Jump to content

warman

User
 • Posts

  660
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by warman

 1. Renneská tr. Už má 2 roky pokrytí. Jinak u nás začali stavět tak 3 roky po souhlasu a další rok, než to zprovoznili 🙂
 2. Než nastavovat všechno od nuly bych ti doporučil použít jejich default konfigursci (pri prvnim pripojeni jde nastavit). K tomu bych udelal ve firewalli trosku "hardening" (najdi si best practise mikrotik firewall). Jde tam docela dost kouzlit. Jedu na bete 7.1b2, ktera ma i wireguard a zatim jedu bez potizi.
 3. Neblokuje upc porty, kdyz mas zavirovany pc a snaží se všemožne komunikovat uvnitr jejich site?
 4. Ty firmy maji sice stejného majitele, ale tim to konci - jinak by ani cetin nemohl fungovat s vice firmama a to je taky jeden z důvodů, proč se O2 rozdelilo (dřív se běžně u O2 dělal dumping některých služeb , protoze nebyl ve výsledku vidět) . Cetin dava stejné ceny všem velkoobchodnim partnerům. A opravdu záleží na infrastruktuře těch firem.
 5. Týkalo se to i business klientů, kteří nejedou na koaxu 🙂 výpadky vždy ve stejnou dobu kromě 21:15. Co bylo zvláštní, tak asi přepli peeringy mezi jinými uzlami, protože byla odezva víc jak o 50% menší(například cca 6-7ms místo 13ms) a to do 10 dopoledne. Vypadli prakticky všechny uzly, které nejeli přímým peeringem, ale třeba na Slovensko nám to jelo v pohodě - tam jsem zaznamenal výpadek v 15 hodin a od té doby to bylo v pořádku..
 6. primar mam netbox a zaloha upc. Mikrotik jsem si nakonfiguroval tak, ze se automaticky prepne na zalohu, vypadek mam tedy max par sekundovy, takze si toho ani nevsimnu.
 7. warman

  Výpověď

  Já jsem zavolal na telefonní linku, že chci dát výpověď a přepojili mě. Zvedla to ženská, s kterou jsem se domluvil a za den nebo 2 mi zavolala s nabídkou. Teď po cca 3 letech se mi tady objevil netbox a tak jsem znovu zavolal na infolinku, opět přepojení a domluvil se z fleku - což mě překvapilo, defakto okamžitě řekla, že mi to, co platím může ještě slevnit o kilo nebo o kolik, já jen že mám ten netbox a jsem s tím spokojen a že si ponechám 50/3, když mi dají dobrou cenu. Primárně mám ten netbox. Když to člověk používá k práci, tak se hodí záložní linka 🙂 poslal jsem jen výpověď na televizi a vrátil settopbox s telefonem.
 8. Pristupujes na to nas přes cloud a to je špatně., rychlost bude vzdy zavisla na tvem uploadu (at uz ty data stahujes nebo posíláš, tak se vzdy ty data poslou do netu a pak zpet) To je pouzitelne, kdyz se na tu nas pirpojis mimo domaci sit. Nastav si v te nas pevnou ip adresu a pak se na ni pripojuj pres \\ip_adresa.
 9. Tak ono to je hlavně pro ty menší děti. 12+ to propaří a prochatuje na internetu...
 10. No, je pravda, že to netbox má v nových zástavbách https://rychlost.cz/vysledek/#20200768337-b24e Ano, mají u mě pokažený shapper na uploadu :-)
 11. Trošku bulvární nadpis Ono to je trošku jinak, což člověk dočte z toho článku.
 12. Nejde ani tak o počet sítí, jako spíš o aktivitu na jednotlivých sítí. Člověk může mít v okolo bydliště 5 sítí a může na tom být hůř, než ten, co má v okolí 50 sítí. Co můžeš vyzkoušet, tak měnit frekvenci (nepřekrývající jsou 1, 5, 9, 13) a využívat jen 20Mhz pásmo. Co máš za router?
 13. smtp má pár ochran 1)ochrana reverzními záznamy - když máš např. smtp.pokus.cz a ip 1.2.3.4, tak když pingneš 1.2.3.4, tak ti to vrátí, že se jedná o smtp.pokus.cz. Když nemáš reverzní záznam (což nebudeš mít u upc, když si uděláš domá vlastní smtp), tak ti spousta mailů nedojde ani do spamů a navíc IP bude na blacklistu - což jsou VŠECHNY dinamicky přidělované. Reverzní záznam ti musí dát vlastník IP adresy a to ti UPC na 100% nedá, to bys musel mít pevnou. 2)SPF záznam - máš doménu pokus.cz a chceš odesílat z smtp.abc.cz, tak si přidáš do své domény SPF záznam o tom, že se smí odesílat z smtp.abc.cz. V opačném případě obvykle nedojde ani do spamů. 3) Každopádně, když odesíláš mail, tak na druhé straně je jen ip toho smtp. Když máš problém s odesíláním mailů, tak je problém u nich a ne u upc. No těch ochran je víc (greylisting - smtp odmítne mail, protože nezná druhou stranu a řekne ať pošle za nějakou dobu znovu a to spamové mailery nedělají), smtp greetings po 30s (příjemce odpoví za 30sekund, což opět spamové mailery "nevydrží" a odpojí se, kdyby měli čekat 30s, tak se těch spamů moc neodešle). A samozřejmě blacklisty - ať už veřejné, nebo placené s tím, že u nich mám nastavené hodnocení (podle věrohodnosti blacklistu od 3 do 10) a po překročení 8,5 bodů jde do spamu :-)
 14. Tož pánové. Zrychlovat se bude od 15.2. do 30.4. ve vlnách a o všem vám dojde dopis. Je to "jen" citace z linky UPC :-)
 15. A to je spatne, ze s tebou mluvi cech? Kdyz volam na support hp (vcetne hpe), tak mi to obvykle zvedne slovak. Ani nevim, jestli jsem tam nekdy mluvil s cechem
 16. Sorry ale lepsi neprekladat v google translatoru nedava tam vetsina dulezitych veci smysl.
 17. Kdyby UPC chtělo, tak to dokážou nastavit. V práci vytížím třeba 3 speedtestama internet a stejně mám ping stejný a nikdo z kolegů nic nepozná :-) žádný FIFO, jak má upc.
 18. dimargo: Od toho je zákaznícká linka :-) tam to zjistí.
 19. Compal ma vypadky skrz intel chipset, proto jen na rychlost 400+. Jinak cokoli jine, co podporuje rychlost (na upc reknou).
 20. warman

