Jump to content

notizia

User
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

notizia last won the day on July 22

notizia had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  150 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Cisco 3208, CA modul, pevná linka
 • Place of subscription of Vodafone services
  Země Moravskoslezská

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

notizia's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

20

Reputation

 1. Včera večer po 23 hodině jak velmi dost rozpadala ta Jednotka tak jsem šel na diskuzi. když tu někdo řešil ten CS Film tak jsem na něj hned přepnul a opravdu se aj u mě rozpadal. Když volám na UPC/Vodafone tak to nechtějí přiznat a takové řeči že to bude slabým signálem nebo špatnou kabeláží a podobně u zákazníka. Pokud by byl špatný signál tak se z jednoho Muxu budou rozpadat úplně všechny stanice a ne je dvě a to ta Jednotka a Dvojka od RTVS!!! Tímto mohou oblbovat jedině někoho kdo o tom nemá absolutně ani šajnu!!! Tento problém asi od 5.7. a před tímto datem nebo na 100% do konce června všechny nahrávky OK.
 2. . Prosím o odpověď jestli se někomu asi od 5.7. teda od Cyrila s Metodějem nepravidelně rozpadá Jednotka a dvojka od RTVS. Někdy ani jednou za film, z toho asi jen tak třikrát a někdy dost často. Do konce června bylo celou dobu nazpět úplně vše bez problému. U ostatních SD stanic (Barrandov Krimi, JOJ Family, Kino Barrandov a Mnau TV) úplně bez jakéhokoliv rozpadu z Muxu 778 MHz. Z jednotky a Dvojky nejvíc nahrávám na vestavěný HDD za třech úplně jiných zařízení a u všech vždy ta stejná chyba na úplně stejném místě, Po několika urgencích na UPC/Vodafone chtějí posílat technika a tvrdí že závad není na jejich straně. Podle nic je jako normální se rozpadaly jen dvě stanice z Muxu a ostatní ne pokud jsou rozvody včetně síly signálu a podobně v pořádku. Předem moc děkuju za zkušenosti s Jednotkou a Dvojkou za poslední měsíc červenec 2021.
 3. "@Pavel m A můžu se zeptat, co tě pudí k takovému spěchu opustit stávající služby exUPC, a hnát se k Vodafone TV? Já po reakcích zde i v mém okolí rozhodně se změnou spěchat nebudu, a čím déle bude u mě přechod trvat, tím budu radši." @ PetrM: Plný souhlas s tebou a ten Vodafone nám byl opravdu čert dlužen. Já jen když jsem se dozvěděl to že Vodafone má zájem o koupi UPC tak mě hrůzou stály všechny chlupy. Jediný důvod proč Vodafone koupil UC byl ten aby získal perfektní zakabelovanou síť internetu v ČR a o TV mu vůbec nešlo. Až opravdu Vodafone zruší DVB-C na úkor internetu tak mu okamžitě a definitivně z mé strany dávám SBOHEM. Internetovou TV atd. nikdy, pak jedině návrat k satelitu a nebo vůbec nic!!!
 4. "(byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T)." Já ale nepíšu o DVB-T od kabelu kanál 21 až 27 kde se něco úplně nelogicky převádí z H265 do H264 ale o DVB-C. Nevím pro tu ČT pro jejich DVB-T neberou a jednotlivé stanice nerozdělí do dvou muxů DVB-t se streamu v H264 co mají pro DVB-C a berou to z DVB-T2 H265 a degradují obraz nelogickou konverzí z H265 do H265. K tomu "Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. " Znova opakuji že několikrát mě bylo ze strany provozovatele kabelovky mě bylo několikrát tvrzeno to že stanice ČT pro DVB-C neberou ze satelitu ale z jiného zdroje přímo od ČT (než v minulosti kdy bylo pro jednu stanici datová tok pouze obrazu pro jednu stanici okolo 10 Mbit/s) který je k dispozici pro jakéhokoliv nesatelitního a pevného kabelového operátora. takže nemají tvrdit něco co není pravda a odpovídat na rovinu bez mlžení a podobně.
