritiku a hledíte mě asi přesvědčit o tom že černá je bílá a že kula je hranatá.

 13. " a Polar bych si v nabídce DVB-C přál, !

   

  Vidíš a u nás bývalé TV Slovácko a současné TVS jede velmi často a díváme se co se děje aj na Slovensku jen kousek za hranicou. Já bych taky rád v DVB-C TV Polar který je pro sousední oblast která je blízko a hlavně že tam máme nesmyslně jakousi  JHTV (asi Jihohradecká TV) společně ještě s Jihočeská televize kterou máme úplně na konci seznamu a to ještě za totálníma capinama  TV 8 HD s ABC TV. Opravdu logika mít regionálky až  skoro z úplně druhého konce republiky a hlavně že tam nemám skoro místní TV Polar a TV Beskyd!!! Dodneška mě nikdo z UPC logicky nevysvětlit proč došlo k sloučení dříve dvou samostatných Regionů "jižní Čechy" a "jižní Morava" do současného společného pro obě tyto oblasti. Už vidím někoho v jižních Čechách kterého zajímá co se  děje úplně na východě Moravy u slovenských hranic a aj na Slovensku za moravskoslovenskou hranicí. Zrovna tak jak nás tady nezajímá kdo si s odpuštěním prdne v jižních Čechách a podobně. 

  • Agree 1
 14. před 1 hodinou, Tommy Kindernay napsal:

  , ale nenaladila se mi TVS (asi TV Slovácko). Místo ní jsou tam jen dvě rezervy.

  650,00 MHz je tzv. regionální Mux a naposledy byla u UPC česká republiky rozdělena na tři oblasti a to následovně. Celé Čechy kromě jižních kvůli ORF které byly naposledy nesmyslně  připojeny k původnímu socialistickému Jihomoravskému kraji. Dříve byli jižní Čechy samostatně a nějaký chytrák ještě za dob UPC je nesmyslně připojil k bývalému Jihomoravskému kraji zřejmě jen kvůli tomu aby se ušetřilo navíc pá korun. Takže např. ve Zlínském kraji jsou dvě regionálky až někdy z jižních Čech a např. TV Beskyd (nevím jestli je ještě pořád v nabídce pro severní Moravu ze Slezskem) ze sousední oblasti tu není. Dále ty již zmíněné jižní  Čechy společně s celým původním socialistickým Jihomoravským krajem. A ta třetí oblast je původní socialistický Severomoravský kraj. TV Slovácko nikdy nebylo v DVB-C v Čechách a později se přidalo aj pro severní Moravu ze Slezskem co vím ještě podle sdělení od bývalého UPC. Nevidím jediný důvod k tomu aby TVS / TV Slovácko která je určena pro východní oblast táhnoucí se podél moravsko-slovenské hranice (kde jsou přebírány aj zpráva ze slovenských regionálek (od Hodonína až po Valašsko (Vsetín, Valmez atd.) byla šířena v Čechách. TV Slovácko s TV Polar je Od UPC celorepublikově v DVB-T co vím a pokud to tak stále je.

  • Agree 1
 15. před 16 hodinami, cvancara napsal:

  Koukam na tu LALA TV a jsou tam obe stopy - Cz i Sk. Ne jenom Cz, jak nahore nekdo pise.

  Jenže vy jste viděl situaci až někdy za devět nebo deset hodin po tom co jsem to psal. V té době tam byla opravdu k výběru pouze jedna audiostopa CZ, následně jsem také volal na Vodafone proč nejsou zařazeny obě dvě audiostopy a pak tam tu SK stopu někdy později přidali když tam jsou obě.

  před 15 hodinami, technik napsal:

  Opravdu si myslíte, že na těch jazykových mutacích bude něco rozdílného?

