Jump to content

notizia

User
 • Posts

  279
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by notizia

 1. "@Pavel m A můžu se zeptat, co tě pudí k takovému spěchu opustit stávající služby exUPC, a hnát se k Vodafone TV? Já po reakcích zde i v mém okolí rozhodně se změnou spěchat nebudu, a čím déle bude u mě přechod trvat, tím budu radši." @ PetrM: Plný souhlas s tebou a ten Vodafone nám byl opravdu čert dlužen. Já jen když jsem se dozvěděl to že Vodafone má zájem o koupi UPC tak mě hrůzou stály všechny chlupy. Jediný důvod proč Vodafone koupil UC byl ten aby získal perfektní zakabelovanou síť internetu v ČR a o TV mu vůbec nešlo. Až opravdu Vodafone zruší DVB-C na úkor internetu tak mu okamžitě a definitivně z mé strany dávám SBOHEM. Internetovou TV atd. nikdy, pak jedině návrat k satelitu a nebo vůbec nic!!!
 2. "(byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T)." Já ale nepíšu o DVB-T od kabelu kanál 21 až 27 kde se něco úplně nelogicky převádí z H265 do H264 ale o DVB-C. Nevím pro tu ČT pro jejich DVB-T neberou a jednotlivé stanice nerozdělí do dvou muxů DVB-t se streamu v H264 co mají pro DVB-C a berou to z DVB-T2 H265 a degradují obraz nelogickou konverzí z H265 do H265. K tomu "Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. " Znova opakuji že několikrát mě bylo ze strany provozovatele kabelovky mě bylo několikrát tvrzeno to že stanice ČT pro DVB-C neberou ze satelitu ale z jiného zdroje přímo od ČT (než v minulosti kdy bylo pro jednu stanici datová tok pouze obrazu pro jednu stanici okolo 10 Mbit/s) který je k dispozici pro jakéhokoliv nesatelitního a pevného kabelového operátora. takže nemají tvrdit něco co není pravda a odpovídat na rovinu bez mlžení a podobně.
 3. @ Adolf.Shitler "Pokud má VF primární signál ze satelitu Astra, pak si to zcela jistě odpustil nemohl, protože je to záležitost přímo ČT." Až na to že UPC ještě delší dobu před přímým prodejem Vodafonu a překlopením všech zbylých stanic ČT jako ČT24 mě opakovaně odpovídalo že primární zdroj nebere přes satelit z pozice Astra 3B 23,5°E ale přímo od ČT z Kavčích hor který je pro všechny operátory co o něj mají zájem. Nyní aj Vodafone neustále tvrdí že to neberou ze satelitu aj když kvalita ČT stanic je aj v DVB-C v podstatně horší kvalitě než v minulosti. Paradox je v DVB-T2 je u stanic ČT lepší kvalita a není špatné komprese obrazu jako u kabelu UPC/Vodafone. Takže jestli to podle tebe Vodafone bere ze satelitu tak následně zákazníkům lže až do roztrhání těla! Je jen otázka času kdy od Vodafone odejdu když pomalu a jistě postupně otentovávají kvalitu obrazu.
 4. Na 578 MHz (Mux s Barrandov Krimi HD, CCTV 4, CGTN, GGNT Dokumentary, Euronews DE, Euronews HD, KBS World HD, Kino Barrandov HD, 2x rezerva a TA 3 HD) je nově jedna rezerva neveřejně aktivní a pod kódem. Video PID: 0x10a1 (4257d), Audio PID: 0x10a2 (4258d) a Audio PID: 0x10a3 (4259d). Video po krátkém testování ukazuje bitrate asi od 2400 až do 6500 kbit/s a obě audia s identifikací "Česky" jsou po 2x 192 kbit/s. Teletext není aktivní a podle mě je to možná test zbytečné stanice Prima STAR.
 5. Polština je dle mě dost srozumitelná ke sledování televize a navíc kdo umí aj používat mozek tak ji dle mě musí rozumět oproti jen poslouchání rozhlasu a podobně. Za další v nedávné minulosti byla ruština povinný zahraniční jazyk od druhého stupně ZŠ. Osobně preferuji polštinu před ruštinou (aj když nejsem ze severní Moravy nebo ze Slezska ale z jihovýchodní Moravy) místo angličtiny pokud není česká nebo slovenská lokalizace. Nevidím jediný důvod v tom aby operátor ponechal aj tu polskou a ruskou audio stopu pokud součástím distribučního streamu když tyto audia zabírají minimum datového toku . V minulosti jsem úspěšně žádal Davida UPC aby ke kanálům Docubox HD, Fast and Fun HD a Fightbox přidal aj polská a ruská audiostopa když je v distribuci těchto stanic a to aj na Eutelsatu 6 16,0°E.
