Jump to content

europoint

User
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by europoint

 1. Díky za reakci, zkusím znovu technickou podporu Vodafone. Edit: Vodafone to právě předal technikům správy sítě a budou to řešit analýzou logů, dají prý vědět do 4 dnů co a jak. Chybové hlášky (MV1851 a na tabletu MV1830) dohledali jako dočasně nedostupnou službu, ale není to první pokus a hlavně na 3 různých zařízeních, kde to do nedávna fungovalo. Samozřejmě, že žádné změny na mé straně nebyly provedeny.
 2. Dobrý den, minulý měsíc proběhla migrace z UPC na Vodafone. Vše fungovalo nad očekávání dobře do minulého týdne. Na jakémkoliv zařízení, které jsem zkoušel (tablet s Android 9, Nokia s Android 11, SG S10e Android 11) mám problém s aplikací Vodafone TV. Po jejím spuštění (jsem přihlášený samozřjmě) se načte EPG, mohu ho procházet, ale pokud chci spustit jakýkoliv pořad, tak se obrazovka otočí na šířku, zobrazí se ovládací prvky a "buferovací" kolečko uprostřed obrazovky se otáčí několik desítek vteřin, poté vyskočí chyba MV1851. Veškeré ostatní aplikace mi fungují bez problémů (Netflix, YouTube, atd...). Zkoušel jsem klasické: Vymazat data, paměť, odinstalovat, nainstalovat, vyzkoušet na jiné WiFi síti, atd... U Vodafone neporadili. Co naprosto nechápu je, že když nejsem připojený k WiFi, tak na 4G datech mi přehrávání funguje bez jakýchkoliv problémů. Někdo stejný problém, nejlépe s řešením? Děkuji.
 3. Ano, je, smím se zeptat proč? Zdá se, že za problém stojí Xbox SX, který TV přepíná do nějakého režimu optimalizovaného pro UltraHD. Po obnovení TV a připojení jen HD Mediaboxu je zvuk O.K., po připojení Xboxu vyskočí okénko, zda chci optimalizovat pro UltraHD, potvzeno, Xbox jede na UltraHD, HD Mediabox na jiném HDMI má zvuk zpět. Nechápu, proč první tovární nastavení TV nepomohlo. Takže snad trvale vyřešeno. Děkuji.
 4. Děkuji za tip. Ano, zkoušel, zvuk nefunguje. Mám tři HDMI kabely, které fungují se svými periferiemi a s HD Mediaboxem nejde zvuk ani přes jeden. Divné je, že to fungovalo a na druhé starší TV jde zvuk také. Nechápu, kde může být problém. Edit - upřesnění: Vyzkoušel jsem všechny HDMI vstupy také s kabelem od konzole a nic, zvuk z HD Mediaboxu nejde.
 5. Dobrý den, prosím o radu. Mám HD Mediabox připojený HDMI kabelem k TV. Do dnešního dne vše fungovalo bez zásadnějších problémů, ale dnes po zapnutí HD Mediaboxu naskočil pouze obraz bez zvuku na všech kanálech. Vyzkoušel jsem následující: Restart HD Mediaboxu Vyhledání aktualizací HD Mediaboxu Zda jde zvuk u pořadů v katalogu - nejde Vypnutí Dolby v HD Mediaboxu Vyměnil jsem HDMI kabel Vyzkoušel jsem jiné HDMI vstupy na TV Odzkoušel jsem připojit na stávajcí HDMI vstup na TV jiné zařízení (herní konzole a Chromecast) - zvuk jde bez problémů Obnovení továrního nastavení TV Připojil jsem HD Mediabox ke starší TV původním kabelem, který s novou TV přestal fungovat a zvuk FUNGUJE! Připojil jsem tedy HD Mediabox k novější TV tímto odzkoušeným kabelem a zvuk nefunguje při připojení do žádného HDMI vstupu. Nastavení HDMI vstupu na TV jsem prošel, není tam co změnit a zvuk i obraz z herní konzole i Chromecastu funguje. Nenapadá mě, kde může být ještě problém, poradí mi prosím někdo? Děkuji.
