Jump to content

notizia

User
 • Posts

  297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by notizia

 1. No vidím že to Vodafone postupně a jistě vede od desíti k pěti!!! Ondro - Vodafone co tak do regionálního muxu pro celý bývalý Jihomoravský kraj zařadit TV Polar zrovna tak jak se TV Slovácko společně šíří v tomto kraji ale aj po celé severní Moravě a Slezsku. Velmi rád bych osobně poznal toho inteligenta co nutí divákům na jihovýchodní Moravě nutí regionální stanice přes 300 km daleko až někde z jižních Čech, Jindřichova Hradce a na druhé straně jim upírá skoro místní stanici TV Polar a úplně nejbližší TV Beskyd.
 2. "4K akorát zbytečně zabírá místo v DVB-C, dle mě by bylo lepší, kdyby běhalo po IP vrstvě, kde by se mohla využít menší komprese." Přesně tak a plný souhlas. Už dříve zastávám názor že 4K nemá co dělat v DVB-C a má byt je po IP vrstvě a to kor když nové settopboxy Vodafoneě jsou hybridní a májí současně DVB-C a aj tu IP vrstvu.
 3. @ hpfunny . " Óčko Black naopak v nabídce Star není. " Nemáš pravdu že ˇOčko Black není v nabídce TV Start / DVB-T. Očko Black je na 490 MHz (23 kanál) a dle mě byt nahrazen stanicí Prima Star. Dále bych ČT 3 SD z 514 MHz (26 kanál) přesunul na 474 MHz místo regiony+ (kterou bych vyřadil z nabídky) k ostatním stanicím ČT v SD kvalitě. Původní ČT 3 SD na 514 MHz (26 kanál) bych nově nahradil stanicí Prima Show.
 4. Třeba tím že Česká televize nebude tunelovat peníze od koncesionářů tím že nesmyslně dabuje ze "slovenčiny" do češtiny. Když je někdo odpuštěním takový totální debil že nerozumí slovensky tak ať si k danému pořadu spustí skryté titulky.
 5. Nyní jsem ze zvědavosti naladil na starém settopboxu DVB-T s kodekem H264 nabídku TV Star a zjistil jsem následující. Je tam oproti DVB-T2 (obsah znám z toho co to chodím známým ladit atd.) navíc regiony+, Ocko Black, Šlágr 2 (v DVB-T2 je místo něj Šlágr), Ocko Expres a Mňam TV. Když není už místo na zařazení nových stanic dostupných v DVB-T2 a se kterýma má Vodafone smlouvu (jsou v DVB-C) a připlácí jim za to nově další nekřesťanský bakšiš navíc tak má ty přešlé vypsané vyřadit a nahradit je těma novýma. Dále by mě zajímalo jestli má někdo v ČR u toto TV Star stanice ABC TV a TV 8 které uvádí Vodafone v PDF souboru "Programová nabídka TV STAR k Internetu" z 20.9.2021.
 6. "Info z FB VF: v DVB-T (TV Start) zatím programy Nova LADY, Prima Star a Prima Show nebudou nemáme tam na ně volné místo. Je možné, že se to časem změní... Hezký den přeji Ondra" Nedá mi jinak než reagovat na toto oblbování ze strany Vodafone na FB (ten naštěstí nemám a ani nikdy nechci a dle májí byt umožněno dávat dotazy na jejich webu a ne jen dostávat odpověď přes FB) na dotazy zákazníků. V prvé řadě by měly byt v DVB-T (TV Start) programy Nova LADY, Prima Star a Prima Show včetně těch regionálních co jsou v Muxu 24 a ne stanice jako Mňam, Ócko Black a podobně co nejsou v celoplošných Muxech.