 6. Pokud Vodafone zařadí Boomerang pouze s ENG audiostopou jako u Skylinku nebo jen s ENG + HUN jako u O2 a ne s možností dalšího výběru polštiny nebo ruštiny k angličtině jako u freeSATu kde je ještě navíc možnost výběru z maďarštiny a rumunštiny tak to nemá asi ani cenu zařazovat. Už v minulosti byl u UPC zařazen Nickelodeon HD jen v angličtině a nakonec byl vyřazen z nabídky když byla možnost jen té angličtiny a nedošlo k lokalizaci do češtiny. Pokud Vodafone zařadí Boomerang pouze s ENG audiostopou jako u Skylinku nebo jen s ENG + HUN jako u O2 a ne s možností dalšího výběru polštiny nebo ruštiny k angličtině jako u freeSATu kde je ještě navíc možnost výběru z maďarštiny a rumunštiny tak to nemá asi ani cenu zařazovat. Už v minulosti byl u UPC zařazen Nickelodeon HD jen v angličtině a nakonec byl vyřazen z nabídky když byla možnost jen té angličtiny a nedošlo k lokalizaci do češtiny. Nezařadit Trojku od RTVS je ze strany ubohost a totální ignorace zákazníků. Jinak podle mě úplně zbytečné zařazovat Deluxe Music a další německé FTA stanice které jsou na nejsilnější satelitní družici úplně zdarma. Kdo má má zájem o tyto stanice co jsou úplně zdarma pro kde hoho, tak si může ke kapelu pořídit parabolu a satelitní přijímač za pár stovek. Navíc dnes se úplně běžně do TV rozvodu v panelových domech k DVB-T2 přidává aj pozice 23,5°E a 19,2°E a někde navíc aj pozice 0.8°W. Například takovou Trojku od RTVS a podobně nemůže přes satelit přijímat přes satelit úplně každý pokud si nezakoupí nějakou další placenou službu ke kabelu UPC/Vodafone která ji má v nabídce. To je ten velký a zásadní rozdíl oproti FTA stanicím přes satelit které jsou úplně zdarma bez jakýchkoliv dalším měsíčních poplatků navíc úplně pro každého.
 7. Pochybuji o tom že u O2 bude ta verze co v Itálii. A co tem teda za žánr? Podle mě je málo která americká stanice z USA kvalitní obsahem a občané USA se dívají úplně na vše co se hýbe. HGTV nemohu posoudit ale až budu u známého co má O2 tak se schválně podívám co je to zač ale podle mě to bude stejný odpad od skupiny Discovery co je v kabelu UPC. Mimochode právě před chvíli jsem viděl v diskuzi na Parabola CZ ohledně této stanice tento příspěvek z 03.07.2021 kde se píše: HGTV je zbytečná tv. Prodávání a opravy lux. sídel v USA. Podle mě to bude asi pravdivý příspěvek a takže další odpad z USA. To bych musel byt opravdu ujetý aby se díval na to jak někdo v USA prodává a opravuje luxusní sídla. Na toto bych nedíval aj kdybych za toto sledování této stanice s tímto obsahem dostal zaplaceno!!!
 8. Zbytečné zařazovat další nesledovatelný odpad od skupiny Discovery když už je ho tam nyní od něj až dost!!! Ať Vodafone konečně zařadí kvalitní cestovatelský kanál a to Travel XP HD který se opravdu věnuje cestování oproti nesledovatelné žumpě Travel Channel HD kde není lautr nic o cestování a jsou tam jen capiny typu "Záhady muzeí, Krotitelé duchů" a podobně . V nabídce Vodafone není opravdu ani jeden cestovatelský kanál který se opravdu věnuje cestování. Nejsou schopni zařadit ani Trojku HD od RTVS která by údajně podle Vodafone neměla žádnou sledovanost a hlavně že je vysoká u věštecké stanice TV 8 HD a u prodejní stanice ABC TV kde se podle mě prodává nekvalitní a zboží. Dále bude podle Vodafone vysoká sledovanost aj u nově zařazené stanice Chuck TV HD. Za rok a půl do už Vodafone oficiálně a plně převzal UPC kromě Love Nature z podzimu minulého roku nezařadil lautr nic sledovatelného pro dospělého diváka.