   

  před 2 hodinami, technik napsal:

  jj, viděl jsem, jen si myslím, že ten co to psal netuší, že v obou stopách je "stejný" obsah. Takže stačí pouze jedna stopa (a je jedno zda cze nebo slo)

  Dobrý den, nechci se zbytečně dohadovat a co si tak předem raději ověřit jestli je ta CZ a SK audio stopa opravdu rozdílná nebo ne než pochybovat o tom že jsou rozdílné a v pozdějším příspěvku už psát "..., že ten co to psal netuší, že v obou stopách je "stejný" obsah.".

  Vím moc dobře co jsem psal a již delší dobu od vzniku této stanice mám na vlastní uši ověřeno že ty audio stopy jsou opravdu rozdílné. Chodím občas známým přelaďovat satelitní operátory jako je Skylink, freeSAT, Telly (bývalé DIGI CZ), Orange TV cez satelit nebo případně aj Antik SAT a úplně u všech těchto operátorů jsou ty dvě audio stopy. Mimochodem aj u těch pouze vyloženě slovenských operátorů jako je Orange s Antik nechybí ta CZ audio stopa aj když by tam mohla být pouze ta SK.  Je to slovenská dětská stanice a na té SK stopě je to pouze slovensky a na té CZ je to česky pouze u těch pořadů co již byly přezpívané do češtiny. Pokud si najdete čas a delší domu to budete monitorovat tak to sám zjistíte, že je tam opravdu rozdíl a že u té CZ stopy je to mix češtiny a slovenštiny. Je podle vás problém aby aj u tam byla navíc další audio stopa která má datový tok pouze 160 kbit/s.  Škoda že již u bývalého UPC není od dob Vodafone David UPC protože ten byl velmi vstřícný a ochotný.  Díky němu byla např. dodatečně přidána navíc ruská a polská audio stopa k angličtině u stanic Docubox HD a Fightbox HD po tom co  to s ním byla řešena žádost jestli by to nebylo možné přidat když jsou ty jazyky součástí distribuční trasy z Eutelsatu 16 na pozici 16,0°E a podobně např. v distribuční optice. Podle mě je vždy lepší když je možnost výběru  dalšího cizojazyčného audia a to hlavně když u dané stanice neexistuje CZ audio.

  • Agree 1
 16. před 2 hodinami, arsenal1 napsal:

  Tak Chuck TV HD už hraje, a ještě jedna novinka LALA TV  v SD verzi.

  Prosím, můžete zveřejnit frekvenci,QAM ? Díky

  Chuck TV HD je na 754 MHz, Modulace 64 QAM, Symbol rate 6900 - je to na bývalé pozici Rezerva HD po ještě předchozím dětském TUTY TV HD.

   

  Lala TV je je na 746 MHz, Modulace 64 QAM, Symbol rate 6900 - je to na bývalé pozici Rezerva.

   

  Jinak Lala TV je slovenská televize a Vodafone je snad jediný operátor v České republice co má u této stanice připojenu pouze CZ audio stopu a kde chybí možnost změny na SK audiostopu. SK.

   

  Vodafone za více jak ta tři roky kromě obsahově velmi kvalitní stanice Love Nature HD na podzim 2020 a průměrného Epic Drama HD vůbec nic pořádné nepřidal. 

  Nejnovější zařazení Chuck TV HD a TV8 HD s ABC TV z 31. 3. 2020 nebudu raději ani komentovat.

   

  Kdy se Vodafone konečně uráčí zařadit do nabídky obsahově kvalitní cestovatelskou stanici  Travel XP HD která stanici Travel Channel HD (zde lautr nic o  cestování tak jak má byt) od  americké skupiny Discovery nesahá ani po kotníky! Za mě kdyby Vodafone od této skupiny vyřadilo úplně vše kromě Eurosportů, tak se podle mě vůbec nic nestane protože je absolutně nesledovatelné. 

   

  Ještě nakonec to že Vodafone od samého začátku oponuje tím že Trojka od RTV by neměla žádnou sledovanost a hlavně že podle něj je vysoká u TV8 HD s ABC TV a nově bude u  Chuck TV HD.