 7. Vodafone se tím přidáním největšího odpadu od Primy zase geniálně předvedl. Nevím proč Prima Show nepřidal na 738 MHz kde jsou jen tři komerční stanice (Nova HD, Nova Sport 1 HD a Prima HD) a dal ji na 602 MHz kde byly původně prémiové stanice (Cinemax 2 HD, Cinemax HD, HBO 2 HD a HBO 3 HD) u kterých byl tím pádem upraven datový tok. Je snad logické aby komerční stanice od Novy a Primy měly vyšší datový tok než prémiové filmové kanály bez reklam??? Za další po přidání stanice Prima Star HD na 746 MHz byla vyřazena stanice Hunter HD protože byla nahrazena tou Prima Star bez nutnosti přeladění s tím že se jen automaticky přepsal název stanice v seznamu stanic pokud to settopbox nebo TV umožňuje. Osobně mě vyřazení této stanice nevadí ale jen ze strany Vodafone to není poprvé co po přidáním nové stanice následně nějakou zrušil. Zlaté bývalé UPC kterému Vodafone nesahá ani po kotníky!!!
 8. Bože chraň nás před takovou k.k.tinou od Primy. Jestli tohle Vodafone opravdu zařadí tak je nejvyšší čas ho kopnout do zadnice, táhnout od něj pryč když neumí a nechce zařadit něco hodnotného jako je třeba Travel XP HD místo této totální hovadiny!!!
 9. To chce kvalitní koaxiální kabely s pořádným stíněním (ne s děravým jak řešeto) místo nějaké laciné prádelní šňůry.
 10. U nás v celé rodině se sleduje ze sportu jedině tenis o rozhodně ně pár exotů co se honí jen za balónem a nejvíc ujeté když to hrají v zimě na sněhu. Veselou náladu budu mít až se konečně Vodafonu uráčí zařadit např. kvalitní cestovatelský kanál TravelXP (americký brak Travel Channel je jen kopa nesledovatelného hnoje co nemá lautr nic společného s testováním) Trojku HD od RTVS a jiné hodnotné stanice. Zařazení stanice Insight TV a duplicitních v 4K jako Chuck TV 4K nebudu raději ani komentovat. Kdo chce za každou cenu 4K tak ho může sledovat od Vodafone přes internet a ne v DVB-C které není nafukovací. Za další napřed ať Vodafone spraví do původního stavu to co od začátku července roztentoval aby to bylo bez výpadků jako tomu bylo celou dobu pod UPC a až potom se může zabývat šířením v 4K .
 11. Ráno jsem neměl čas to tady napsat a jak jsem na tomto téma tu už 19. července psal že na "Na 578 MHz (Mux s Barrandov Krimi HD, CCTV 4, CGTN, GGNT Dokumentary, Euronews DE, Euronews HD, KBS World HD, Kino Barrandov HD, 2x rezerva a TA 3 HD) je nově jedna rezerva neveřejně aktivní a pod kódem. Video PID: 0x10a1 (4257d), Audio PID: 0x10a2 (4258d) a Audio PID: 0x10a3 (4259d). Video po krátkém testování ukazuje bitrate asi od 2400 až do 6500 kbit/s a obě audia s identifikací "Česky" jsou po 2x 192 kbit/s. Teletext není aktivní a podle mě je to možná test zbytečné stanice Prima STAR." tak už tam od včerejšího pozdního večera jel ten Barrandov TV HD. Protože Vodafone bude přidávat Nova Sport 3 s Nova Sport 4 tak z Muxu 770 MHz stěhuje Barrandov TV HD na Mux 578 MHz a současné vyřazuje z nabídky AXH HD aby na tom Muxu 770 MHz uvolnil místo pro Novu Sport 3 a Nova Sport 4. Podle mého zdroje má byt n do nabídky zařazena aj Prima Star.