 9. DVB-T (TV Start k pevnému internetu) od kabelu UPC společné pro všechny kmitočty: Šířka pásma 8 MHz Modulace QAM 64 Poměr kódu 7/8 Zabezpečovací interval 1/32 Mód přenosu 2k (DVB-T) Offset 0 Čistá přenosová rychlost 31,67 Mbit/s Aktuální seznam stanic z opětovného ladění: Mux 1 : 474,000 MHz / kanál 21 - regiony +, CT1 JM, CT2, CT 24, CT sport, CT :D/art rozhlas: CRo RADIOZURNAL, CRo DVOJKA, CRo VLTAVA, CRo RADIO WAVE, CRo D-DUR, CRo RADIO JUNIOR, CRo PLUS, CRo JAZZ Mux 2 : 482,000 MHz / kanál 22 - Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL, Barrandov TV, Ocko, Nova Action Mux 3 : 490,000 MHz / kanál 23 - CT 1 JM HD, JOJ Family, Prima MAX, Prima Comedy Central, Prima KRIMI, Ocko Black Mux 4 : 498,000 MHz / kanál 24 - CT 2 HD, CT sport HD, CT 24 HD, CT :D/art HD, CT 3 HD Mux 5 : 506,000 MHz / kanál 25 - Nova Gold, RELAX, Slagr TV, Nova 2, Prima ZOOM, CNN Prima News, Prima love, Mux 6 : 514,000 MHz / kanál 26 - Barrandov Krimi, Ocko STAR, CS Mystery, REBEL, seznam.cz, Kino Barrandov, Slagr 2, CT 3 Mux 7 : 522,000 MHz / kanál 27 - Ocko Expres, Retro Music TV, Mnam TV, Noe TV, TV Slovácko, Polar UPC pozn. TV Slovácko je v plném HD aj když není to "HD" v názvu identifikace stanice.
 10. " Že by Jižní Čechy (tedy přesněji Českobudějovicko a Jindřichohradecko) a Jižní Morava měly společného souseda - Rakousko? " Víte vůbec o čem jsem vlastně psal? Máte jedině pravdu v tom že Rakúsko má za souseda z České republiky Českobudějovicko a Jindřichohradecko společně s Jižní Moravou a jinak už v ničem. Já mám kabel UPC už skoro devět nebo deset roků a na jižní Moravě nikdy nebyly ty stanice JHTV a Jihočeská televize aj když v kabelu na Českobudějovicku a Jindřichohradecku v kabelu v rámci regionálního muxy byly zrovna jak tam byly aj rakouské TV jako na jižní Moravě. To znamená že původně byly dva rozdílné regionální muxy s ORF a ATV. Jeden byl pro to Českobudějovicko a Jindřichohradecko kde navíc k tem rakouským nebylo TV Slovácko a Městská televize Otrokovice a druhý s ORF a ATV pro jižní Moravu zase neměl JHTV a Jihočeskou televizi. Já řešil pro to tak UPC nenechalo a po určitě době z těchto dvou muxu udělali jeden společný pro oba dva regiony společně. Někdo hledě ušetřit pár stokorun měsíčně, že? Víte vůbec co je podstata regionálního Muxu? Mají tam byt hlavně místní regionálky nebo blízké a ne z druhého konce republiky a na úkor těch dost blízkých k těm místním. Zřejmě nesnesete kritiku a hledíte mě asi přesvědčit o tom že černá je bílá a že kula je hranatá.
 11. " a Polar bych si v nabídce DVB-C přál, ! Vidíš a u nás bývalé TV Slovácko a současné TVS jede velmi často a díváme se co se děje aj na Slovensku jen kousek za hranicou. Já bych taky rád v DVB-C TV Polar který je pro sousední oblast která je blízko a hlavně že tam máme nesmyslně jakousi JHTV (asi Jihohradecká TV) společně ještě s Jihočeská televize kterou máme úplně na konci seznamu a to ještě za totálníma capinama TV 8 HD s ABC TV. Opravdu logika mít regionálky až skoro z úplně druhého konce republiky a hlavně že tam nemám skoro místní TV Polar a TV Beskyd!!! Dodneška mě nikdo z UPC logicky nevysvětlit proč došlo k sloučení dříve dvou samostatných Regionů "jižní Čechy" a "jižní Morava" do současného společného pro obě tyto oblasti. Už vidím někoho v jižních Čechách kterého zajímá co se děje úplně na východě Moravy u slovenských hranic a aj na Slovensku za moravskoslovenskou hranicí. Zrovna tak jak nás tady nezajímá kdo si s odpuštěním prdne v jižních Čechách a podobně.