 5. @ Adolf.Shitler "Pokud má VF primární signál ze satelitu Astra, pak si to zcela jistě odpustil nemohl, protože je to záležitost přímo ČT." Až na to že UPC ještě delší dobu před přímým prodejem Vodafonu a překlopením všech zbylých stanic ČT jako ČT24 mě opakovaně odpovídalo že primární zdroj nebere přes satelit z pozice Astra 3B 23,5°E ale přímo od ČT z Kavčích hor který je pro všechny operátory co o něj mají zájem. Nyní aj Vodafone neustále tvrdí že to neberou ze satelitu aj když kvalita ČT stanic je aj v DVB-C v podstatně horší kvalitě než v minulosti. Paradox je v DVB-T2 je u stanic ČT lepší kvalita a není špatné komprese obrazu jako u kabelu UPC/Vodafone. Takže jestli to podle tebe Vodafone bere ze satelitu tak následně zákazníkům lže až do roztrhání těla! Je jen otázka času kdy od Vodafone odejdu když pomalu a jistě postupně otentovávají kvalitu obrazu.
 6. Na 578 MHz (Mux s Barrandov Krimi HD, CCTV 4, CGTN, GGNT Dokumentary, Euronews DE, Euronews HD, KBS World HD, Kino Barrandov HD, 2x rezerva a TA 3 HD) je nově jedna rezerva neveřejně aktivní a pod kódem. Video PID: 0x10a1 (4257d), Audio PID: 0x10a2 (4258d) a Audio PID: 0x10a3 (4259d). Video po krátkém testování ukazuje bitrate asi od 2400 až do 6500 kbit/s a obě audia s identifikací "Česky" jsou po 2x 192 kbit/s. Teletext není aktivní a podle mě je to možná test zbytečné stanice Prima STAR.
 7. Polština je dle mě dost srozumitelná ke sledování televize a navíc kdo umí aj používat mozek tak ji dle mě musí rozumět oproti jen poslouchání rozhlasu a podobně. Za další v nedávné minulosti byla ruština povinný zahraniční jazyk od druhého stupně ZŠ. Osobně preferuji polštinu před ruštinou (aj když nejsem ze severní Moravy nebo ze Slezska ale z jihovýchodní Moravy) místo angličtiny pokud není česká nebo slovenská lokalizace. Nevidím jediný důvod v tom aby operátor ponechal aj tu polskou a ruskou audio stopu pokud součástím distribučního streamu když tyto audia zabírají minimum datového toku . V minulosti jsem úspěšně žádal Davida UPC aby ke kanálům Docubox HD, Fast and Fun HD a Fightbox přidal aj polská a ruská audiostopa když je v distribuci těchto stanic a to aj na Eutelsatu 6 16,0°E.
 8. Pokud Vodafone zařadí Boomerang pouze s ENG audiostopou jako u Skylinku nebo jen s ENG + HUN jako u O2 a ne s možností dalšího výběru polštiny nebo ruštiny k angličtině jako u freeSATu kde je ještě navíc možnost výběru z maďarštiny a rumunštiny tak to nemá asi ani cenu zařazovat. Už v minulosti byl u UPC zařazen Nickelodeon HD jen v angličtině a nakonec byl vyřazen z nabídky když byla možnost jen té angličtiny a nedošlo k lokalizaci do češtiny. Pokud Vodafone zařadí Boomerang pouze s ENG audiostopou jako u Skylinku nebo jen s ENG + HUN jako u O2 a ne s možností dalšího výběru polštiny nebo ruštiny k angličtině jako u freeSATu kde je ještě