Jump to content

yondan

User
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by yondan

 1. Milý Tube, když už jste se rozhodl rozdávat rady, tak zde prosím přidejte návod či link, jak změnit na Compalu DNS, pokud ho nemáte v režimu bridge, jelikož nepotřebujete živit další zařízení. Jen prosím neupozorňujte, že se to dá změnit na každém zařízení, ale to se někomu nechce a tuším, že na mobilech a tabletech to ani pořádně nejde. Tak teď bych chtěl tu radu, jak nastavím v Compalu který není v bridge tyto DNS 8.8.8.8, 8.8.4.4, 2001:4860:4860:0:0:0:0:8888 a 2001:4860:4860:0:0:0:
 2. Taky půjdu, pokud to do konce roku neopraví, abych mohl na 1Gb/s. Jen teď čekám na vhodnou dobu, protože do listopadu 2023 mám fixaci u ČEZ 3,75 na KW/h. Tak jestli v rámci většího náboru nevyrukují s nějakou akční slevou, balíčkem, a tak. Protože prodloužit fixaci o rok do 2024 by nebylo od věci a nerad bych se kopal do zadku, že jsem to propásl.
 3. "Ivo2003 Tohle drtivá většina lidí neřeší, takže to neřeší ani Vodafone. Kdo má speciální požadavky může si zřídit nějakou business přípojku, kde určitě bude možné individuální nastavení parametrů dle požadavků zákazníka, z rychlosti připojení bude ale muset smazat jednu nulu, naopak u ceny bude muset jednu nulu přidat. ........" Nechápu vaše argumentace business přípojkami. Pokud se nepletu tak u business, dostanu jednu veřejnou adresu IPV4 a bez IPV6. Pokud chci u business přípojky IPV6 navrhne Vodafone přechod na home přípojku, kde IPV6 má v podobě DS-LITE. Ale, nic to neřeší, protože pokud si objednám 1Gb/s, tak dostanu totožný model Vodafone station při nižší rychlosti dostanu černý Compal (ten mimochodem subdelegaci ipv6 prefixu zvládá, měl ji po nějaké poslední aktualizaci sice rozbitou, ale už to funguje), ale zpět k Vodafone station pokud teda přejdu na home, tak se dostanu k ipv6 za modemem, ale i když se rozhodnu, že station nebudu používat jako hlavní router, ale dám za něj svůj Turris (2 naty mně nevadí, pokud mám ipv6), tak ten jejich krám mi nevyčlení jednu adresu pro Turris (Compal vyčlení jeden blok /60). To nemluvím o tom, že snad u Vodafone station se snad nedá ani vypnout trvale firewall jen na určitou dobu. A tohle je prostě vada, kterou musí operátor v rámci poplatku za pronájem řešit, protože nikde Vodafone neudává, že home přípojka má nějaká omezení v servise (omezení samozřejmě chápu v časové délce atd., ale určitě ne pokud zařízení nefunguje tak jak má u služby, kterou Vodafone nabízí. U business a VDSL je jasně dáno, že IPV6 nenabízí, tak ji nebudu chtít u home na DOCSIS ji nabízí, a proto chci zařízení, za které platím, aby ji nabízelo korektně. Osobně už v paneláku neznám nikoho, kdo by u exUPC teď Vodafone zůstal. Teď tu koupil ČEZ místního tak uvidím zatím nabízejí 1000/200, pevnou veřejku IPV4 a u IPV6 prefix/48 za 599Kč a jak jsem se už poptával, tak do konce roku budou po vzoru ČEZ nabízet za 99 korun dorovnání uplinku na 1000/1000.
 4. Asi jste nepostřehl, že se bavím o ceně pronájmu za modem ne za cenu home služby. Pokud někdo nabízí za 100 korun pronájem s tím, že je v ceně i servis tak prostě musí závady řešit. Taky vám neprodají v Lídlu upečený rohlík z jedné strany, a pokud jo tak vám ho s omluvou vymění. Myslím si, že subdelegace prefixu ipv6 na další router je na tolik banální závada, že inteligentní tech. podpora ji musí vyřešit jedním telefonátem, a pokud ne tak poslat technika (což tvrdošíjně odmítá). Pokud žádá i home přípojka o odstranění vady na zařízení, tak pronajímatel je povinen ji v termínu odstranit dokonce to má i Vodafone v podmínkách, do jaké doby závady odstraňuje
 5. "kautskym" Já si dovolím nesouhlasit. Protože třeba u Vodafone station za 100 korun měsíčně dostanete zařízení, které naprosto degraduje službu. Myslím si, že v ceně za pronájem je i servisní podpora, ale totálně neschopná telefonická podpora odmítá třeba vyřešit problém, kdy Vodafone station odmítá předat IPV6 prefix na další router prostě neřeší nic. Ano, ostatní pronajímají také zařízení u DSL Cetin Terminátora u optiky ONT router. T-Mobile stejně tak ale ta zařízení fungují. Pokud člověk požádá o přepnutí Vodafone station do bridge přichází o IPV6 a zase jsme u jádra „pudla“ neschopná technická podpora odmítá na zařízení v bridge pustit IPV6 odmítá sdělit přístupové adresy a údaje pro Carrier-grade NAT, aby si člověk v nejhorším nastavil ipv6-DS-Lite sám. Proto si rozhodně za své peníze nepředstavuji, že dostanu takové zařízení. Osobně rád dám peníze za to, co chci já, ale ne co mi za mé peníze někdo naservíruje.
 6. Ví někdo zda Vodafone ještě aktivuje službu (dříve UPC Telefon)?
 7. Služby jsou samozřejmě i o odezvě. Já osobně jsem od Vodafone odešel k T-MMobile dsl. Absolutní neochota Vodafonu řešit ztráty paketů mě k tomu donutili. Já měl za Compalem vlastní Turris, jelikož Compal slušně podporoval subdelegaci IPV6 prefixu. Můžu říct, že World o Warcraft absolutně po IPV6 nehratelné. 5 minut pohoda potom ping 500ms a nakonec ztráta spojení. IPV4 se dalo, ale člověk musel počítat, že mu sem tam skočí latence na 600ms, ale bez ztráty spojení se do minuty vrátí zpět. Nic nepomohlo urgence výpis z PingPlotteru, že cca každých 6 až 8 minut je na 2 sec 100% paket loss na ip Blizzardu. Stejně se to chovalo i na samotném Compalu. Pokud samozřejmě používáte na Netflix atd, tak to nepoznáte, ale lidé, co vyžadují trvalé spojení to poznají a není možné, aby se takto Vodafone choval k platícímu zákazníkovi, protože jeden platí za přístup na seznam.cz, Facebook jiný za video a jiný, že potřebuje nízkou latenci. A je zajímavé, že pomalejší linka DSL 100/20 tímto netrpí.
×
×
 • Create New...