 12. 650,00 MHz je tzv. regionální Mux a naposledy byla u UPC česká republiky rozdělena na tři oblasti a to následovně. Celé Čechy kromě jižních kvůli ORF které byly naposledy nesmyslně připojeny k původnímu socialistickému Jihomoravskému kraji. Dříve byli jižní Čechy samostatně a nějaký chytrák ještě za dob UPC je nesmyslně připojil k bývalému Jihomoravskému kraji zřejmě jen kvůli tomu aby se ušetřilo navíc pá korun. Takže např. ve Zlínském kraji jsou dvě regionálky až někdy z jižních Čech a např. TV Beskyd (nevím jestli je ještě pořád v nabídce pro severní Moravu ze Slezskem) ze sousední oblasti tu není. Dále ty již zmíněné jižní Čechy společně s celým původním socialistickým Jihomoravským krajem. A ta třetí oblast je původní socialistický Severomoravský kraj. TV Slovácko nikdy nebylo v DVB-C v Čechách a později se přidalo aj pro severní Moravu ze Slezskem co vím ještě podle sdělení od bývalého UPC. Nevidím jediný důvod k tomu aby TVS / TV Slovácko která je určena pro východní oblast táhnoucí se podél moravsko-slovenské hranice (kde jsou přebírány aj zpráva ze slovenských regionálek (od Hodonína až po Valašsko (Vsetín, Valmez atd.) byla šířena v Čechách. TV Slovácko s TV Polar je Od UPC celorepublikově v DVB-T co vím a pokud to tak stále je.
 13. Jenže vy jste viděl situaci až někdy za devět nebo deset hodin po tom co jsem to psal. V té době tam byla opravdu k výběru pouze jedna audiostopa CZ, následně jsem také volal na Vodafone proč nejsou zařazeny obě dvě audiostopy a pak tam tu SK stopu někdy později přidali když tam jsou obě. Dobrý den, nechci se zbytečně dohadovat a co si tak předem raději ověřit jestli je ta CZ a SK audio stopa opravdu rozdílná nebo ne než pochybovat o tom že jsou rozdílné a v pozdějším příspěvku už psát "..., že ten co to psal netuší, že v obou stopách je "stejný" obsah.". Vím moc dobře co jsem psal a již delší dobu od vzniku této stanice mám na vlastní uši ověřeno že ty audio stopy jsou opravdu rozdílné. Chodím občas známým přelaďovat satelitní operátory jako je Skylink, freeSAT, Telly (bývalé DIGI CZ), Orange TV cez satelit nebo případně aj Antik SAT a úplně u všech těchto operátorů jsou ty dvě audio stopy. Mimochodem aj u těch pouze vyloženě slovenských operátorů jako je Orange s Antik nechybí ta CZ audio stopa aj když by tam mohla být pouze ta SK. Je to slovenská dětská stanice a na té SK stopě je to pouze slovensky a na té CZ je to česky pouze u těch pořadů co již byly přezpívané do češtiny. Pokud si najdete čas a delší domu to budete monitorovat tak to sám zjistíte, že je tam opravdu rozdíl a že u té CZ stopy je to mix češtiny a slovenštiny. Je podle vás problém aby aj u tam byla navíc další audio stopa která má datový tok pouze 160 kbit/s. Škoda že již u bývalého UPC není od dob Vodafone David UPC protože ten byl velmi vstřícný a ochotný. Díky němu byla např. dodatečně přidána navíc ruská a polská audio stopa k angličtině u stanic Docubox HD a Fightbox HD po tom co to s ním byla řešena žádost jestli by to nebylo možné přidat když jsou ty jazyky součástí distribuční trasy z Eutelsatu 16 na pozici 16,0°E a podobně např. v distribuční optice. Podle mě je vždy lepší když je možnost výběru dalšího cizojazyčného audia a to hlavně když u dané stanice neexistuje CZ audio.
 14. Chuck TV HD je na 754 MHz, Modulace 64 QAM, Symbol rate 6900 - je to na bývalé pozici Rezerva HD po ještě předchozím dětském TUTY TV HD. Lala TV je je na 746 MHz, Modulace 64 QAM, Symbol rate 6900 - je to na bývalé pozici Rezerva. Jinak Lala TV je slovenská televize a Vodafone je snad jediný operátor v České republice co má u této stanice připojenu pouze CZ audio stopu a kde chybí možnost změny na SK audiostopu. SK. Vodafone za více jak ta tři roky kromě obsahově velmi kvalitní stanice Love Nature HD na podzim 2020 a průměrného Epic Drama HD vůbec nic pořádné nepřidal. Nejnovější zařazení Chuck TV HD a TV8 HD s ABC TV z 31. 3. 2020 nebudu raději ani komentovat. Kdy se Vodafone konečně uráčí zařadit do nabídky obsahově kvalitní cestovatelskou stanici Travel XP HD která stanici Travel Channel HD (zde lautr nic o cestování tak jak má byt) od americké skupiny Discovery nesahá ani po kotníky! Za mě kdyby Vodafone od této skupiny vyřadilo úplně vše kromě Eurosportů, tak se podle mě vůbec nic nestane protože je absolutně nesledovatelné. Ještě nakonec to že Vodafone od samého začátku oponuje tím že Trojka od RTV by neměla žádnou sledovanost a hlavně že podle něj je vysoká u TV8 HD s ABC TV a nově bude u Chuck TV HD. Už se opravdu začíná ohlížet o jiném operátorovi a až začnou vyřazovat stanice z DVB-C pásma tak okamžitě s Vodafone končím. IPTV a podobné nesmysly k nám nikdy nesmí a jedině klasické DVB-C nebo DVB-S. UPC je v prvé řadě kabelová televize internet je jen produkt navíc a není potřeba pořád navyšovat rychlosti které stejně nikdo reálně nevyužije ani na polovinu a už vůbec na plno.