navíc možnost výběru z maďarštiny a rumunštiny tak to nemá asi ani cenu zařazovat. Už v minulosti byl u UPC zařazen Nickelodeon HD jen v angličtině a nakonec byl vyřazen z nabídky když byla možnost jen té angličtiny a nedošlo k lokalizaci do češtiny. Nezařadit Trojku od RTVS je ze strany ubohost a totální ignorace zákazníků. Jinak podle mě úplně zbytečné zařazovat Deluxe Music a další německé FTA stanice které jsou na nejsilnější satelitní družici úplně zdarma. Kdo má má zájem o tyto stanice co jsou úplně zdarma pro kde hoho, tak si může ke kapelu pořídit parabolu a satelitní přijímač za pár stovek. Navíc dnes se úplně běžně do TV rozvodu v panelových domech k DVB-T2 přidává aj pozice 23,5°E a 19,2°E a někde navíc aj pozice 0.8°W. Například takovou Trojku od RTVS a podobně nemůže přes satelit přijímat přes satelit úplně každý pokud si nezakoupí nějakou další placenou službu ke kabelu UPC/Vodafone která ji má v nabídce. To je ten velký a zásadní rozdíl oproti FTA stanicím přes satelit které jsou úplně zdarma bez jakýchkoliv dalším měsíčních poplatků navíc úplně pro každého.
 9. Pochybuji o tom že u O2 bude ta verze co v Itálii. A co tem teda za žánr? Podle mě je málo která americká stanice z USA kvalitní obsahem a občané USA se dívají úplně na vše co se hýbe. HGTV nemohu posoudit ale až budu u známého co má O2 tak se schválně podívám co je to zač ale podle mě to bude stejný odpad od skupiny Discovery co je v kabelu UPC. Mimochode právě před chvíli jsem viděl v diskuzi na Parabola CZ ohledně této stanice tento příspěvek z 03.07.2021 kde se píše: HGTV je zbytečná tv. Prodávání a opravy lux. sídel v USA. Podle mě to bude asi pravdivý příspěvek a takže další odpad z USA. To bych musel byt opravdu ujetý aby se díval na to jak někdo v USA prodává a opravuje luxusní sídla. Na toto bych nedíval aj kdybych za toto sledování této stanice s tímto obsahem dostal zaplaceno!!!
 10. Zbytečné zařazovat další nesledovatelný odpad od skupiny Discovery když už je ho tam nyní od něj až dost!!! Ať Vodafone konečně zařadí kvalitní cestovatelský kanál a to Travel XP HD který se opravdu věnuje cestování oproti nesledovatelné žumpě Travel Channel HD kde není lautr nic o cestování a jsou tam jen capiny typu "Záhady muzeí, Krotitelé duchů" a podobně . V nabídce Vodafone není opravdu ani jeden cestovatelský kanál který se opravdu věnuje cestování. Nejsou schopni zařadit ani Trojku HD od RTVS která by údajně podle Vodafone neměla žádnou sledovanost a hlavně že je vysoká u věštecké stanice TV 8 HD a u prodejní stanice ABC TV kde se podle mě prodává nekvalitní a zboží. Dále bude podle Vodafone vysoká sledovanost aj u nově zařazené stanice Chuck TV HD. Za rok a půl do už Vodafone oficiálně a plně převzal UPC kromě Love Nature z podzimu minulého roku nezařadil lautr nic sledovatelného pro dospělého diváka.