   

  Už se opravdu začíná ohlížet o jiném operátorovi a až začnou vyřazovat stanice z DVB-C pásma tak okamžitě s Vodafone končím. IPTV a podobné nesmysly k nám nikdy nesmí a jedině klasické DVB-C nebo DVB-S. UPC je v prvé řadě kabelová televize internet je jen produkt navíc a není potřeba pořád navyšovat rychlosti které stejně nikdo reálně nevyužije ani na polovinu a už vůbec na plno.

  • Agree 8
  • Disagree 2
 17. před 11 hodinami, Marek-26 napsal:

  Deutsche Welle (DW) se přepnul do HD a nikdo jste si toho nevšimli 😄

  Aspoň jde vidět že to skoro vůbec nikdo až na malé výjimky nesleduje a je úplně zbytečné překlápět zahraniční zpravodajské stanice z SD do HD. To si jen Vodafone myslí jak jsou velmi sledované zahraniční zpravodajské stanice (za které ještě platí aj když jsou FTA na SATu) a na druhé straně by podle něj měla slovenská Trojka od RTVS nulovou sledovanost.

  Já osobně má tyto stanice KBS World HD, JHTV, Jihoceska televize, France 24, Euronews HD, Deussche Welle, BBC World, CNN, CGNT, CGNT Dokumentary, CCCTV 4, TV 8 HD a ABC V úplně na samém koci seznamu. Tento konec od KBS World HD nezamířím jak je rok dlouhý a např. TA3 mám na pozici 13 hned po Jednotce a Dvojke od RTVS. 

  Dost zákazníku bylo naštváno když se Euronews z SD překlopil do HD a když tam následně zůstala jen ENG audio stopa a asi dalších devět audio stop (jako např. DE, F, IT RUS, UKR atd.) bylo odstraněno. Co je podlé vás lepší u zpravodajské stanice, to aby byla v HD jen s ENG oproti SD a nebo aby bylo k výběru vícero jazykových mutací? Většina spotů stejně není v HD a jestli někdo vidí moderátora ve studiu v HD je úplně nepodstatné. Nebo je snad potřeba vidět jestli daný moderátor má na obličeji bradavici a na ní chlup?

   

   

   

  • Agree 1
 18. Adolf.Shitler

   

  Laskavě mě nepoučujte co šíří Skylink v nabídce pro Českou republiku a také aj pro Slovensko. Protože chodím běžně dosti známým a jejich známým přelaďovat Skylink CZ aj SK včetně pozemáku tak jsem plně v obraze a nesnáším když kuře učí orla létat a myslí si o sobě že je ten nejchyhtřejší ze všech a všichni ostatní podle něj neznají vůbec nic! 

   

  Já jsem hlavně psal o slovenské nabídce Skylink a co tam reálně funguje a podle přehledu stanic tam nemá vůbec byt. Jinak Česká televize dala na Slovensku oficiální souhlas pouze k šíření stanic ČT 1, ČT2, ČT 24 a nic dalšího. K dočasné ČT 3 její stanovisko nevím. Podívejte se laskavě na seznam stanic Skylinku pro Slovensku a pokud tam někde najdete následující současně fungující  stanice na Slovensku:

  1. ČT sport HD

  2. ČT :D / art HD

  3. Prima MAX HD

  4. Prima COOL HD

  5. Prima Love

  6. Prima ZOOM HD

  7. Prima KRIMI

  8. TV Barrandov HD

  9. Kino Barrandov HD

  10.  Barrandov Krimi HD

  u kterých Skylink jasně uvádí že jsou určené pouze pro Českou republiku a přitom je od úplného začátku až do současné doby úplně bez problému pořád šíří.

  U České republiky opravdu šíří ze Slovenských kromě RTVS jen Markízu International, JOJ Family, TA3 a Senzi.

