Jump to content

Rebkos

User
 • Posts

  41
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Rebkos

 1. Koupil jsem tento: https://www.t-cz.com/aktivni-antenni-rozbocovac-ara-1-4f-1-69k-4x8db-_d2359.html
 2. Koupil jsem koncovou účastnickou zásuvku a pasivní rozbočovač. Protože rozbočovač byl skladem ihned, zkusil jsem ho zapojit přímo na vývod ve stropě z průchozí účastnické zásuvky (modem byl zapojený v průchozí zásuvce). TV fungovala dobře ve všech pokojích včetně HD. Jenže modem byl na zemi a do stropu vedl kabel k routeru. Po instalaci koncové účastnické zásuvky do sníženého stropu už pasivní rozbočovač přestal stačit. V některé místnosti fungovalo SD a občas se kostičkovalo HD, v jiné místnosti byly problémy i se SD. Koupil jsem aktivní čtyřcestný rozbočovač s + 8dB a TV funguje ve všech místnostech bez problémů včetně HD. Vyřešeno. Díky
 3. Díky za reakce. Účastnická zásuvka je průchozí. Kabel vede do sníženého stropu. Takže.. Vyndám účastnickou zásuvku, dám tam spojku (nebo nechat průchozí zásuvku?). Do sníženého stropu koupím koncovou účastnickou zásuvku. Na data napojím modem. Na TV výstup dám filtr zpětného směru a pak pasivní odbočení na 3-4 TV. Pokud nebude signál na TV stačit, přidám před rozbočení jednoduchý zesilovač.. Existuje elegantnější řešení pro oddělení data a tv signálu než koncová účastnická zásuvka? Respektive, aby to bylo sloučené v jednom. Podobně jako to do teď bylo v zesilovači.
 4. Úplně VŠE je svedené do sníženého stropu. Jakmile bych modem zapojil do účastnické zásuvky v místnosti, musel bych tam přesunout i router a nechat obě zařízení v místnosti (nebo používat Technicolor jako router, což nechci). Do sníženého stropu bych musel koupit druhý switch nebo nahradit stávající za větší. A z účastnické zásuvky vytáhnou kabel do sníženého stropu kde jsou 4 TV přípojky a tam dát rozbočení. Hledám řešení které zachová vše ve sníženém stropě. Kdybych chtěl mít kabely visící ze stropu a síťové prvky po pokoji, udělal bych to už dávno a nic tu neřešil. Na účastnické zásuvce nebylo nikdy nic přímo připojeno. Od první instalace je hlavní přívod z účastnické zásuvky ve sníženém stropě zapojen na vstup zesilovače Tratec MSB-10/65. Na prvním výstupu je zapojen modem Technicolor TC7200 v bridge módu. Na dalších 4 výstupech jsou zapojeny coaxy vedoucí do 4 různých pokojů do zásuvek TV/R. Modem v bridge módu je zapojen do routeru, router je spojen se switchem a zbylých 8 ethernetových přípojek vedoucí do jednotlivých pokojů je zapojeno do switche a routeru. To vše je ve sníženém stropě. TV jsou pak napojeny přímo do zásuvek přes coax a do sítě přes ethernet. Používám CA moduly, nikde žádné zbytečnosti a kabely navíc. V jedné místnosti je další router pro WiFi pod síť a lepší pokrytí. Fungovalo to přes 6 let bez problémů. Lokální síť jako taková je funkční. Chci jen nahradit zesilovač.
 5. Přes 6 let tam bez problémů fungoval zesilovač Tratec MSB-10/65 (zakoupený a instalovaný technikem UPC, po měření a sdělení že bez toho tam 4 TV nerozjedu). Jak jsem psal výše, chci vše nechat ve sníženém stropě. Pokud tedy bez zesílení signálu... Tak do kabelu co vede přímo z účastnické zásuvky do sníženého stropu zapojím pasivní rozbočení na dva směry. Do jednoho zapojím modem a do druhého druhé filtr zpětného směru a za něj další pasivní rozbočení na 4? Mám takové tušení, že účastnická zásuvka žádný filtr nemá a je jen prodloužená až do sníženého stropu a tam je filtr v zesilovači..