 12. A kde jsem něco psal že ten rozdíl byl vidět na "nějakém HD ready křápu"? Je snad logické že jsem psal o to že ten rozdíl mezi SD a Full HD musel vidět na TV s Full rozlišením 1920x1080 ane na CRT televizoru a podobně (a musel by to vidět aj na tom HD ready když dojde na věc. Ano pořídím si úhlopříčku asi 165 cm a budu se pak na ni dívat ze 150 cm, že? Nemíním s tebou dále diskutovat kdy máš tak ujeté argumenty. Ano pokud nemáš úhlopříčku nad těch 170 cm tak opravdu úplně minimální nebo vůbec žádný rozdíl mezi Full HD a Ultra HD a to aj dle odborných článků. V prvé řadě ať Vodafone už konečně spraví co už skoro dva měsíce totálně "dotentované" a odstraní ty neustálé rozpady obrazu u vybraných stanic co se tady řešilo od vícero uživatelů. Toto je dle mě prvořadé a ne nějaké šíření stanic v 4K!!! A o tom že mě před asi před třemi měsíci při výpadku na celé Moravě a Slezsku odpárovali dva CA moduly a nebyli to dat ani za dva týdny dohromady přes infolinku nebudu raději ani rozvádět. Dokonce ani pak nevolali jak slíbily že za následující 24 hodin zavolají jestli to už funguje. Tak to dopadá když Vodafone propustil hromadu schopných lidí z bývalého UPC a nahradil je lidmi z Vodafone kteří s provozem DVB-C nemají vůbec žádné zkušenosti. Po opakovaném volání na jejich infolinku a řešení stálého nedořešeného problému jsem poznal že údajní technici od Vodafone ani neví co je to párovaní dekódovací karty s CA modulem. Musel to vyřešit až technik na kterém jsem trval jak jsem byl už vytočený z toho že mi pořád tvrdili že mám špatné CA moduly a že mám si od nich vzít nové do pronájmu. Až dojel technik a po patřičném zavolání člověku na pravém místě měl ty oba dva ty CA moduly spárované a funkční do půl hodiny. Nyní zase ty neustálé výpadky s rozpadem obrazu, už opravdu asi s Vodafonem definitivně skončím a vrátím se k satelitu. Zde ještě pro tebe aspoň ještě odkaz na ten článek FullHD versus Ultra HD Co je 4k Ultra HD? Vše o UHD, 4k, HDR, WCG a Ultra HD Blu-ray (blu-space.cz) A pokud mě nadále míníš přesvědčovat o tom že černá je bílá a že kula je hranatá tak definitivně nemíním s tebou nadále diskutovat.
 13. Já o voze a ty o koze. Rozdíl mezi SD oproti Full HD je tak markantní že to musel vidět každý a to aj ten pomalu slepý což už není tak úplně pravda oproti Full HD versus Ultra HD. Co si tak přečíst odborné články na toto téma a že jich bylo požehnaně. Chceš snad popírat že snahou prodejců je to aby si divák kupoval novou TV pokud možno každé dva roky a zákazníkovi nutil aj to co vůbec reálně zatím nepotřebuje? Tady aspoň něco z jednoho takového článku Full HD versus Ultra HD " Ultra HD oproti Full HD zjevně přináší ohromné množství dalších obrazových bodů a nabízí se, že by zpozorovatelná změna mohla být podobně dramatická jako při přechodu z SD do Full HD. Rozdíl tu je. Zda ho spatříte, je však věc jiná. Hustota pixelů na zobrazovačích je totiž už při Full HD tak vysoká, že při určité pozorovací vzdálenosti člověk jednotlivé body a přechody mezi nimi přestane vnímat. Jestliže se díváme na obraz z Full HD zdroje na Full HD televizoru z dejme tomu dvou metrů, stejnou scénu na Ultra HD zobrazovači s totožnou úhlopříčkou bychom museli sledovat z méně než jednoho metru, abychom byli schopni zpozorovat jednotlivé pixely a tedy i rozdíl v drobnokresbě scény. Ale kdo by se díval na padesátipalcovou televizi z jednoho metru, že? "
 14. To je super vysílat stanici nonstop v 4K když je tam pouze jen občas a výjimečně nějaký pořad v tom 4K. Právě z tohoto důvodu se aj samotná ČT vyjádřila že nemíní šířit své stanice v 4K kvůli nějakému občasnému šíření např. v 0,1% které je opravdu v daný moment v 4K. Takže je podle tebe perspektivní šířit místo třech stanic v HD jen jednu stanici v 4K jen kvůli tomu že tam bude jednou za týden nebo dokonce za měsíc pořad v reálném 4K? Z toho důvodu jsem jednoznačně pro toto aby se stanice v 4K šířili jen přes internet a ne v pásmu DVB-C. Na jedné straně he tu pořád snaha opustit TV vysílání v DVB-C na úkor zabírání internetem a najednou je tam místo pro 4K vysílání a zabrat jeden Mux jen pro jednu a nebo maximálně dvěma stanicemi v 4K? Vodafone nabízí už hybridní settopboxy a kdo má zájem o šíření stanic v 4K tak si ho může pořídit a stanice v 4K může přes nej sledovat přes internet a ne v DVB-C. k je jen reklamní trik pro prodej nových televizorů a nakonec to s šířením v 4K dopadne jako s tím 3D.