   

  A to že Skylink po odpojení slovenských stanic v ČR začal Skylink v zákaznické zóně nabízet úplně bez problému možnost platit na jedné dekódovací kartě současně a společně dvě SERPA po ČR aj pro Slovensku nebudu raději ani komentovat. tady jde jasně vidět že Skylink za cenu zisku úplně bez problému umožňuje aby na jedné a té samé dekódovací kartě umožnil aby na fungoval současně nabídka pro dvě země současně. Toto jako podle vás není obcházení ze strany Skylonku jen kvůli tomu aby měl co největší zisk.

  Pokud si nepřiznáte že jste se mě snažil jen oblbovat tím co není vůbec pravda tak následně opravdu nemá cenu s vámi diskutovat a reagovat na vaše žvásty co nemají vůbec nic společného se současnou realitou ze stany Skylinku.

  • Agree 1
 19. před 8 hodinami, Marek-26 napsal:

  Chytrému napověz ...

  To, že Vodafone dodržuje zákony a ostatní ne ... no co k tomu říci. Třeba i to, že O2 by proti Vodafone asi zakročilo rychleji a rázněji. Jestli máte ve své smyšlené zemi nějaké svoje zákony, pak OK, ale Vodafone se řídí zákony ČR a EU.

  Jízlivého provokatéra trkni.

   

  Nezlob se na mě ale tyto jízlivé a provokační řeči ohledně Moravy ze Slezskem se můžete laskavě nechat od cesty. Posle vás jako není Morava ze Slezskem součástí České republiky, Prosím přečtěte si aspoň úvodní preambuli Ústavy České republiky aby jste byl v obraze.

  Jinak za první Československé republiky oficiálně existovala Země Moravskoslezská vedle Země české, Země České a Země Podkarpatská Rus. Pa aj fašistické Německo s Hitlerem respektovalo Moravu (Slezsko bylo součástí zabraných Sudet) na rozdíl od Čechů kteří k 1.4.1949 definitivně zrušili Zemi Moravskoslezskou  a byl to jedině projev jejich nacionalismu, zahleděnosti jen sami do sebe a toho že uznávají jen Čechy, český národ a nikoho jiného. Raději v tom to směru mlčte něž tak diskriminačně provokovat.

   

  Jinak nic nemění na tom že Vodafone se chová arogantně vůči zákazník tím že za žádnou cenu nechce zařadit požadovanou Trojku od RTVS.

  před 7 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

  Pokud to Skylink nezablokoval, tak jenom z technických důvodů, jinak to blokovat pochopitelně bude.

  A neměl by jste ještě nějako další pohádku ohledně Skylinku a dodržování toho jak zákazníkům zpřístupňují stanice zahraničního státu co nemají byt vůbec v nabídce.

   

  Mám SK Skylink s nabídkou Digiral SK a do dnešního dne neoficiálně a vlastně podvodem slovenským zákazníkům nabízí úplně všechny Primy kro mě hlavní Prima HD a Prima  +1 HD. až asi necelý měsíc nazpět Skylink odpojil pro SK Prima Comedy Central po výzvě společnosti která tuto stanici zastupuje že si to nepřeje a vyzvala je k vyřazení této stanice. pak jsem su málem pochcal smíchy jak to následně Skylink s Jarinem Glisníkem uboze a trapně vysvětloval slovenským zákazníkům. Nakonec to odůvodňovali tak že to ve slovenské nabídce nešlo a pokud to na dané kartě šlo tak že to byl za ty celé roky technický problém. Dodnes Skylink také nabízí pro všechny slovenské zákazníky také stanici ČT Sport s ČT D/art která se na Slovensku nesmí šířit a není ani nikde v seznamu stanic pro Slovensko zrovna  tak jako u všech stanic Prim kromě Prima Plus která je jediná povolená pro Slovensko . Stejná situace je se všema stanicemi od TV Barrandov které také Skylink neoficiálně spouští pro všechny zákazníky na Slovensku.