  Horizon Go

  Chromecast je zpetne kompatibilni - tedy ano, pojede. Pokud samozrejme google neco nepokazi
 21. warman

  Horizon Go

  Navíc to je jen "bonus" ke kabelové televizi - předpoklad je, že tv je připojena buď k hd boxu nebo má kartu :-)
 22. Pošli sem tu jejich odpověď, to by mě docela zajímalo. Už jen kvůli tomu, že pár lidí psalo a vždy se dozvěděli, že je to dle zákona naprosto v pořádku.
 23. warman

  HD Mediabox

  Dts maji opravdu nektere kanaly - napriklad hbo a ano, pcm 5.1 je sebevrazda, to by opravdu nezvladalo a proto se u 5.1 pouziva dts, ktere je datove mnohem mene narocne (pcm 2.0 je narocnejsi jak dts 5.1).
 24. warman

  HD Mediabox

  Máš špatné info. Jmenuje se to HDMI-CEC. Ne každá tv to podporuje a co vím, tak to stejně nepodporuje hd media box :-) ale nemám to ověřené. Co se týče káblu - je to spotřebák, u méně kvalitních káblu se mohou ošoupat nebo zkorodovat konektory, případně se někde zlomit (když bude výrobce chtít ušetřit a místo lana tam dá drát). V práci kupuji nejlevnější 5 metrové hdmi káble 4world za 60kč bez dph a problémy s níma nejsou, ale jak říkám - je to spotřebák. Tento rok jsem snad vyhazoval 2 kusy a z toho 1 byl 10metrový, který stál přes 500kč - ten měl s některýma ntb problém, takže nepoužitelný. Ohledně PCM - doporučuji pozjišťovat, co to vlastně PCM a dolby digital je :-) PCM je kvalitou výstupu kvalitnější (protože dolby digital je ztrátový formát). Pro přenos mezi zařízeními nic kvalitnějšího neexistuje.
 25. A situace, když si necháš nejvyšší tarif (cca 1300kč) UPC: vypovíš 9. měsíc-doplatek 1800kč. 6. měsíc - doplatíš 1200. Třetí Měsíc doplatek 600kč. Úvazek 12 měísců: vypovíš smlouvu 9. měsíc doplatek 780kč. 6. měsíc- doplatíš 1560Kč. Třetí měsíc doplatek 2360kč. Při platbě nad cca 600kč měsíčně je výhodnější Věrnost než úvazek. Při platbě pod 600kč je pak vhodnější úvazek. Tím jen chci shrnout to, že oboje má své výhody a nevýhody.
×
×
 • Create New...