 15. Aspoň jde vidět že to skoro vůbec nikdo až na malé výjimky nesleduje a je úplně zbytečné překlápět zahraniční zpravodajské stanice z SD do HD. To si jen Vodafone myslí jak jsou velmi sledované zahraniční zpravodajské stanice (za které ještě platí aj když jsou FTA na SATu) a na druhé straně by podle něj měla slovenská Trojka od RTVS nulovou sledovanost. Já osobně má tyto stanice KBS World HD, JHTV, Jihoceska televize, France 24, Euronews HD, Deussche Welle, BBC World, CNN, CGNT, CGNT Dokumentary, CCCTV 4, TV 8 HD a ABC V úplně na samém koci seznamu. Tento konec od KBS World HD nezamířím jak je rok dlouhý a např. TA3 mám na pozici 13 hned po Jednotce a Dvojke od RTVS. Dost zákazníku bylo naštváno když se Euronews z SD překlopil do HD a když tam následně zůstala jen ENG audio stopa a asi dalších devět audio stop (jako např. DE, F, IT RUS, UKR atd.) bylo odstraněno. Co je podlé vás lepší u zpravodajské stanice, to aby byla v HD jen s ENG oproti SD a nebo aby bylo k výběru vícero jazykových mutací? Většina spotů stejně není v HD a jestli někdo vidí moderátora ve studiu v HD je úplně nepodstatné. Nebo je snad potřeba vidět jestli daný moderátor má na obličeji bradavici a na ní chlup?
 16. @ Adolf.Shitler Laskavě mě nepoučujte co šíří Skylink v nabídce pro Českou republiku a také aj pro Slovensko. Protože chodím běžně dosti známým a jejich známým přelaďovat Skylink CZ aj SK včetně pozemáku tak jsem plně v obraze a nesnáším když kuře učí orla létat a myslí si o sobě že je ten nejchyhtřejší ze všech a všichni ostatní podle něj neznají vůbec nic! Já jsem hlavně psal o slovenské nabídce Skylink a co tam reálně funguje a podle přehledu stanic tam nemá vůbec byt. Jinak Česká televize dala na Slovensku oficiální souhlas pouze k šíření stanic ČT 1, ČT2, ČT 24 a nic dalšího. K dočasné ČT 3 její stanovisko nevím. Podívejte se laskavě na seznam stanic Skylinku pro Slovensku a pokud tam někde najdete následující současně fungující stanice na Slovensku: 1. ČT sport HD 2. ČT :D / art HD 3. Prima MAX HD 4. Prima COOL HD 5. Prima Love 6. Prima ZOOM HD 7. Prima KRIMI 8. TV Barrandov HD 9. Kino Barrandov HD 10. Barrandov Krimi HD u kterých Skylink jasně uvádí že jsou určené pouze pro Českou republiku a přitom je od úplného začátku až do současné doby úplně bez problému pořád šíří. U České republiky opravdu šíří ze Slovenských kromě RTVS jen Markízu International, JOJ Family, TA3 a Senzi. A to že Skylink po odpojení slovenských stanic v ČR začal Skylink v zákaznické zóně nabízet úplně bez problému možnost platit na jedné dekódovací kartě současně a společně dvě SERPA po ČR aj pro Slovensku nebudu raději ani komentovat. tady jde jasně vidět že Skylink za cenu zisku úplně bez problému umožňuje aby na jedné a té samé dekódovací kartě umožnil aby na fungoval současně nabídka pro dvě země současně. Toto jako podle vás není obcházení ze strany Skylonku jen kvůli tomu aby měl co největší zisk. Pokud si nepřiznáte že jste se mě snažil jen oblbovat tím co není vůbec pravda tak následně opravdu nemá cenu s vámi diskutovat a reagovat na vaše žvásty co nemají vůbec nic společného se současnou realitou ze stany Skylinku.