 6. Například tento? https://www.t-cz.com/zesilovac-terra-as-038r65-zpetny-obvod_d10186.html Nebo tento? https://www.datart.cz/zesilovac-nedis-catv-max-zesileni-23-db-861-006-mhz-4-vystupy-zpetny-kanal-konektor-f-samp41140wt.html
 7. Modem v bridge do WAN na routeru. Router spojen se switchem (také ve sníženém stropě) a zbylé ethernety jsou napíchané do routeru a switche. V jedné místnosti je další router pro Wi-Fi podsíť.
 8. Díky za odpověď. Účastnická zásuvka je u země ve standardní výšce elektrických zásuvek. Rozbočení je o 2 m výš ve sníženém stropě, kam je svedeno 8 ethernetových přípojek a 4 televizní přípojky. Modem bych preferoval mít u rozbočení, jinak bych musel k zásuvce přesunout i router a oboje nechat v prostoru a do sníženého stropu koupit další switch.
 9. Zdravím, sháním náhradu za zesilovač Tratec MSB-10/65. Jsou na to zapojené 4 TV a modem Technicolor TC7200. Aktivně se využívají jen 2 TV, třetí sporadicky a čtvrtou jsem využil jen při instalaci. Modem je zapojený jen jako bridge, router(y) a switch mám vlastní. Asi před třemi týdny postupně začal kostičkovat TV signál až přestala TV jít úplně. Nejdříve to začalo od TV která je nejdále od zesilovače až po nejbližší. Nyní nefunguje žádná, maximálně se jednou za dlouhý čas objeví velmi kostičkovaný částečný obraz a zmizí (u TV nejblíže k zesilovači). Po zapojení přímo do účastnické zásuvky je signál úplně bez problému včetně HD programů. Před víkendem se k tomu přidaly problémy s internetem. Modemu trvá velmi dlouho než se přihlásí do sítě. Často se nepřihlásí vůbec. Když už se přihlásí, download velmi kolísá. Upload je na tom o něco lépe, ale o nějaké spolehlivosti se nedá mluvit. Chvíli to běží, pak se zase odpojí ze sítě. Moje lokální síť je v pořádku.
 10. Tlačítko WPS: Wi-Fi Protected Setup Toto tlačítko se může používat k těmto účelům: Zabezpečení spojení s jiným zařízením (např. PC) pomocí protokolu WPS. Dlouhé stisknutí tlačítka (déle než 2 s) umožňuje aktivovat spojení modemu s PC nebo jiným zařízením. Po navázání spojení.Krátkým stisknutím tlačíta se zapíná nebo vypíná Wi-Fi. http://www.upc.cz/pdf/TC7200_UserManual-CZ_final.pdf strana 11.
 11. Na to si snad umíš odpovědět sám ne? Penízky, víííííc, aaaa, vííííc peněz
 12. Verejnou IP mas na modemu, ale protoze to mas v router modu, tak dal uz nejde. Musel by si to prepnout na switch mode, aby fungoval pouze jako modem, bez routeru a wifi. pak by si z lanu dostaval dal verejnou. 5GHz hur prochazi zdmi. A ani na 2,4GHz zadnou slavu s malou schovanou antenou necekej..
 13. Protože ve specifikaci služeb https://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf mají uvedeno: Při první aktivaci karty podmíněného přístupu je účastníkovi umožněn přístup ke všem programům služby Televize na 10 dnů. První aktivace karty z mé strany byla 30.1.2014 ve čtvrtek. Do té doby jsem měl CA kartu v krabici co přinesl technik od zapojení služby Kombi Komfort 240+ 4.12.2013. EDIT: Stejně jako bonusové HBO na dva měsíce. Pokud to berou od té doby kdy mi aktivovali samotnou službu, tak by tam stále ještě mělo být alespoň to HBO na posledních pár dní..
