Jump to content

deQu

User
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by deQu

  1. Mě na tom vyhovovalo, že jsem si ze všech různých mailových schránek od různých poskytovatelů mohl posílat upozornění na jedno místo. A upozornění mi přišlo, i když jsem nebyl na datech. Člověk pak věděl, že se má někde na mail kouknout (nebo si třeba zapnout data). Přešel jsem na to řešení s tím přeposíláním na gmail. Ano, chápu, že je třeba pravda, že nás, kdo jsme vodafone email využívali, bylo málo a že už vodafone neviděl přínos pro sebe v tom službu udržovat. Nechápu všechny, co tady dokola melou, že je to služba k ničemu. Pro nás, co jsme ji používali, k něčemu byla. A dokud bude existovat SMS, mohla existovat i tato služba, třeba i jako příplatková. Život jde dál, například některé banky přecházejí k povinnému potvrzování operací přes smartbanking a u nich budou mít lidi s "hloupým" telefonem smůlu. To bude pro ně větší problém než ukončení služby vodafone emailu 😄
  2. @Tube s tim seznam uctem vs google uctem to muze byt tak, ze clovek pouzil seznam ucet pro zalozeni toho google. Pak se do google da prihlasit jak pod adresa@gmail.com tak pod adresa@seznam.cz, jsou to oba maily pripojeny ke google uctu. Takze pak maily, ktere jdou na adresa@seznam.cz konci v seznamu a pac adresu adresa@gmail.com nikdo nema, tak tam ani nic nechodi.
  3. Tak jsem po měsíci začal pátrat, proč mi nechodí notifikace, google hodil odkaz na seznam, ze seznamu sem. Prodral jsem se diskuzí, flame teda nehezkej. Přišlo mi to jako střet lidí závislých na e-sociálním kontaktu a nezávislých. Já patřím k těm nezávislým, nemám potřebu kontrolovat email, různé chaty či sociální služby každých pár okamžiků. Službu od VF jsem využíval dlouhé roky a páč si email radši otevřu na PC než mobilu, nemám ani potřebu si instalovat aplikaci na mobil. Po pročtení prvních devíti stránek jsem propadl beznaději a začal se smiřovat s instalací klienta, který zvládne obsloužit více schránek. Na 10. stránce ale konečně přišla rada ospravedlňující tuto diskuzi a to od @Medvěd, takže díky. ŘEŠENÍ (pouze pro uživatele s chytrým telefonem Android) Současné přeposlání změnit z vodafone email na gmail účet, kterým jste přihlášeni na mobilním telefonu. Na telefonu zapnuté notifikace, v gmailu můžete mít nastavené oštítkování přeposlaných emailů, ať se Vám tam nepletou. Ve finále se tedy v původním mailu či zařízení nic nezmění a vy dostanete notifikaci o novém mailu (události). Sice jen ve chvíli, kdy jste na datech, ale na mail byste se stejně jinde než na datech nepodívali. PS: Téma mě donutilo zde založit účet, páč jsem chtěl vhodné řešení vypíchnout.
×
×
  • Create New...