 6. Dobrý den, prosím o pomoc s nastavením titulků u zpětného přehrávání. Párkrát jsem to už v minulosti zkoušel, ale nějak se mi nezadařilo je nastavit. Nyní mám tento konkrétní problém: HBO 2 HD The Deuce: Špína Manhattanu Út. 12 zář, 22:40 1) našel jsem zde info, že české titulky nejdou, pokud není zvuková stopa nastavená na angličtinu nebo originál a obráceně. EPG mé televize mi ukazovalo, že pořad je v angličtině s titulky, na TV přes kartu v modulu jede anglický zvuk a k němu mám české titulky - v pořádku pokud přepnu na cihlu, tak: EPG cihly ukazuje u tohoto pořadu - zvuková stopa angličtina a titulky čeština a angličtina - při online sledování jede anglický zvuk a nemám žádné titulky, stejně tak při zpětném přehrávání Zkoušel jsem nastavit: zvuk na Angličtina, Čeština i Originál titulky na Normální i ty druhé, pro jistotu také na vypnuto jazyk titulků na Čeština, Angličtina,... zkoušel jsem v nastavení cihly vypnout i DD, projít další nastavení, ale nenašel jsem nic, co ještě změnit Žádná z kombinací mi titulky nezobrazí. Můžete prosím někdo vyzkoušet, jestli vám u tohoto konkrétního záznamu jdou titulky zobrazit (na cihle), ať se s tím zbytečně netrápím dál? Děkuji.
 7. Děkuji za reakci, ale situace je taková jako je, protože cihla neumí Guest WiFi a vzdálený přístup na USB, Asus ano, dále potřebuji mít připojená některá zařízení s pevnou IP a některá s dynamickou, druhý router TP link je nezbytý, protože je na něm nastavená firemní VPN. Takže přesto, že jsou věci tak jak jsou, potřebuji to přenastavit, pokud tedy neexistuje řešení v podobě nějakého media serveru, který by byl schopný "vysílat" do druhé sítě?
 8. Dobrý den, prosím o radu, jak vyřešit následující situaci. Mám UPC cihlu nastavenou na adresu 192.168.200.1 Router Asus zapojený do cihly má přidělenou adresu 192.168.200.113 Router Asus mi přiděluje přes DHCP adresy v rozsahu 192.168.1.2 - 255 Moje PC má adresu 192.168.1.111 a běží na něm DLNA server. Když připojím kabelem nebo přes WiFi moji TV, tak obsah DLNA adresáře v pořádku vidím a vše mi funguje jak má. Nyní jsem si koupil nový router TP Link, který jsem připojil do svého Asus routeru a ten mu přidělil adresu 192.168.1.193 Teď to důležité: Pokud se chci přihlásit do administrace přes WiFi nebo LAN kábel na ten nový TP Link router, tak se tam dostanu přes adresu 192.168.42.254, ale jen pokud jsem připojený na přímo, ne přes síť routeru Asus. Je to jiný adresní rozsah - to ještě chápu. Zařízení připojené do routeru TP Link dostávají adresu přes DHCP TP Linku, mám z nich přístup na internet - skrz Asus-cihla, ale nejsem schopný udělat nastavení tak, aby mi zařízení připojená do routeru TP Link "viděla" můj DLNA server v síti routeru Asus (běží na adrese 192.168.1.111). Zkoušel jsem na routeru Asus nastavit "static routes", ale nezadařilo se. Zkoušel jsem na routeru TP Link změnit adresní rozsah, ale také to nepomohlo. Existuje prosím nějaký způsob, jak to nastavit? Děkuji.
 9. Prodejce závadu uznal a vystavil dobropis, vybral jsem si jinou a doplatil cenový rozdíl. Vyjádření servisu jsem nedostal.
 10. Dobrý den, dneska jsem připojil novou fullHD TV k "cihle" a nějak mi hapruje automatické nastavování HDMI, cihla po připojení k Tv posílá v rozlišení? 576 a obraz je hnusný, tak jsem v menu cihly nastavil na pevno 1080i a obraz vypadá dobře. Někde zde na fóru jsem četl, že UPC vysílá jen v 1080i, takže tímto prosím o potvrzení, vyvrácení či vysvětlení, zda mám správně nastaveno, když na cihle mám nastavený HDMI výstup na 1080i. S modulem v TV je obraz v pořádku a na druhé TV (starší) funguje automatické nastavení HDMI dobře. Děkuji. Edit: Ještě jeden dotaz: Jak se dá otevřít kryt baterie na ovladači k cihle? V manuálu to není a spoužiím přiměřené síly vzhledem k plastu se mi krytku otevřít nepodařilo. Děkuji.