 14. Jde nějak přenést ten starý CA modul na jinou smlouvu na jiné adrese? Například jenom zažádat o novou smart kartu... Tam kde je ten starší modul bez pluska je zárověň i STB kvůli nahrávání a sledování jiného programu. Cca do půl roku bych ten Samsung chtěl vzít na novou adresu, a tam budu potřebovat další modul. Na té staré adrese se rušit ale smlouva ještě nebude, ale budu tam málo, tak mi tam bude stačit ten STB. A ten první modul mám koupený, doufám že to půjde, protože jinak mi pak bude vlastně k ničemu..
 15. Mám nový CA+ modul přímo od UPC a hláška se také objevuje při každém zapnutí. Na jiné smlouvě mám starší CA modul od Lica a žádné otravné hlášky tam nejsou.. Předpokládám, že mi prozatím nezbude nic jiného než se s tím smířit? + Budu kupovat ještě minimálně jeden možná dva další CA moduly. Bude lepší je vzít rovnou od Lica?
 16. Na Béčkovém "funkčním" Samsungu je starší CA. Ale ten modul je k jiné smlouvě na jiné adrese. Myslel jsem že modul je vždy svázaný s kartou ke konkrétní smlouvě? Jinak u toho nového Fkového Samsungu už celkem funguje vše. Až na tu otravnou hlášku při každém zapnutí... A už jsem objevil téma kde se to řeší.. EDIT: Béčkový Samsung na té další adrese se bude časem stěhovat na novou adresu k novému Fkovému Samsungu. Můžu si nějak převést tu starou CA kartu na novou adresu nebo musím koupit novou?
 17. Mam problém s CA modulem v TV Samsung UE32F5000. Ze začátku se vubec neparoval. Protoze jsem si nove služby včetně CA modulu zarizoval na zacatku prosince, ale CA modul jsem do TV daval poprve az vcera, volal jsem do UPC, zda by nemohli provest refresh. Pan klasicky rika ze to poslal a at to necham zapnuty ze mi za dve hodiny zavola znovu jestli to jede. Vola, nejelo, prepojil me na technickou podporu přímo dig. televize a dalsi pan rika at to necham zapnute do pulnoci a kdyztak zavolam zítra. Dnes jsem zkoušel opet nejelo. V servisnim menu jsem zapnul debugging CI+ slotu a nahral novy firmware, od te doby uz to jde. Akorat nemam 10 dni plnou nabídku, ale jenom to co je v komfort (i kdyz jsem aktivoval teprv vcera). Co je ale horsi, po každém zapnuti tv se objevi tabulka zacit parovani, za sekundu zmizi objevi se parovani úspěšně to je nutné potvrdit. Pokud se tv zapne na nekodovanem kanale, obraz a zvuk běží hned. Pokud na kodovanem, tak zhruba 20 sekund bezi napis kódovaný kanal, pak uz vše funguje normálně do dalsiho zapnuti tv. Od te doby zacal CA modul fungovat jsem nechal tv na CT1 asi 45 minut, stale ale vyskakuje po každém zapnuti ta tabulka. Jinde mam Beckovy Samsung kde modul funguje vpohode uz dva roky, bez tabulky a pokud se tv vypne na kodovanem kanale, bezi obraz hned bez te prodlevy co je na novem miste u toho Fkoveho samsungu..
 18. Mě funguje. Ze začátku to nějak zlobilo, přepnul jsem na bridge mód, modem se restartoval, ale byl zase zpátky v router módu. Tak jsem to nechal nějaké dva týdny být, protože tam ještě trvale nebydlím a pak jsem to zkusil znova šlo to napoprvé a od té doby to jede. Po přepnutí na bridge mód se do administrace dostane přes 192.168.100.1.