   

  A to že Skylink již delší dobu neblokuje na RTVS sport pro zákazníky v ČR oproti dávné minulosti má ověřeno do mnoha známých co mají Skylink CZ.

  Nezlobte se na mě ale známý tím že jste velký obhájce a propagátor Skylinku.

  • Agree 1
 20. Dnes jsem opět zjistil že Vodafone opět blokuje sport na "Dvojke" zrovna tak jak před týdnem. Aj když sport nesledují tak mě štve tento současný přístup ze strany Vodafone/UPC oproti jiným opetátorům v České.republice.

  Např. Skylink toto blokovaní již oproti minulosti vzdal a poslední dobu to již neblokuje jak jsem zjistil. Momentálně mám asi dva týdny k dispozici kartu d nabídkou balíku DIGITAL CZ s nabídkou pro Českou republiku a ze zajímavosti jsem opětovně.otestoval tak jako asi před týdnem. Opětovně to u Skylinku CZ funguje bez černé.obrazovky oproti dávné minulosti. Tímto si vlastně sám.Vodafone podřezává větev a dává jeho zákazníkům podnět ke migraci ke konkurenci!!! Na jedné straně si zmínil že za žádnou cenu nezařadí Trojku od RTVS a nejede přes to vlak aj když je ze strany zákazníků velký zájem a tlak na zařazení Trojky když ji má mnoho operátorů v České republice normálně v nabídce.

  • Agree 1
 21. před 10 hodinami, Pavel m napsal:

  Místo končícího Barrandov news v Multiplexu 690 MHz kde jsou navíc jen samé hudební stanice kromě Extreme Sports bych nově zařadil stále chybějící stanici MTV Music která je už velmi dlouhou dobu ve freeSATu ještě z dob než když byl prodán novému majiteli tak jako kabel UPC od jejich bývalého společného majitele.

 22. @  Marek 26

  Pokud Vodafone bude preferovat jen tu jejich IP televizi přes net a nebude v DVB-C úplně vše jako v té IP kromě duplicitních stanic v 4K tak tak pak SBOHEM Vodafone a okamžitě táhnu pryč. O IP televizi nemám v žádném případě zájem s pokud bych měl o ní zájem tak už bych dávno nemusel byt u UPC protože u IP TV je konkurence oproti SATu opravdu veliká a u kabelu v DVB-C si nelze vybrat operátora.

  V žádném případě nemíním hledět na mazanice a nejsem zvědavý ns sekání obrazu a podobně viz např. internetová TV od Skylinku po vlastní zkušenosti. Navíc když vypadne net tak jsem aj bez TV a pak možu jedině tak hledět kočce pod ocas!

  Vodafone by nejraději celé pásmo zatentoval internetem a TV přes DVB-C dal na vedlejší kolej. 

  • Agree 1
 23. Před hodinou, Pavel m napsal:

  Neobjektivní web Parabola.cz a hlásná trouba Skylinku opětovně píše totální hovadiny. Pochybuji o tom že ještě stále nějaký operátor v České republice nebo na Slovensku nadále šíří Discovery World v angličtině bez lokalizace pro CZ a SK trh.

  Ve zprávě https://www.parabola.cz/clanky/6066/freesat-discovery-world-bude-nahrazen-stanici-dtx/ z 18. 01. 2017 se uvádí: Konec Discovery World v nabídce DTH platformy freeSAT by UPC Direct je součástí strategie společnosti Discovery Networks ukončit na českém a slovenském trhu distribuci programu Discovery World a nahradit ji novou stanicí DTX. Podobně je z našeho trhu stažen nelokalizovaný program Investigation Discovery a nahrazen lokalizovanou stanicí ID Xtra.

  A dále ve zprávě https://www.parabola.cz/clanky/6180/flix-tv-zarazuje-stanici-prima-max-vyrazuje-discovery-world/ z 17. 7. 2017 se uvádí: Stanice Discovery World ukončila vysílání v České republice a nadále tak již nebude dostupná.