 11. DVB-T (TV Start k pevnému internetu) od kabelu UPC společné pro všechny kmitočty: Šířka pásma 8 MHz Modulace QAM 64 Poměr kódu 7/8 Zabezpečovací interval 1/32 Mód přenosu 2k (DVB-T) Offset 0 Čistá přenosová rychlost 31,67 Mbit/s Aktuální seznam stanic z opětovného ladění: Mux 1 : 474,000 MHz / kanál 21 - regiony +, CT1 JM, CT2, CT 24, CT sport, CT :D/art rozhlas: CRo RADIOZURNAL, CRo DVOJKA, CRo VLTAVA, CRo RADIO WAVE, CRo D-DUR, CRo RADIO JUNIOR, CRo PLUS, CRo JAZZ Mux 2 : 482,000 MHz / kanál 22 - Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL, Barrandov TV, Ocko, Nova Action Mux 3 : 490,000 MHz / kanál 23 - CT 1 JM HD, JOJ Family, Prima MAX, Prima Comedy Central, Prima KRIMI, Ocko Black Mux 4 : 498,000 MHz / kanál 24 - CT 2 HD, CT sport HD, CT 24 HD, CT :D/art HD, CT 3 HD Mux 5 : 506,000 MHz / kanál 25 - Nova Gold, RELAX, Slagr TV, Nova 2, Prima ZOOM, CNN Prima News, Prima love, Mux 6 : 514,000 MHz / kanál 26 - Barrandov Krimi, Ocko STAR, CS Mystery, REBEL, seznam.cz, Kino Barrandov, Slagr 2, CT 3 Mux 7 : 522,000 MHz / kanál 27 - Ocko Expres, Retro Music TV, Mnam TV, Noe TV, TV Slovácko, Polar UPC pozn. TV Slovácko je v plném HD aj když není to "HD" v názvu identifikace stanice.
 12. " Že by Jižní Čechy (tedy přesněji Českobudějovicko a Jindřichohradecko) a Jižní Morava měly společného souseda - Rakousko? " Víte vůbec o čem jsem vlastně psal? Máte jedině pravdu v tom že Rakúsko má za souseda z České republiky Českobudějovicko a Jindřichohradecko společně s Jižní Moravou a jinak už v ničem. Já mám kabel UPC už skoro devět nebo deset roků a na jižní Moravě nikdy nebyly ty stanice JHTV a Jihočeská televize aj když v kabelu na Českobudějovicku a Jindřichohradecku v kabelu v rámci regionálního muxy byly zrovna jak tam byly aj rakouské TV jako na jižní Moravě. To znamená že původně byly dva rozdílné regionální muxy s ORF a ATV. Jeden byl pro to Českobudějovicko a Jindřichohradecko kde navíc k tem rakouským nebylo TV Slovácko a Městská televize Otrokovice a druhý s ORF a ATV pro jižní Moravu zase neměl JHTV a Jihočeskou televizi. Já řešil pro to tak UPC nenechalo a po určitě době z těchto dvou muxu udělali jeden společný pro oba dva regiony společně. Někdo hledě ušetřit pár stokorun měsíčně, že? Víte vůbec co je podstata regionálního Muxu? Mají tam byt hlavně místní regionálky nebo blízké a ne z druhého konce republiky a na úkor těch dost blízkých k těm místním. Zřejmě nesnesete kritiku a hledíte mě asi přesvědčit o tom že černá je bílá a že kula je hranatá.
 13. " a Polar bych si v nabídce DVB-C přál, ! Vidíš a u nás bývalé TV Slovácko a současné TVS jede velmi často a díváme se co se děje aj na Slovensku jen kousek za hranicou. Já bych taky rád v DVB-C TV Polar který je pro sousední oblast která je blízko a hlavně že tam máme nesmyslně jakousi JHTV (asi Jihohradecká TV) společně ještě s Jihočeská televize kterou máme úplně na konci seznamu a to ještě za totálníma capinama TV 8 HD s ABC TV. Opravdu logika mít regionálky až skoro z úplně druhého konce republiky a hlavně že tam nemám skoro místní TV Polar a TV Beskyd!!! Dodneška mě nikdo z UPC logicky nevysvětlit proč došlo k sloučení dříve dvou samostatných Regionů "jižní Čechy" a "jižní Morava" do současného společného pro obě tyto oblasti. Už vidím někoho v jižních Čechách kterého zajímá co se děje úplně na východě Moravy u slovenských hranic a aj na Slovensku za moravskoslovenskou hranicí. Zrovna tak jak nás tady nezajímá kdo si s odpuštěním prdne v jižních Čechách a podobně.