 11. Díky za info, mám ji v prodloužené záruce, tak jsem chtěl vědět, jestli je šance to opravit nebo jestli mám rovnou vybírat jinou. Zítra ji odvezou, jak budu vědět co a jak, dám vědět.
 12. Dobrý den, mám 3,5 roků starou LCD TV Samsung. V horní části obrazovky /20 cm/ se mi z ničeho nic udělaly po celé šířce asi 2mm široké černé proužky s rozestupem pár milimetrů, kde je vidět zdeformovaný obraz. Dělá to při jakémkoliv zdroji signálu - box, modul, dvd. Mám objednaný odvoz do servisu a rád bych věděl, zda se někdo s takovou závadou setkal a jaké bylo její řešení? Děkuji
 13. Tak to je hodně dobrá nabídka. Připadá mi, že celkově snižují ceny - před pár týdny jsem tady jásal nad nabídkou, kterou jsem dostal a asi deset dnů po té jsem se díval na web a už tam byla cena o 100,- Kč nižší (200 + Komplet + HD DVR + HD).
 14. Dneska první závažný problém. Dívám se na pořad, který současně nahrávám. Z ničeho nic černá obrazovka, výpadek signálu - zdroj není připojen - jdu se podívat na "cihlu" - úplně mrtvá - nic nesvítí. Počkám pár minut - odpojím ji od zdroje, počkám pár minut - zapojím do proudu - čekám - nic. Po několika pokusech o zapnutí dálkovým ovladačem se zapne a zobrazí menu čekejte - trvá to více jak 15 minut. Poté vyskočí obrazovka chyba 1002 (nebo 1003 - nejsem si jistý)- volejte zákaznické centrum / kabel není připojen. Než se dovolám na linku, tak box nabootuje. Podívám se do menu DVR a sledovaný pořad, který se nahrával je nahraný celý. Podívám se do seznamu nahrávek - vidím tam pořad, který jsem nikdy nahrávat nedal. Kliknu na přehrát a box znovu vytuhne. Počkám pár minut - nic - restart vytažením ze zásuvky a po minutě zapojení - půl hodiny "rádiový klid" - nic nefunguje - ani internet ani tv. Poté naskočí tv, ale internet nefunguje - restart tlačítkem na cihle pro modem - za pár minut internet funknční, tv také - podívám se do dvr a nahraný pořad tam není, stejně tak ten, který jsem nahrát nedal - místo na disku je ale stále obsazené o 3% více než by mělo být. No asi to bude vážně zábava s tímto zařízením. Navíc jsem se dnes díval na online nabídku pro nové zákazníky a je o téměř sto korun nižší než byla před pár týdny
 15. europoint

  Horizon Go

  No mně v IE ve W10 (NE v novém Edge nebo jak se to jmenuje) stačí kliknout na Ano a pak to občas pořad přehraje.
 16. Dobrý den, děkuji za seznam řazení programů HD PVR mediaboxu. Chci se zeptat, jestli takový seznam existuje i pro STB Kaon KCF-SA700 HD Mediabox nastavený na Scart - je tam jiné pořadí, začíná to ČT1 verze SD, HD programy jsou různě poházené bez smyslu za HBO1 HD není HBO2 HD, atd.. Prostě to není vyskládané "tematicky" jako u cihly. (O možnosti zařazení do oblíbených a jejich uspořádání vím, o to mi nejde - chtěl bych seznam programů, tak jak to je od nich vyladěné) Děkuji.