  Podle Lyngatu https://www.lyngsat.com/tvchannels/us/Discovery-World.html je stanice Discovery world pouze na družici Astra 4A 4.8°E a to pouze v angličtině bez dalších audiostop v jiném jazyce.

  Od jisté doby beru informace z portálu parabola.cz s velkou rezervou a zde čerpám informace až úplně na posledním místě a víceméně jen ze zvědavosti jak tu jen propagují Skylink a vše ostatní mimo Skylink většinou vždy jen zkopírují z jiných webů.

  před 43 minutami, tomus napsal:

  Tak to je škoda, na Discovery Showcase HD se občas dívám, protože tam nejsou žádné reklamy, narozdíl od hlavní stanice Discovery HD, kde je to doslova utrpení, ale je fakt že poslední dobou už tam nic moc zajímavého nebylo.

  Nezlobte se na mě ale na všech stanicích od skupiny Discovery kromě Eurosportů  je již jen samý nesledovatelný odpad. Oni moc dobře věděli proč kopili stanice Eurosport a že jimi budou moci následně vydírat operátory aby zařadily tyto stanice pokud mají zájem o Eurosporty. Poslední dobu už není sledovatelný ani ten Animal planet který totálně a jistě upadá co se týče kvality obsahu.

  Travel Channel jen samé hovadiny jako např. Krotitelé duchů, Záhady Muzeí atd. a jen nic o cestování zrovna tak jako na History ještě větší hovadiny jako např. Válka skladů, Mistři zastavárny. Ranč mimozemšťanů a lautr vůbec nic o historii!!!

  Já byt provozovatelem placené televize tak takové stanice budu nabízet jedině v tom případě pokud mi je provozovatel nabídne úplně zdarma jako bonus k těm Eurosportům.

  • Agree 1
 24. Discovery v České republice a na Slovensku zruší jednu svoji stanici už na konci roku. Provozovatel už zde nepočítá s tematickou placenou televizi Fine Living a ukončí její distribuci. O tomto kroku se spekulovalo už v polovině tohoto roku a tehdy to ještě provozovatel nechtěl potvrdit.

  „Program Fine Living už nebude po 31. prosinci 2020 v České republice a na Slovensku divákům k dispozici, ale jsme připravení nabídnout těm, kteří rádi sledují pořady o renovacích domů anebo o nemovitostech jiné alternativy z našeho portfólia,“ řekla pro jeden webový portál manažerka pro distribuci a rozvoj skupiny Discovery Lucie Bayer.

  Případnou náhradou za Fine Living by mohl být Home & Garden TV (HGTV) který se zaměřuje na pořady o bývání, renovacích a úprav v zahradách.

  „Kanál je k dispozici aj pro český a slovenský trh a v závislosti od zájmu našich partnerů jsme připravení ho v roku 2021 spustit," dodala Bayer. Jestli bude kanál v případě zařazení lokalizovaný, provozovatel neuvedl.

   

  Osobně bych uvítal aby Vodafone místo Fine Living zařadil Travel XP HD. Dále bych uvítal kdyby Vodafone místo zrušených ruských stanic Muzyka, Channel One Russia, Dom Kino s Vremja k 30. listopadu 2020 zařadil v HD kvalitě minimálně stanice následující stanice. Za mě FilmBox Arthouse s tím že by umožnil výběr z originální audiostopy nebo ruské společně z možností si spustit aj titulky polské, anglické nebo francouzské titulky jako je tomu na satelitu a pro ostatní ještě žádaný Epic Drama.

  Dále bych z Multiplexu 778 MHz vyřadil stanice Barrandov Krimi v SD s Kino Barrandov v SD a místo nich řadil slovenskou Trojku od RTVS v HD kvalitě.

   
   
  • Agree 2
×
×
 • Create New...