 15. Musím se rozčilovat když se Vodafone chce hrnout do 4K aj jdyž není reálný obsah v 4K a k čemu dobré jen převádět HD rozlišení do 4K? Na druhé straně má ještě dost stanic pouze v SD a ty asi už dvou měsíční neustále rozpady stanic v obraze jsou jako v pořádku? Ať se Vodafone v prvé řadě naučí vysílat v HD bez rozpadu a nebo to dat už konečně do pořádku. Hlavně že to sváděli na špatný signál u zákazníka když byl problém jen u dvou stanic z Muxu. Aj když tu byl nakonec technik tak dal za pravdu že je signál úplně v pořádku a ne jak podle Vodafone linky podle které je úplně a naprosto normální aby se aj víc jak dvacetkrát rozpadal obraz během 80 minut jen u dvou stanic ze stejného muxu a u dalších čtyřech už ne a to vůbec nikdy. Tímto může Vodafone oblbovat jen někoho kdo o tom nemá ani šajnu. Když bude mít někdo špatný signál např. z pozemáku u Muxu od ČT tak se bude zozpadat obraz jen u stanic ČT 1 s ČT 2 a u všech ostatních stanic od ČT už ne? Zlatý karneval a UPC. Dochází na mé slova že se pod Vodafonem máme těšit jen na to nejhorší.
 16. Ten přehled dělal totální exot a nebo měl už v sobě flašku slivovice. Za prvé u 778 MHz a pozic 23 až 28 Jednotka HD, Dvojka HD, JOJ family, Barrandov Krimi ,Kino Barrandov a Mňau TV je QAM 64 a na konci seznamu u úplně stejné frekvence 778 MHz je už QAM 256! Za druhé je úplně nereálné aby na tu frekvenci ještě nacpali další stanice v 4K když jsou tam nyní současně dvě stanice v HD (Jednotka HD s Dvojka HD) a čtyři stanice v SD (JOJ Family, Kino Barrandov. Barrandov Krimi a Mnau TV). Ty čtyři stanice v SD jsou celkově kapacitně tak pro dvě HD stanice. Ty tři stanice v 4K jsou tak jedině pro celkovou kapacitu jedné samostatné frekvence. Pokud chce Vodafone cpat na jednu frekvenci frekvenci 4 stanice v HD a ještě k tomu tři v 4K tak na tyto nesledovatelné mazanice puzzle se mohou dívat oni sami a okamžitě táhnu od Vodafone pryč!!! To už ten pozemák by byl oproti tomu zlatý!!!
 17. A vám s odpuštění tento další nesledovatelný český komerční hnoj a odpad chybí? Mě teda opravdu ani náhodou, zrovna tak jako nikdy např. vůbec nesleduji všechny Novy co jsou v pozemáku a podobně. Z celého CZ pozemáku DVB-T2 je sledovatelná jedině tak ČT, NOE, TV Slovácko (TVS), Prima ZOOM s Prima MAX a pak už vůbec nic. Za mě rozhodně raději zařadit Trojku HD od RTVS než nějakou další nesledovatelnou capinu od Primy.