 17. Jízlivého provokatéra trkni. Nezlob se na mě ale tyto jízlivé a provokační řeči ohledně Moravy ze Slezskem se můžete laskavě nechat od cesty. Posle vás jako není Morava ze Slezskem součástí České republiky, Prosím přečtěte si aspoň úvodní preambuli Ústavy České republiky aby jste byl v obraze. Jinak za první Československé republiky oficiálně existovala Země Moravskoslezská vedle Země české, Země České a Země Podkarpatská Rus. Pa aj fašistické Německo s Hitlerem respektovalo Moravu (Slezsko bylo součástí zabraných Sudet) na rozdíl od Čechů kteří k 1.4.1949 definitivně zrušili Zemi Moravskoslezskou a byl to jedině projev jejich nacionalismu, zahleděnosti jen sami do sebe a toho že uznávají jen Čechy, český národ a nikoho jiného. Raději v tom to směru mlčte něž tak diskriminačně provokovat. Jinak nic nemění na tom že Vodafone se chová arogantně vůči zákazník tím že za žádnou cenu nechce zařadit požadovanou Trojku od RTVS. A neměl by jste ještě nějako další pohádku ohledně Skylinku a dodržování toho jak zákazníkům zpřístupňují stanice zahraničního státu co nemají byt vůbec v nabídce. Mám SK Skylink s nabídkou Digiral SK a do dnešního dne neoficiálně a vlastně podvodem slovenským zákazníkům nabízí úplně všechny Primy kro mě hlavní Prima HD a Prima +1 HD. až asi necelý měsíc nazpět Skylink odpojil pro SK Prima Comedy Central po výzvě společnosti která tuto stanici zastupuje že si to nepřeje a vyzvala je k vyřazení této stanice. pak jsem su málem pochcal smíchy jak to následně Skylink s Jarinem Glisníkem uboze a trapně vysvětloval slovenským zákazníkům. Nakonec to odůvodňovali tak že to ve slovenské nabídce nešlo a pokud to na dané kartě šlo tak že to byl za ty celé roky technický problém. Dodnes Skylink také nabízí pro všechny slovenské zákazníky také stanici ČT Sport s ČT D/art která se na Slovensku nesmí šířit a není ani nikde v seznamu stanic pro Slovensko zrovna tak jako u všech stanic Prim kromě Prima Plus která je jediná povolená pro Slovensko . Stejná situace je se všema stanicemi od TV Barrandov které také Skylink neoficiálně spouští pro všechny zákazníky na Slovensku. A to že Skylink již delší dobu neblokuje na RTVS sport pro zákazníky v ČR oproti dávné minulosti má ověřeno do mnoha známých co mají Skylink CZ. Nezlobte se na mě ale známý tím že jste velký obhájce a propagátor Skylinku.
 18. Dnes jsem opět zjistil že Vodafone opět blokuje sport na "Dvojke" zrovna tak jak před týdnem. Aj když sport nesledují tak mě štve tento současný přístup ze strany Vodafone/UPC oproti jiným opetátorům v České.republice. Např. Skylink toto blokovaní již oproti minulosti vzdal a poslední dobu to již neblokuje jak jsem zjistil. Momentálně mám asi dva týdny k dispozici kartu d nabídkou balíku DIGITAL CZ s nabídkou pro Českou republiku a ze zajímavosti jsem opětovně.otestoval tak jako asi před týdnem. Opětovně to u Skylinku CZ funguje bez černé.obrazovky oproti dávné minulosti. Tímto si vlastně sám.Vodafone podřezává větev a dává jeho zákazníkům podnět ke migraci ke konkurenci!!! Na jedné straně si zmínil že za žádnou cenu nezařadí Trojku od RTVS a nejede přes to vlak aj když je ze strany zákazníků velký zájem a tlak na zařazení Trojky když ji má mnoho operátorů v České republice normálně v nabídce.
 19. Místo končícího Barrandov news v Multiplexu 690 MHz kde jsou navíc jen samé hudební stanice kromě Extreme Sports bych nově zařadil stále chybějící stanici MTV Music která je už velmi dlouhou dobu ve freeSATu ještě z dob než když byl prodán novému majiteli tak jako kabel UPC od jejich bývalého společného majitele.
