Jump to content

notizia

User
 • Posts

  297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

notizia last won the day on October 23 2021

notizia had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  150 Mb/s
 • Vodafone mobile services
  -
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Cisco 3208
  CA modul
  pevná linka
 • Place of subscription of Vodafone services
  Země Moravskoslezská

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

notizia's Achievements

Level 8

Level 8 (8/14)

 • Reacting Well
 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

23

Reputation

 1. No vidím že to Vodafone postupně a jistě vede od desíti k pěti!!! Ondro - Vodafone co tak do regionálního muxu pro celý bývalý Jihomoravský kraj zařadit TV Polar zrovna tak jak se TV Slovácko společně šíří v tomto kraji ale aj po celé severní Moravě a Slezsku. Velmi rád bych osobně poznal toho inteligenta co nutí divákům na jihovýchodní Moravě nutí regionální stanice přes 300 km daleko až někde z jižních Čech, Jindřichova Hradce a na druhé straně jim upírá skoro místní stanici TV Polar a úplně nejbližší TV Beskyd.
 2. "4K akorát zbytečně zabírá místo v DVB-C, dle mě by bylo lepší, kdyby běhalo po IP vrstvě, kde by se mohla využít menší komprese." Přesně tak a plný souhlas. Už dříve zastávám názor že 4K nemá co dělat v DVB-C a má byt je po IP vrstvě a to kor když nové settopboxy Vodafoneě jsou hybridní a májí současně DVB-C a aj tu IP vrstvu.
 3. @ hpfunny . " Óčko Black naopak v nabídce Star není. " Nemáš pravdu že ˇOčko Black není v nabídce TV Start / DVB-T. Očko Black je na 490 MHz (23 kanál) a dle mě byt nahrazen stanicí Prima Star. Dále bych ČT 3 SD z 514 MHz (26 kanál) přesunul na 474 MHz místo regiony+ (kterou bych vyřadil z nabídky) k ostatním stanicím ČT v SD kvalitě. Původní ČT 3 SD na 514 MHz (26 kanál) bych nově nahradil stanicí Prima Show.
 4. Třeba tím že Česká televize nebude tunelovat peníze od koncesionářů tím že nesmyslně dabuje ze "slovenčiny" do češtiny. Když je někdo odpuštěním takový totální debil že nerozumí slovensky tak ať si k danému pořadu spustí skryté titulky.
 5. Nyní jsem ze zvědavosti naladil na starém settopboxu DVB-T s kodekem H264 nabídku TV Star a zjistil jsem následující. Je tam oproti DVB-T2 (obsah znám z toho co to chodím známým ladit atd.) navíc regiony+, Ocko Black, Šlágr 2 (v DVB-T2 je místo něj Šlágr), Ocko Expres a Mňam TV. Když není už místo na zařazení nových stanic dostupných v DVB-T2 a se kterýma má Vodafone smlouvu (jsou v DVB-C) a připlácí jim za to nově další nekřesťanský bakšiš navíc tak má ty přešlé vypsané vyřadit a nahradit je těma novýma. Dále by mě zajímalo jestli má někdo v ČR u toto TV Star stanice ABC TV a TV 8 které uvádí Vodafone v PDF souboru "Programová nabídka TV STAR k Internetu" z 20.9.2021.
 6. "Info z FB VF: v DVB-T (TV Start) zatím programy Nova LADY, Prima Star a Prima Show nebudou nemáme tam na ně volné místo. Je možné, že se to časem změní... Hezký den přeji Ondra" Nedá mi jinak než reagovat na toto oblbování ze strany Vodafone na FB (ten naštěstí nemám a ani nikdy nechci a dle májí byt umožněno dávat dotazy na jejich webu a ne jen dostávat odpověď přes FB) na dotazy zákazníků. V prvé řadě by měly byt v DVB-T (TV Start) programy Nova LADY, Prima Star a Prima Show včetně těch regionálních co jsou v Muxu 24 a ne stanice jako Mňam, Ócko Black a podobně co nejsou v celoplošných Muxech.
 7. Vodafone se tím přidáním největšího odpadu od Primy zase geniálně předvedl. Nevím proč Prima Show nepřidal na 738 MHz kde jsou jen tři komerční stanice (Nova HD, Nova Sport 1 HD a Prima HD) a dal ji na 602 MHz kde byly původně prémiové stanice (Cinemax 2 HD, Cinemax HD, HBO 2 HD a HBO 3 HD) u kterých byl tím pádem upraven datový tok. Je snad logické aby komerční stanice od Novy a Primy měly vyšší datový tok než prémiové filmové kanály bez reklam??? Za další po přidání stanice Prima Star HD na 746 MHz byla vyřazena stanice Hunter HD protože byla nahrazena tou Prima Star bez nutnosti přeladění s tím že se jen automaticky přepsal název stanice v seznamu stanic pokud to settopbox nebo TV umožňuje. Osobně mě vyřazení této stanice nevadí ale jen ze strany Vodafone to není poprvé co po přidáním nové stanice následně nějakou zrušil. Zlaté bývalé UPC kterému Vodafone nesahá ani po kotníky!!!