 14. 650,00 MHz je tzv. regionální Mux a naposledy byla u UPC česká republiky rozdělena na tři oblasti a to následovně. Celé Čechy kromě jižních kvůli ORF které byly naposledy nesmyslně připojeny k původnímu socialistickému Jihomoravskému kraji. Dříve byli jižní Čechy samostatně a nějaký chytrák ještě za dob UPC je nesmyslně připojil k bývalému Jihomoravskému kraji zřejmě jen kvůli tomu aby se ušetřilo navíc pá korun. Takže např. ve Zlínském kraji jsou dvě regionálky až někdy z jižních Čech a např. TV Beskyd (nevím jestli je ještě pořád v nabídce pro severní Moravu ze Slezskem) ze sousední oblasti tu není. Dále ty již zmíněné jižní Čechy společně s celým původním socialistickým Jihomoravským krajem. A ta třetí oblast je původní socialistický Severomoravský kraj. TV Slovácko nikdy nebylo v DVB-C v Čechách a později se přidalo aj pro severní Moravu ze Slezskem co vím ještě podle sdělení od bývalého UPC. Nevidím jediný důvod k tomu aby TVS / TV Slovácko která je určena pro východní oblast táhnoucí se podél moravsko-slovenské hranice (kde jsou přebírány aj zpráva ze slovenských regionálek (od Hodonína až po Valašsko (Vsetín, Valmez atd.) byla šířena v Čechách. TV Slovácko s TV Polar je Od UPC celorepublikově v DVB-T co vím a pokud to tak stále je.
 15. Jenže vy jste viděl situaci až někdy za devět nebo deset hodin po tom co jsem to psal. V té době tam byla opravdu k výběru pouze jedna audiostopa CZ, následně jsem také volal na Vodafone proč nejsou zařazeny obě dvě audiostopy a pak tam tu SK stopu někdy později přidali když tam jsou obě. Dobrý den, nechci se zbytečně dohadovat a co si tak předem raději ověřit jestli je ta CZ a SK audio stopa opravdu rozdílná nebo ne než pochybovat o tom že jsou rozdílné a v pozdějším příspěvku už psát "..., že ten co to psal netuší, že v obou stopách je "stejný" obsah.". Vím moc dobře co jsem psal a již delší dobu od vzniku této stanice mám na vlastní uši ověřeno že ty audio stopy jsou opravdu rozdílné. Chodím občas známým přelaďovat satelitní operátory jako je Skylink, freeSAT, Telly (bývalé DIGI CZ), Orange TV cez satelit nebo případně aj Antik SAT a úplně u všech těchto operátorů jsou ty dvě audio stopy. Mimochodem aj u těch pouze vyloženě slovenských operátorů jako je Orange s Antik nechybí ta CZ audio stopa aj když by tam mohla být pouze ta SK. Je to slovenská dětská stanice a na té SK stopě je to pouze slovensky a na té CZ je to česky pouze u těch pořadů co již byly přezpívané do češtiny. Pokud si najdete čas a delší domu to budete monitorovat tak to sám zjistíte, že je tam opravdu rozdíl a že u té CZ stopy je to mix češtiny a slovenštiny. Je podle vás problém aby aj u tam byla navíc další audio stopa která má datový tok pouze 160 kbit/s. Škoda že již u bývalého UPC není od dob Vodafone David UPC protože ten byl velmi vstřícný a ochotný. Díky němu byla např. dodatečně přidána navíc ruská a polská audio stopa k angličtině u stanic Docubox HD a Fightbox HD po tom co to s ním byla řešena žádost jestli by to nebylo možné přidat když jsou ty jazyky součástí distribuční trasy z Eutelsatu 16 na pozici 16,0°E a podobně např. v distribuční optice. Podle mě je vždy lepší když je možnost výběru dalšího cizojazyčného audia a to hlavně když u dané stanice neexistuje CZ audio.
×
×
 • Create New...