 20. @ Marek 26 Pokud Vodafone bude preferovat jen tu jejich IP televizi přes net a nebude v DVB-C úplně vše jako v té IP kromě duplicitních stanic v 4K tak tak pak SBOHEM Vodafone a okamžitě táhnu pryč. O IP televizi nemám v žádném případě zájem s pokud bych měl o ní zájem tak už bych dávno nemusel byt u UPC protože u IP TV je konkurence oproti SATu opravdu veliká a u kabelu v DVB-C si nelze vybrat operátora. V žádném případě nemíním hledět na mazanice a nejsem zvědavý ns sekání obrazu a podobně viz např. internetová TV od Skylinku po vlastní zkušenosti. Navíc když vypadne net tak jsem aj bez TV a pak možu jedině tak hledět kočce pod ocas! Vodafone by nejraději celé pásmo zatentoval internetem a TV přes DVB-C dal na vedlejší kolej.
 21. Neobjektivní web Parabola.cz a hlásná trouba Skylinku opětovně píše totální hovadiny. Pochybuji o tom že ještě stále nějaký operátor v České republice nebo na Slovensku nadále šíří Discovery World v angličtině bez lokalizace pro CZ a SK trh. Ve zprávě https://www.parabola.cz/clanky/6066/freesat-discovery-world-bude-nahrazen-stanici-dtx/ z 18. 01. 2017 se uvádí: Konec Discovery World v nabídce DTH platformy freeSAT by UPC Direct je součástí strategie společnosti Discovery Networks ukončit na českém a slovenském trhu distribuci programu Discovery World a nahradit ji novou stanicí DTX. Podobně je z našeho trhu stažen nelokalizovaný program Investigation Discovery a nahrazen lokalizovanou stanicí ID Xtra. A dále ve zprávě https://www.parabola.cz/clanky/6180/flix-tv-zarazuje-stanici-prima-max-vyrazuje-discovery-world/ z 17. 7. 2017 se uvádí: Stanice Discovery World ukončila vysílání v České republice a nadále tak již nebude dostupná. Podle Lyngatu https://www.lyngsat.com/tvchannels/us/Discovery-World.html je stanice Discovery world pouze na družici Astra 4A 4.8°E a to pouze v angličtině bez dalších audiostop v jiném jazyce. Od jisté doby beru informace z portálu parabola.cz s velkou rezervou a zde čerpám informace až úplně na posledním místě a víceméně jen ze zvědavosti jak tu jen propagují Skylink a vše ostatní mimo Skylink většinou vždy jen zkopírují z jiných webů. Nezlobte se na mě ale na všech stanicích od skupiny Discovery kromě Eurosportů je již jen samý nesledovatelný odpad. Oni moc dobře věděli proč kopili stanice Eurosport a že jimi budou moci následně vydírat operátory aby zařadily tyto stanice pokud mají zájem o Eurosporty. Poslední dobu už není sledovatelný ani ten Animal planet který totálně a jistě upadá co se týče kvality obsahu. Travel Channel jen samé hovadiny jako např. Krotitelé duchů, Záhady Muzeí atd. a jen nic o cestování zrovna tak jako na History ještě větší hovadiny jako např. Válka skladů, Mistři zastavárny. Ranč mimozemšťanů a lautr vůbec nic o historii!!! Já byt provozovatelem placené televize tak takové stanice budu nabízet jedině v tom případě pokud mi je provozovatel nabídne úplně zdarma jako bonus k těm Eurosportům.
 22. Discovery v České republice a na Slovensku zruší jednu svoji stanici už na konci roku. Provozovatel už zde nepočítá s tematickou placenou televizi Fine Living a ukončí její distribuci. O tomto kroku se spekulovalo už v polovině tohoto roku a tehdy to ještě provozovatel nechtěl potvrdit. „Program Fine Living už nebude po 31. prosinci 2020 v České republice a na Slovensku divákům k dispozici, ale jsme připravení nabídnout těm, kteří rádi sledují pořady o renovacích domů anebo o nemovitostech jiné alternativy z našeho portfólia,“ řekla pro jeden webový portál manažerka pro distribuci a rozvoj skupiny Discovery Lucie Bayer. Případnou náhradou za Fine Living by mohl být Home & Garden TV (HGTV) který se zaměřuje na pořady o bývání, renovacích a úprav v zahradách. „Kanál je k dispozici aj pro český a slovenský trh a v závislosti od zájmu našich partnerů jsme připravení ho v roku 2021 spustit," dodala Bayer. Jestli bude kanál v případě zařazení lokalizovaný, provozovatel neuvedl. Osobně bych uvítal aby Vodafone místo Fine Living zařadil Travel XP HD. Dále bych uvítal kdyby Vodafone místo zrušených ruských stanic Muzyka, Channel One Russia, Dom Kino s Vremja k 30. listopadu 2020 zařadil v HD kvalitě minimálně stanice následující stanice. Za mě FilmBox Arthouse s tím že by umožnil výběr z originální audiostopy nebo ruské společně z možností si spustit aj titulky polské, anglické nebo francouzské titulky jako je tomu na satelitu a pro ostatní ještě žádaný Epic Drama. Dále bych z Multiplexu 778 MHz vyřadil stanice Barrandov Krimi v SD s Kino Barrandov v SD a místo nich řadil slovenskou Trojku od RTVS v HD kvalitě.