 8. Bože chraň nás před takovou k.k.tinou od Primy. Jestli tohle Vodafone opravdu zařadí tak je nejvyšší čas ho kopnout do zadnice, táhnout od něj pryč když neumí a nechce zařadit něco hodnotného jako je třeba Travel XP HD místo této totální hovadiny!!!
 9. To chce kvalitní koaxiální kabely s pořádným stíněním (ne s děravým jak řešeto) místo nějaké laciné prádelní šňůry.
 10. U nás v celé rodině se sleduje ze sportu jedině tenis o rozhodně ně pár exotů co se honí jen za balónem a nejvíc ujeté když to hrají v zimě na sněhu. Veselou náladu budu mít až se konečně Vodafonu uráčí zařadit např. kvalitní cestovatelský kanál TravelXP (americký brak Travel Channel je jen kopa nesledovatelného hnoje co nemá lautr nic společného s testováním) Trojku HD od RTVS a jiné hodnotné stanice. Zařazení stanice Insight TV a duplicitních v 4K jako Chuck TV 4K nebudu raději ani komentovat. Kdo chce za každou cenu 4K tak ho může sledovat od Vodafone přes internet a ne v DVB-C které není nafukovací. Za další napřed ať Vodafone spraví do původního stavu to co od začátku července roztentoval aby to bylo bez výpadků jako tomu bylo celou dobu pod UPC a až potom se může zabývat šířením v 4K .
 11. Ráno jsem neměl čas to tady napsat a jak jsem na tomto téma tu už 19. července psal že na "Na 578 MHz (Mux s Barrandov Krimi HD, CCTV 4, CGTN, GGNT Dokumentary, Euronews DE, Euronews HD, KBS World HD, Kino Barrandov HD, 2x rezerva a TA 3 HD) je nově jedna rezerva neveřejně aktivní a pod kódem. Video PID: 0x10a1 (4257d), Audio PID: 0x10a2 (4258d) a Audio PID: 0x10a3 (4259d). Video po krátkém testování ukazuje bitrate asi od 2400 až do 6500 kbit/s a obě audia s identifikací "Česky" jsou po 2x 192 kbit/s. Teletext není aktivní a podle mě je to možná test zbytečné stanice Prima STAR." tak už tam od včerejšího pozdního večera jel ten Barrandov TV HD. Protože Vodafone bude přidávat Nova Sport 3 s Nova Sport 4 tak z Muxu 770 MHz stěhuje Barrandov TV HD na Mux 578 MHz a současné vyřazuje z nabídky AXH HD aby na tom Muxu 770 MHz uvolnil místo pro Novu Sport 3 a Nova Sport 4. Podle mého zdroje má byt n do nabídky zařazena aj Prima Star.
 12. A kde jsem něco psal že ten rozdíl byl vidět na "nějakém HD ready křápu"? Je snad logické že jsem psal o to že ten rozdíl mezi SD a Full HD musel vidět na TV s Full rozlišením 1920x1080 ane na CRT televizoru a podobně (a musel by to vidět aj na tom HD ready když dojde na věc. Ano pořídím si úhlopříčku asi 165 cm a budu se pak na ni dívat ze 150 cm, že? Nemíním s tebou dále diskutovat kdy máš tak ujeté argumenty. Ano pokud nemáš úhlopříčku nad těch 170 cm tak opravdu úplně minimální nebo vůbec žádný rozdíl mezi Full HD a Ultra HD a to aj dle odborných článků. V prvé řadě ať Vodafone už konečně spraví co už skoro dva měsíce totálně "dotentované" a odstraní ty neustálé rozpady obrazu u vybraných stanic co se tady řešilo od vícero uživatelů. Toto je dle mě prvořadé a ne nějaké šíření stanic v 4K!!! A o tom že mě před asi před třemi měsíci při výpadku na celé Moravě a Slezsku odpárovali dva CA moduly a nebyli to dat ani za dva týdny dohromady přes infolinku nebudu raději ani rozvádět. Dokonce ani pak nevolali jak slíbily že za následující 24 hodin zavolají jestli to už funguje. Tak to dopadá když Vodafone propustil hromadu schopných lidí z bývalého UPC a nahradil je lidmi z Vodafone kteří s provozem DVB-C nemají vůbec žádné zkušenosti. Po opakovaném volání na jejich infolinku a řešení stálého nedořešeného problému jsem poznal že údajní technici od Vodafone ani neví co je to párovaní dekódovací karty s CA modulem. Musel to vyřešit až technik na kterém jsem trval jak jsem byl už