 18. "Viděl jsi někdy, co tam vysílají? Chytám to na společnou anténu a opravdu není o co stát." Su z východní Moravy, na DVB-T nám už jedou pouze ty slovenské stanice a to jejich veřejnoprávní Mux 3 a komerční Mux 2. Takže moc dobře vím co tam vysílají a máme v pozemáku akorát 1. Jednotka HD, 2. Dvojka 3. Trojka, 4. TV JOJ 5. JOJ Plus 6. WAU 7. promokamál od Plustelky (každý měsíc ochutnávka vybrané stanice z jejich nabídky) a 8. Jednotka Mux 1 kde je Dvojka HD s Trojka HD po změně kanálu již nelze přijímat a to ani na zařízení DVB-T2 H264. Tím pádem vím co sa vysílá na té Trojce a pořád lepší než s odpuštěním ty k.k.tiny na Nově, Barrandovu a Primě!!! Z české komerce se dá sledovat jedině tak Prima MAX a Prima ZOOM!
 19. Nezlobte se na mě ale to že nejsou v kabelu nové české odpadové stanice z pozemáku typu Prima Star a podobně mě vůbec nevadí. Navíc mě tato stanice a jim podobné vůbec nechybí a ani k jedné TV v domácnosti jsme nově nepořizovali settopbox DVB-T2 HEVC/H265!!! Kdokoliv komu tato stanice chybí si ke kabelu UPC tento settopbox může pořídit za pár koruna a už jsem viděl dokonce na eshopech ve výprodeji asi už za 300 Kč nebo dokonce aj za 250 Kč. Co mě ale opravdu velmi vadí je že Vodafone umíněný jak malé děcko a nechce za žádnou cenu zařadit slovenskou Trojku od RTVS a další obsahově kvalitní stanice třeba o cestování jako je Travel XP HD a podobně. Osobně si myslím že dost diváků by ocenilo aj zařazení stanice s vážnou hudbou Stingray Classica HD. Jinak jsem velice rád že nejsou v nabídce další totální nesmysly jako je Prima +1, Nova +1 a podobně. Přesně tak jak píšete a podle mě ten kdo je opravdu takový blázen do fotbalu není na druhé straně takový chudák aby si ke kabelu UPC ještě dokoupil aj balík O2 Sport Pack za 199 Kč měsíčně kde je to fotbalu určitě jak natentovaného. Kolik tam toho fotbalu je nedovedu posoudit, my osobně máte tento balík od O2 také a to jen kvůli jedné stanice O2 Tenis s babský tenisem WTA. Kdyby byla možnost si koupit pouze ten samotný O2 tenis jen za 99 Kč bez dalšího sportu tak by to bylo úplně nej. Nyní jsem se díval na stránky O2 a zjistil jsem že mají asi nějakou novinku. Když si ale někdo ten balík Sport zaplatí na rok dopředu za 1799 Kč, tak ho má následně na jeden měsíc pouze na 149,92 Kč a ne na 199 Kč.
 20. Včera večer po 23 hodině jak velmi dost rozpadala ta Jednotka tak jsem šel na diskuzi. když tu někdo řešil ten CS Film tak jsem na něj hned přepnul a opravdu se aj u mě rozpadal. Když volám na UPC/Vodafone tak to nechtějí přiznat a takové řeči že to bude slabým signálem nebo špatnou kabeláží a podobně u zákazníka. Pokud by byl špatný signál tak se z jednoho Muxu budou rozpadat úplně všechny stanice a ne je dvě a to ta Jednotka a Dvojka od RTVS!!! Tímto mohou oblbovat jedině někoho kdo o tom nemá absolutně ani šajnu!!! Tento problém asi od 5.7. a před tímto datem nebo na 100% do konce června všechny nahrávky OK.
 21. . Prosím o odpověď jestli se někomu asi od 5.7. teda od Cyrila s Metodějem nepravidelně rozpadá Jednotka a dvojka od RTVS. Někdy ani jednou za film, z toho asi jen tak třikrát a někdy dost často. Do konce června bylo celou dobu nazpět úplně vše bez problému. U ostatních SD stanic (Barrandov Krimi, JOJ Family, Kino Barrandov a Mnau TV) úplně bez jakéhokoliv rozpadu z Muxu 778 MHz. Z jednotky a Dvojky nejvíc nahrávám na vestavěný HDD za třech úplně jiných zařízení a u všech vždy ta stejná chyba na úplně stejném místě, Po několika urgencích na UPC/Vodafone chtějí posílat technika a tvrdí že závad není na jejich straně. Podle nic je jako normální se rozpadaly jen dvě stanice z Muxu a ostatní ne pokud jsou rozvody včetně síly signálu a podobně v pořádku. Předem moc děkuju za zkušenosti s Jednotkou a Dvojkou za poslední měsíc červenec 2021.