 23. Love Nature HD s TV1000 Russkoje Kino je v multiplexu s Arena sport 2 HD na 682 MHz, QAM 64. Jinak nevím z jakého důvodu u tohoto multiplexu nepřeklopili QAM z 64 na 256, když tam z původních stanic zůstala jen Arena sport 2.
 24. A kolik diváků UPC má podle tebe televizi s 4K rozlišením a nějaký settopbox DVB-C který je schopen příjmu 4K? Co brání těm zákazníkům UPC co mají TV s rozlišením 4K sledovat stanice 4k přes net pomocí jejich hybridní set-top-boxů nebo přes TV s jejich aplikací a ne přes pásmo DVB-C.
 25. Tady jde jasně vidět nižší úroveň nabízených služeb UPC po převzetí Vodafonem a jakým směrem to bude do budoucna směrovat. Nevím z jakého důvodu nemá Vodafone zájem o jeden z obsahově nekvalitnějších přírodopisných dokumentů Love Nature HD a halvně že na druhé chtějí raději zařadit pouze jen průměrný Epic Drama HD kde jsou jen samé seriály. Nemám nic proti zařazení pro ti Epic Drama ale prioritou by měl být hlavně ten Love Nature HD a až následně ten Epic Drama nebo současně. Epic Drama jsem měl možnost mít 2x po jednom měsíci s nějakým časovým odstupem v rámci promo nabídky slovenské Plustelky ze slovenského DVB-T a nějak mě tento kanál nezaujal. Love Nature zařadit nechtějí ale hlavně že 31. 3. 2020 zařadily do nabídky totální odpad ABC TV s TV 8 HD a dále pořád jsou v nabídce stanice jako jsou Mnau TV, Hobby TV (a to ještě v HD!), Šlágry a podobně. Osobně bych vyřadil stanice Travel Channel HD ( vše možné a jen ne to cestování) a History Channel HD kde jen samé "Války skladů", "Mistři zastavárny", "Hledači pokladů! a další Ch.joviny co nemají absolutně nic společného s tématem historie. Prostě je vidět že jsou to ubohé americké kanály které jsou tak dobré jen pro Amíky kteří jsou úplně jiní a úplně jiná mentalita. Travel XP s na rozdíl od kanálu Travel Channel věnuje cestování a podobně Dále si Vodafone umínil že za žádnou cenu nezařadí slovenskou Trojku a nejede přes to vlak. Nově Vodafone od 30. 10. vyřazuje z nabídky všechny stanice z balíčku Russia. Takže došlo na moje slova že Vodafone bude je vyřazovat a vyřazovat stanice s tím že jim nově už neprodlouží smlouvy a na druhé straně vůbec nic nového nezařadil kromě těch dvou ji dříve zmíněných "sr.čeků a nic nové nemá v úmyslu ani zařadit. Nemám nic proti zařazení Eurosportu v 4K kvalitě ale absolutně nesouhlasím s tím aby se to zařazovalo do pásma DVB-C a jedna stanice tak zaplnila jeden celý multiplex. Kdo chce 4K stanice ať si je sleduje přes jejich internetovou televizi Vodafone TV a nebo přes net přes jejich hybridní setttopboxy a nebo přes net v T V přístrojích co mají jejich aplikace jako má např. Skylink a podobně. Rozdíl mezi SD a HD je tak obrovský že ho musí vidět úplně každý. Rozdíl mezi HD a 4K je rozpoznatelný opravdu až u televizorů od úhlopříčky 150 cm a více. O tom HD versus 4K bylo napsáno již více odporných článků. Podle to mě je 4K jen takový módní hit a pro vysílatele to není moc perspektivní Osobně si myslí že s 4K to nakonec dopadne jako s vysíláním 3D. Co chtějí na tom Eurosportu kromě olympiády a podobně v 4K celoročně vysílat. 4K obsah má největší význam při zakupování nové Televize any tím prodejce oblbnul zákazníka protož doma stehně nebude mít žádný 4k obsah kromě toho so si sám někde sežene na vlastních nosičích a podobně.
×
×
 • Create New...