 17. Od včerejška ho mám doma a musím konstatovat, že oproti starému Handanovi je to dobrá mašinka. Příjemné překvapení pro mě bylo, že umí HD programy poslat přes SCART do staré CRT TV s uhlopříčkou 33 cm. EPG na tak malé obrazovce sice není skoro ani k přečtení, ale obraz je jinak perfektní (v rámci možností TV). Na zkoušku jsem připojil box k internetu a mimo videotéky nevidím žádný rozdíl, takže se ptám: K čemu je u tohoto boxu připojení k internetu mimo videotéky? Děkuji. Edit: Ještě jedna otázka: Zkoušel jsem dva různé značkové scart kabely zapojit do boxu a vždy to šlo dost ztuha, navíc se zásuvka na boxu dost vyklá, měl jsem strach ať ji neulomím. Po zapojení mi jeden kábel pořád vypadával signál, druhý už drží, ale není úplně zastrčený - chybí tak 3 milimetry. Je to normální?
 18. Včera proběhla bezproblémová instalace, technik velmi vstřícný. Přkvapilo mně, jak je box velký, dost hřeje i v pohotovostním režimu, silně svítí a bliká, nechtěl bych to mít v ložnici. Co považuji za naprosto super je, že se dá nastavit tak, že funguje současně vestavěné WiFi na obou frekvencích, tak můj vlastní WiFi router s domácí sítí zapíchnutý do cihly. Takže až budu potřebovat druhé pásmo, stačí zapnout vestavěné WiFi a nemusím kupovat nový router. Kvalita přehrávání srovnatelná s modulem a kartou v TV. Prostředí z mého pohledu dost nepřehledné, navíc je to strašně pomalé při přechodu v menu z položky na položku. EPG také nepřehledné. Vestavěné aplikace jsou jak z minulého století, YouTube při vyhledávání vrací naprosto jiné výsledky než na PC, mobilu, atd.. Ovladač má na vzdálenost dvou metrů dost problémy s komunikací, někdy nereaguje na stisknutí tlačítek, navíc ruší obraz - při mačkání tlačítek. Nevím k čemu je v menu položka zobrazit jako seznam nebo plakát, poradí někdo? U programů pro dospělé to chce pokaždé zadat PIN i když je věkové omezení v menu vypnuto a programy nejsou na seznamu uzamknutých, na druhém HD boxu to po vypnutí věkového omezení PIN nechce. Je to vlastnost nebo chyba u mě? Dá se někde koupit samostatný dálkový ovladač? Mám druhou TV o patro níž, tak ať ho nemusím pořád přenášet. Děkuji. Edit: To provedení připojení jde naprosto proti všem zvyklostem - proč tam proboha je jen klasický coaxový konektor a né šroubovací "satelitní". Během reorganizace kabelů jsem to dvakrát nechtěně odpojil, navíc ten konektor vyklá díky tvrdosti dodávaného kabelu.
 19. Smlouva je na dva roky, závazek na rok, po roce prodlouží za stejných podmínek o další rok, když nebudu protestovat. Poté - třetí rok už přechod na standartní ceníkové ceny, které budou platit, nebo si budu muset vyjednat jinou nabídku. Takhle jsem to pochopil, dvakrát jsem se ujišťoval, že to tak je.
 20. Ze 120 internetu, prostřední TV nabídky s filmovýma balíčkama HBO, Cinemax, Filbox jsem platil 1360,-. Po jednom telefonátu mám nabídku tv nabíku Komplet, internet 200, telefon bez minut zdarma celkem za necelých 1200,- Kč. Dostal jsem vlastně stejnou nabídku jako nový zákazník, smlouva na 2 roky. Za mě velká spokojenost. Jsem u nich od jakživa a platím vždy včas, takže to mohlo být asi lepší. Dostal někdo lepší nabídku?
 21. Ze 120 internetu, prostřední TV nabídky s filmovýma balíčkama HBO, Cinemax, Filbox jsem platil 1360,-. Po jednom telefonátu mám nabídku tv nabíku Komplet, internet 200, telefon bez minut zdarma celkem za necelých 1200,- Kč. Dostal jsem vlastně stejnou nabídku jako nový zákazník, smlouva na 2 roky. Za mě velká spokojenost. Jsem u nich od jakživa a platím vždy včas, takže to mohlo být asi lepší. Dostal někdo lepší nabídku?
