Jump to content

peno

User
 • Posts

  249
 • Joined

 • Days Won

  2

Everything posted by peno

 1. peno

  Discovery+

  No, prý by mělo dojít ke spojení Discovery+ s HBO Max, ale údajně do toho snad vstoupili nějaké antimonopolní úřady. Tak snad to dobře dopadne a my se dočkáme.
 2. peno

  Nové stanice

  Díky. Teď už je otec doma, tak si s tím pohrál a už je to prý všechno tak, jak rodiče chtějí a potřebují.
 3. Na druhou stranu v tom jsou i kanály v kabelovce, ne? Já od T-Mobile mám jenom HBO Max, bez kanálů (protože od nich mám jen mobil, ne televizi, kterou mám od Vodafone, ale bez HBO), ale zas jen za 111, což je i míň, než u HBO po té 33% slevě. Čekám ale, že to zvednou, protože tohle je na tu naši operátorskou sebranku až moc výhodné 😀
 4. peno

  Nové stanice

  No, teď už matka ví kam přepnout a zbytek nechám na otce, až se vrátí ze služební cesty. Ať se taky baví 😋
 5. peno

  Nové stanice

  No, bohužel v tom novém Vodafone STB kanály přesouvat nejdou. Nebo jdou a já na to jen nepřišel? Navíc, matka bydlí dost daleko ode mě a já se k ní v dohledné době nedostanu, takže to musím řešit po telefonu 😞
 6. peno

  Nové stanice

  Tak BBC World jste mě opravdu hodně naštvali. Kdybyste raději vyřadili TA3, která se teď po odkupu majitelem Dezinformačních... ehm, pardon, Parlamentních listů (a také oněch dvou vyřazovaných regionálních kanálů), stane stejně nedůvěryhodným médiem, jako onen web a místo něj zařadili onu RTVS 24, udělali byste líp. Ale hlavně, že se můžeme celostátně podívat na regionální zprávy z Liberecka (nic proti lidem z Liberecka, ale myslím, že mimo region to moc lidi zajímat nebude). No, opravdu ty služby vylepšujete, jen co je pravda. Ale zase, abych jen nekritizoval, celostátní vysílání regionálních mutací ČT1 byl krok správným směrem, i když vysvětlovat mojí matce proč najednou vidí na jedničce pražské zprávy a ne ty brněnské a že si musí přepnout jinam nebyl zrovna jednoduchý úkol 😅 Ale jsem rád, že jste se konečně zařadili po bok všech ostatních operátorů, byť vám to tedy neskutečně trvalo.
 7. peno

  Nové stanice

  U mě panuje spíš mírný optimismus. Na jednu stranu jsem za to rád, už proto, že sportu je u Vodafone minimum, takže jakýkoliv nový sportovní obsah je jedině dobře. Jenže na druhou stranu si říkám, za jak dlouho PPF pochopí, že není v jejich zájmu, aby takto atraktivní sportovní kanály měla konkurence a stáhnou si je exkluzivně na O2 TV. Stále si myslím, že je to jen otázka času, než k tomu dojde a dávám Nova Sportům (všem čtyřem) u Vodafone tak rok, maximálně dva. Edit: Pane Poláku, máte tam chybu: "čtyřikrát vyšší kvalitě, než kterou nabízí formát UHD" To asi nebude správně, když UHD začíná na 2160p, tedy na 4K rozlišení, viďte.
 8. Myslím, že už jsme vyzkoušeli snad všechny možnosti ladění, včetně manuálního doladění terestriky. Prostě to vypadá, že Philips s možností, že by někdo chtěl mít jak terestriku, tak kabel zároveň, nepočítal 😞 V našem případě hlavně kvůli slovenským kanálům. V tomto jsme na úplně ideálním místě, že si můžeme i vybírat, ze kterého vysílače ty Slováky naladíme. Toto nás napadlo taky. Bohužel aktuálně řešíme i problém s počítačem, který absolutně nebere jakékoliv USB disky či flashky, přitom všechno ostatní na USB funguje, takže tato možnost není momentálně k dispozici.
 9. Možná bych se na toto měl ptát jinde, než na UPC Zone, ale nějak mi už docházejí nápady. Podpora Philips je naprosto nepoužitelná, Mall, kde se televize kupovala, taky, tak už nevím, kde jinde se ptát. Jde o to, že při ladění DVB-T/2 se vymažou naladěné kanály DVB-C a naopak. Toto je pro mne naprosto nepřijatelná vlastnost, se kterou jsem se u žádné jiné televize nesetkal. Nemá někdo nějakou zkušenost s tímto? Konkrétně by se mělo jednat o model Philips 43PUS8505, Televize má skvělý obraz a Ambilight taku není k zahození, tak bych ji nerad vracel jenom kvůli tomuto, ale asi mi nic jiného nezbude, protože toto mi dost vadí.
 10. peno