vytočený z toho že mi pořád tvrdili že mám špatné CA moduly a že mám si od nich vzít nové do pronájmu. Až dojel technik a po patřičném zavolání člověku na pravém místě měl ty oba dva ty CA moduly spárované a funkční do půl hodiny. Nyní zase ty neustálé výpadky s rozpadem obrazu, už opravdu asi s Vodafonem definitivně skončím a vrátím se k satelitu. Zde ještě pro tebe aspoň ještě odkaz na ten článek FullHD versus Ultra HD Co je 4k Ultra HD? Vše o UHD, 4k, HDR, WCG a Ultra HD Blu-ray (blu-space.cz) A pokud mě nadále míníš přesvědčovat o tom že černá je bílá a že kula je hranatá tak definitivně nemíním s tebou nadále diskutovat.
 13. Já o voze a ty o koze. Rozdíl mezi SD oproti Full HD je tak markantní že to musel vidět každý a to aj ten pomalu slepý což už není tak úplně pravda oproti Full HD versus Ultra HD. Co si tak přečíst odborné články na toto téma a že jich bylo požehnaně. Chceš snad popírat že snahou prodejců je to aby si divák kupoval novou TV pokud možno každé dva roky a zákazníkovi nutil aj to co vůbec reálně zatím nepotřebuje? Tady aspoň něco z jednoho takového článku Full HD versus Ultra HD " Ultra HD oproti Full HD zjevně přináší ohromné množství dalších obrazových bodů a nabízí se, že by zpozorovatelná změna mohla být podobně dramatická jako při přechodu z SD do Full HD. Rozdíl tu je. Zda ho spatříte, je však věc jiná. Hustota pixelů na zobrazovačích je totiž už při Full HD tak vysoká, že při určité pozorovací vzdálenosti člověk jednotlivé body a přechody mezi nimi přestane vnímat. Jestliže se díváme na obraz z Full HD zdroje na Full HD televizoru z dejme tomu dvou metrů, stejnou scénu na Ultra HD zobrazovači s totožnou úhlopříčkou bychom museli sledovat z méně než jednoho metru, abychom byli schopni zpozorovat jednotlivé pixely a tedy i rozdíl v drobnokresbě scény. Ale kdo by se díval na padesátipalcovou televizi z jednoho metru, že? "
 14. To je super vysílat stanici nonstop v 4K když je tam pouze jen občas a výjimečně nějaký pořad v tom 4K. Právě z tohoto důvodu se aj samotná ČT vyjádřila že nemíní šířit své stanice v 4K kvůli nějakému občasnému šíření např. v 0,1% které je opravdu v daný moment v 4K. Takže je podle tebe perspektivní šířit místo třech stanic v HD jen jednu stanici v 4K jen kvůli tomu že tam bude jednou za týden nebo dokonce za měsíc pořad v reálném 4K? Z toho důvodu jsem jednoznačně pro toto aby se stanice v 4K šířili jen přes internet a ne v pásmu DVB-C. Na jedné straně he tu pořád snaha opustit TV vysílání v DVB-C na úkor zabírání internetem a najednou je tam místo pro 4K vysílání a zabrat jeden Mux jen pro jednu a nebo maximálně dvěma stanicemi v 4K? Vodafone nabízí už hybridní settopboxy a kdo má zájem o šíření stanic v 4K tak si ho může pořídit a stanice v 4K může přes nej sledovat přes internet a ne v DVB-C. k je jen reklamní trik pro prodej nových televizorů a nakonec to s šířením v 4K dopadne jako s tím 3D.
 15. Musím se rozčilovat když se Vodafone chce hrnout do 4K aj jdyž není reálný obsah v 4K a k čemu dobré jen převádět HD rozlišení do 4K? Na druhé straně má ještě dost stanic pouze v SD a ty asi už dvou měsíční neustále rozpady stanic v obraze jsou jako v pořádku? Ať se Vodafone v prvé řadě naučí vysílat v HD bez rozpadu a nebo to dat už konečně do pořádku. Hlavně že to sváděli na špatný signál u zákazníka když byl problém jen u dvou stanic z Muxu. Aj když tu byl nakonec technik tak dal za pravdu že je signál úplně v pořádku a ne jak podle Vodafone linky podle které je úplně a naprosto normální aby se aj víc jak dvacetkrát rozpadal obraz během 80 minut jen u dvou stanic ze stejného muxu a u dalších čtyřech už ne a to vůbec nikdy. Tímto může Vodafone oblbovat jen někoho kdo o tom nemá ani šajnu. Když bude mít někdo špatný signál např. z pozemáku u Muxu od ČT tak se bude zozpadat obraz jen u stanic ČT 1 s ČT 2 a u všech ostatních stanic od ČT už ne? Zlatý karneval a UPC. Dochází na mé slova že se pod Vodafonem máme těšit jen na to nejhorší.
×
×
 • Create New...