 22. Děkuji za info, situace je však dána fyzickým rozvodem káblů v baráku, proto je zesilovač - druhá rozdvojka až o patro níže - zatím to fungovalo podle mých představ. Ještě se vás přesto zeptám: Když "cihlu" nechám fungovat jen jako modem a Horizon pro jednu TV napojenou HDMI a připojím za ní můj nakonfigurovaný WiFi router, který má na starosti připojit káblem PC, dvě TV a přes WiFi další dva repeatery a několik mobilů - domácí síť a k tomu Guest WiFi síť bez přístupu na intranet na kterou jsou připojený dva nezávislé WiFi extendery se zmiňovanou samostatnou guest SSID, tak mi předpokládám "vnucená" SSID na cihle pro 2,4 a 5 pásmo fungovat nezávisle nebudou, že? Děkuji.
 23. Díky za reakce, takže jen pro jistotu, než potvrdím svou objednávku - rekapitulace: Zdířka DATA na zásuvce na zdi - coaxem do cihly, cihla přes HDMI do TV, síťový kábl z cihly do mého WiFi routeru. Zdířka TV na zásuvce na zdi - coax s rozdvojkou, z rozdvojky jeden vede přímo do TV s modulem a kartou, druhý coax přes zesilovač s rozbočkou do druhé TV s modulem a kartou, třetí coax z rozbočky na zesilovači vede do HD Mediabox (bez internetového připojení) připojený Scartem ke staré TV. Je to tak? Děkuji ještě jednou.
 24. Dobrý den, dnes jsem dělal změnu služeb včetně objedávky Horizon HD DVR Mediabox. Na závěr mi bylo řečeno, že instalaci provádí vždy technik, že možná předělá zásuvku a že se "cihla" nepřipojuje do "zdiřky" zásuvky DATA, ale TV. Zeptal jsem se, jak potom připojím další dvě TV s modulem a kartou přes rozdvojku a dostalo se mi rozpačité odpovědi, že by to jít mělo, protože několik jejich zákazníků má pronajaté i dva boxy navíc. Takže dotaz: Mohu nějak připojit roztrojku k zásuvce a rozvést "TV" signál k dvěma TV s modulem a kartou a k třetí - staré televizi u které budu mít pronajatý nový HD Mediabox a přitom mít připojenou "cihlu"? Pokud to lze, je mi jasné, že mi na HD Mediaboxu nepojedou internetové služby, ale jen TV. Nyní to mám řešeno tak, že ze zásuvky DATA jdou do modemu a ze zásuvky TV mám coax s rozdvojkou, kde přes jeden coax mám připojenou jednu TV s modulem a kartou skrz HD PVR (ten mám jako video rekordér - občasné použití) a přes druhý coax přes zesilvač (s dvěma výstupy) další dvě TV, z toho jedna se starým stříbrným SD boxem bo je stará a nemá slot na modul, druhá s modulem a kartou. V této šílené konfiguraci mám všude dokonalý obraz. Děkuji za odpovědi.
 25. Dobrý den, prosím o radu. Používám router Asus RT-N12, který mimo jiné umožňuje nastavit 4 "nezávislé" wifi sítě - každou s vlastním SSID. Nyní mi UPC navýšilo rychlost na 120 Mb/s a můj jinak k plné spokojenosti funkční router tuto rychlost už nestíhá (samozřejmě po kabelu - nemluvím o WiFi). Potřeboval bych poradit, jaký WiFi router v cenové relaci tak do 2000,- max. do 3000,- Kč koupit, aby splňoval následující podmínky: 1) Podpora multiple SSID (jsem lama a je pro mě snažší si nastavit 3 "sítě", které potřebuji pro sebe, děti, návštěvy) 2) Zvládal rychlost 120 Mb/s Ano, u stávajícího routeru jsem zkoušel upgradovat firmware na poslední i jsem zkoušel alternativní firmware, ale požadované rychlosti jsem nedosáhl. Když připojím PC k modemu přímo, rychlost je na UPC deklarované rychlosti. Neřeším zde rychlost internetu, ale hledám nový WiFi router, který umí multiple SSID a zvládá vysoké rychlosti. Děkuji
×
×
 • Create New...