 19. Opravdu to umí bridge Momentálně tak jedu: "Modem Technicolor TC7200 v bridge módu -> do WAN portu TP-Link TL-WDR3600 -> tři ethernety do třech pokojů a jeden ethernet do TP-Link TL-SG1005D -> další tři ethernety do zbývajících pokojů. To vše ve sníženém stropě u hlavní připojky. Protože tam jsou ještě 4 koaxy na TV do jednotlivých pokojů, je tam ještě zesilovač "Domovní zesilovač MSB-10/65". V jednom z pokojů je ještě píchnutej ASUS RT-N15U v AP módu pro zajištění bezdrátové konektivity a zapojení síťové tiskárny." Ze začátku to nějak zlobilo, přepnul jsem na bridge mód, modem se restartoval, ale byl zase zpátky v router módu. Tak jsem to nechal nějaké dva týdny být, protože tam ještě trvale nebydlím a pak jsem to zkusil znova šlo to napoprvé a od té doby to jede.
 20. Rebkos

  Novy router

  Tak jestli je to ve stejne mistnosti, pripoj to kabelem a mas nejvic vystarano.
 21. Jo je to pojebaný. Musíš se odhlásit. Protože, když to neuděláš, zavřeš třeba okno a chceš se pak lognout znova, tak to nejde V rodičovská kontrola - základní nastavení, je doba trvání přístupu. Zkus to změnit na kratší dobu, ale nevím jestli to je ono. Nejspíš to ono není, ale něco podobného by mělo být v nastavení někde, dost možná to ale tenhle model nemá
 22. Ano, máte pravdu. Nad určitou hranici PPI už rozdíl nepoznáte. Ale u 40" TV s FHD rozlišením, je PPI 55. U stejně velké TV s 4k rozlišením je to 110 PPI. Při 8k to bude 220. A to jsou hodnoty, které lze rozpoznat. Čím větší uhlopříčka, tím větší pixely. Čím větší rozlišení, tím menší pixely - jemnější obraz. Ideální datový tok 4k videa by měl být 4x vyšší, pixelů je přesně 4x více. Momentálně není možné nasadit alespoň vysílání ve 4k a dlouho asi ještě nebude. Ale dle mého názoru, je to potřeba do budoucna. Proto by se mělo dělat maximálně proto, aby to šlo. I když na to asi žiji v nesprávné zemi. Samozřejmě, že teď je priorita maximalizovat programovou nabídku v HD, případně pár programů ve 3D. Ale UHD bych nezatracoval.
 23. Tady to nemám rád. To že proto vy nevidíte využití, neznamená že ostatní ně. Stejně jako když čtu, k čemu Vám je 240MB/s internet když mě bohatě stačí 5MB/s od O2. Běžte se podívat na 4K TV a nechte si na tom pustit 4K content a pak to srovnejte s HD contentem ( Nehledě na to, že content natočený ve 4k a následně downsamplovaný do HD si zachová více detailů než ten samý content natočený rovnou v HD). A vysoké rozlišení u menších displejů je naprosto pochopitelné - co nejmenší velikost jednotlivých pixelů. Zvlášť když na mobilní zařízení koukáte tak zblízka. Bude to jemné a nebudou vidět pixelu. Rozdílů si prostě všimnete.. A samozřejmě že to chce nejdříve ideálně vše v HD, ale UHD je prostě další stupeň, stejně jako HD od SD.
 24. Sice ne kabelově, ale něco se přece jen vysílá a dovedu si představit že nějaký demonstrativní je i v Asii. http://www.eutelsat.com/en/services/bro ... annel.html BBC, NHK a CBS testovali až 8k rozlišení na hrách v Londýně a stejně tak to bude dál pokračovat i letos v Soči. Satelitní 4k v Japonsku možná už od letošní MS ve fotbale. http://www.theregister.co.uk/2013/01/28 ... _tv_early/ Ale s nějakým větším nástup a zvláště u nás (stačí se podívat na zastoupení dnes už jinde standardního FHD) bych to viděl dost skepticky.
 25. Mám ho koupenej, protože počítám s používáním po dlouhou dobu. Obyčejný modem bohužel neprodávají. Nepříjde mi to složitý. Je tam navíc jenom ten router. Nechci používat ten od UPC. Více možností na TP-Linku, HW NAT, solidní QoS, funkční USB. Chtěl jsem koupit obyč modem, ale bohužel...
×
×
 • Create New...