  Nové stanice

  Nějak nechápu tu logiku Vodafone. Na jednu stranu chtějí ruské kanály rušit, na stranu druhou jeden nový přidají. Ale budiž, jestli je to cena za Love Nature (a do budoucna snad i Epic Drama, věčně se mu Vodafone bránit nemůže) tak to beru. A jen tak na okraj, myslíte, že někdy dojde na překlopení CNN a BBC World News do HD, nebo se spíš dočkáme jejich zrušení, jako už zrušili CNBC Europe?
 11. peno

  Nové stanice

  Není to jenom téma o nových kanálech, ale i o těch, které z nabídky zmizí. A teď je velmi pravděpodobné, že z nabídky zmizí Nova Sporty, které půjdou exkluzivně do O2TV a pokud i náhodou ne, tak z nich minimálně zmizí to nejzajímavější obsah, což není fotbal, ale hokej (NHL), basketbal (NBA) a motorky (MotoGP). A to má potenciál ještě dál oslabit už tak chabou sportovní nabídku Vodafone, což si myslím, že je téma, které sem patří.
 12. peno

  Nové stanice

  Ono se to ale nedá úplně porovnat, protože většina lidí sleduje zápasy jen těch svých klubů. A co si budeme povídat, český hokejový nároďák je prostě úspěšnější, než ten fotbalový. Kdyby se naši fotbalisti pravidelně probojovávali na mezinárodní soutěže, jejich sledovanost by byla násobně vyšší, než sledovanost MS v hokeji. Proč? Protože fotbal je stále u Čechů sport číslo 1. A to říkám jako antifanoušek fotbalu, který považuji za jeden z nejnudnějších sportů světa, takže mě snad nikdo nemůže obvinit z toho, že kopu za fotbal.
 13. peno

  Nové stanice

  Nejsledovanějším sportem v Česku je stále ještě fotbal, ne hokej. A kromě české ligy, Čechy asi nejvíc zajímá anglická Premier League a oboje má O2, byť ne exkluzivně. A pokud jde o hokej, tak hokejka vysílá jen českou Extraligu, tedy momentálně nic. Češi ale hojně sledují i NHL a KHL. NHL už teď Kellner má. KHL zatím zůstává na Sport 1 a 2, ale otázka je jak dlouho. Každým rokem získá Kellner něco nového, takže jeden nikdy neví. A Sport 1 a 2 má pak ještě Švédskou ligu, i když ta má asi především nahradit pro tento rok zrušenou CHL, což, opět, Sport 1 a 2 poškodilo, byť tentokrát ne vinou Kellnera. Předpokládám, že jestli se CHL příští rok opět hrát bude a AMC na ni opět získá práva, švédská liga zmizí. Na a pak taky můžeme na Sport 1 a 2 sledovat kvalitní slovenský hokej 😁 No a kdo ví, jak to vlastně bylo s tím prodejem Telly. Mediální spekulace se vždy nezakládají na realitě 😉
 14. peno

  Nové stanice

  To nemyslíte vážně. Adolfe, že tu není žádný monopol O2. Podívejte se jenom, kolik atraktivních sportovních událostí už O2 ostatním kanálům přebrala, naposledny třeba NFL Sportům 1 a 2. Ostatní kanály tak musejí vysílat stále méně atraktivní obsah. A bude hůř, jak upozornil i ředitel ČT, který byl jediný ochotný se Kellnerovu impériu postavit. A díky této akvizici získají přístup i k dalším lukrativním sportovním přenosům, jako NHL, NBA nebo MotoGP, takže i kdyby nakrásně Nova Sporty zůstaly v nabídce ostatních operátorů, o čemže pochybuji, protože těch pár drobných co by tím Kellner získal, bude rozhodně miň, než kolik mu vydělává O2 TV svou agresivní sportovní politikou, tak minimálně ten nejlukrativnější obsah z Nova Sportů určitě přesune na kanály, které dál zůstanou exkluzivně v O2 a Nova Sporty tak budou méně atraktivní. To je prostě dlouhodobá strategie PPF a pokud jí někdo nezabrání, tak tu ten monopol prostě bude a tečka.
 15. peno