 22. "@Pavel m A můžu se zeptat, co tě pudí k takovému spěchu opustit stávající služby exUPC, a hnát se k Vodafone TV? Já po reakcích zde i v mém okolí rozhodně se změnou spěchat nebudu, a čím déle bude u mě přechod trvat, tím budu radši." @ PetrM: Plný souhlas s tebou a ten Vodafone nám byl opravdu čert dlužen. Já jen když jsem se dozvěděl to že Vodafone má zájem o koupi UPC tak mě hrůzou stály všechny chlupy. Jediný důvod proč Vodafone koupil UC byl ten aby získal perfektní zakabelovanou síť internetu v ČR a o TV mu vůbec nešlo. Až opravdu Vodafone zruší DVB-C na úkor internetu tak mu okamžitě a definitivně z mé strany dávám SBOHEM. Internetovou TV atd. nikdy, pak jedině návrat k satelitu a nebo vůbec nic!!!
 23. "(byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T)." Já ale nepíšu o DVB-T od kabelu kanál 21 až 27 kde se něco úplně nelogicky převádí z H265 do H264 ale o DVB-C. Nevím pro tu ČT pro jejich DVB-T neberou a jednotlivé stanice nerozdělí do dvou muxů DVB-t se streamu v H264 co mají pro DVB-C a berou to z DVB-T2 H265 a degradují obraz nelogickou konverzí z H265 do H265. K tomu "Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. " Znova opakuji že několikrát mě bylo ze strany provozovatele kabelovky mě bylo několikrát tvrzeno to že stanice ČT pro DVB-C neberou ze satelitu ale z jiného zdroje přímo od ČT (než v minulosti kdy bylo pro jednu stanici datová tok pouze obrazu pro jednu stanici okolo 10 Mbit/s) který je k dispozici pro jakéhokoliv nesatelitního a pevného kabelového operátora. takže nemají tvrdit něco co není pravda a odpovídat na rovinu bez mlžení a podobně.
 24. @ Adolf.Shitler "Pokud má VF primární signál ze satelitu Astra, pak si to zcela jistě odpustil nemohl, protože je to záležitost přímo ČT." Až na to že UPC ještě delší dobu před přímým prodejem Vodafonu a překlopením všech zbylých stanic ČT jako ČT24 mě opakovaně odpovídalo že primární zdroj nebere přes satelit z pozice Astra 3B 23,5°E ale přímo od ČT z Kavčích hor který je pro všechny operátory co o něj mají zájem. Nyní aj Vodafone neustále tvrdí že to neberou ze satelitu aj když kvalita ČT stanic je aj v DVB-C v podstatně horší kvalitě než v minulosti. Paradox je v DVB-T2 je u stanic ČT lepší kvalita a není špatné komprese obrazu jako u kabelu UPC/Vodafone. Takže jestli to podle tebe Vodafone bere ze satelitu tak následně zákazníkům lže až do roztrhání těla! Je jen otázka času kdy od Vodafone odejdu když pomalu a jistě postupně otentovávají kvalitu obrazu.
 25. Na 578 MHz (Mux s Barrandov Krimi HD, CCTV 4, CGTN, GGNT Dokumentary, Euronews DE, Euronews HD, KBS World HD, Kino Barrandov HD, 2x rezerva a TA 3 HD) je nově jedna rezerva neveřejně aktivní a pod kódem. Video PID: 0x10a1 (4257d), Audio PID: 0x10a2 (4258d) a Audio PID: 0x10a3 (4259d). Video po krátkém testování ukazuje bitrate asi od 2400 až do 6500 kbit/s a obě audia s identifikací "Česky" jsou po 2x 192 kbit/s. Teletext není aktivní a podle mě je to možná test zbytečné stanice Prima STAR.
×
×
 • Create New...