  Nové stanice

  Dnes došlo k převzetí CME PPF. Pro nás u ex-UPC to v reálu nejspíš znamená, že se můžeme začít loučit s Nova Sporty a možná i dalšími kanály Novy, které nejspíš skončí exkluzivně v O2 TV. Nicméně hlavně u sportu to znamená, že v nabídce Vodafone toho už moc nezůstane. Divím se, že se tomu ostatní operátoři nebránili u EK, páky na to, zejména ti nadnárodní, jako je Vodafone, jistě mají, tak proč dávají PPF volnou ruku k tomu, aby měla na poli sportovních kanálů prakticky monopol? Nechápu to.
 16. Snad ne, ale cola je mrcha, to je fakt. Bohužel, protože je to pronajaté zařízení, tak dovnitř nemůžu, abych to tam pořádně vysušil a ověřil, jaké škody to tam nadělalo, takže mi nezbývá, než doufat a věřit.
 17. Nemůžu tomu uvěřit, ale ten Kaon se po pár dnech sám vzpamatoval. Nevím jak, ale prostě jsem ho teď zapnul a on normálně jede. Ani HDD nebyl dotčený. Všechny nahrávky jsou tam a vypadá to, že normálně přehratelné. Jen jas displeje je trochu slabší, ale třeba i to se časem zlepší. Ale prostě ten přístroj přežil svou vlastní smrt. Tak to vidím já.
 18. Můj největší problém s ruskými kanály je ten, že šíří ruskou, tedy úplně přesně Putinovu, propagandu. Pokud někdo sleduje tyto kanály kvůli filmům nebo hudbě, tak s tím problém nemám. Ale pokud je sleduje kvůli zprávám, tak to je pro mne ona pomyslná červená kontrolka, abych si na takového člověka dával pozor. Na druhou stranu, není to jenom Rusko. Maďarsko je skvělý příklad země, které se během pár let podařilo na vládě nezávislá média prakticky zlikvidovat. A veřejnoprávní média v Polsku jsou také hlásnou troubou tamní vlády a mají velký podíl na znovuzvolení Dudy tím, jakým způsobem informovala o opozičních kandidátech. Za mě je sledování takovýchto zmanipulovaných médií ekvivalentem čtení Sputniku a podobných médií a s tím problém rozhodně mám.
 19. Mám takový problém. Bohužel se mi do Kaonu s HDD (pokud ještě vůbec někdo ten přístroj pamatuje) vylila cola a od té doby se přístroj odmítá zapnout. Vypadá to tak, že na displeji se na chvíli objeví čas, po té nějaká písmena a pak on a nic dalšího. Ani na obrazovce připojeného televizoru se nic neobjevuje. Myslíte, že je přístroj totálně kaput, nebo se dá ještě zachránit? Nerad bych o něj přišel, vyhovuje mi. Ten malý Kaon bez HDD moc nechci, ale asi mi nic jiného nezbude. A k tomu druhá otázka. Pokud přístroj vrátím, jako že mi as nic jiného nezbude, pokud ho nezprovozním, bude vůbec někdo zjišťovat, jak se poškodil? A pokud se přijde na to, že je to moje vina, kolik mi naúčtují?
 20. peno

  Nové stanice

  Myslíte, že se někdy dočkáme anglické zvukové stopy u Nicktoons? U sesterských kanálů Nickelodeon a Nick Jr. je, tak proč tady ne? Je to drobnost, ale nějak mi to prostě hlava nebere.
 21. Vy máte ještě analog? 😲U nás v Hodoníně analog odpojili už někdy před pěti lety, jestli si dobře pamatuji. Pak tam ještě nějakou dobu jel nějaký monoskop, ale i ten už odpojili někdy předloni. Proto jsem na nové televizi už ani analog neladil, protože bych už stejně asi ani nic nenaladil. Jinak v Hodoníně už jede v kabelovce jak T tak i C, ale předpokládám, že teď už to snad jede všude, pokud jde o televizi. Mobil neposoudím, protože mám T-Mobile.
 22. peno

  Nové stanice

  Ten problém nesouvisí s CA modulem. Je to problém s jazykovým nastavením televize, resp. STB, protože mě se vyskytoval i na Kaonu. Někde v menu musí být nastavení jazyka a v rámci něj jazyka zvuku, či audia, či něco v tom smyslu. Pokud váš přístroj umí nastavení druhého jazyka zvuku (což si myslím, že by dnes měly umět všechny televize a rozhodně to umí ten Kaon, stejně jako moje tři roky staré LG), pak si ten druhý jazyk nastavte na slovenštinu a problém je vyřešen.
 23. peno

  Nové stanice

  Pane Poláku, rád bych vám trochu poupravil závěr toho vašeho článku o CN HD. Tuty TV není placená televize, vysílá volně v DVB-T a i u většiny kabelových, IPTV a satelitních operátorů je zpravidla v nejnižších nabídkách. A pokud je mi známo, tak její HD verze také zatím neexistuje, jen se o ní mluví.
 24. peno

  Nové stanice

  U Cartoon Network není indikace HD u loga, nicméně na nativ to opravdu vypadá. A u STV1 a 2 je teď v HD verzi i originální zvuková stopa, ale zase chybí titulky i teletext a tedy teď už není žádný způsob, jak zapnout titulky pro neslyšící :-(
 25. peno

  Nové stanice

  Že by konečně Cartoon Network HD? To taky neustále oddalují a začínám si myslet, že to dopadne jako u Nickelodeonu, že nakonec, navzdory mnoha slibům, že se to spustí už za chvíli, nakonec žádná HD verze nebude
×
×
 • Create New...