Jump to content

facepalm

User
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by facepalm

 1. před 22 hodinami, zajdee napsal:

  Rozumne rychlosti tunelu lze dosahnout vymenou modemu za VF Station nebo prechodem na jiny typ tunelu (dobre funguje napr. wireguard tunel od vpsfree, protoze bezi po UDP).

  Alternativne lze dosahnout funkcni nativni IPv6 prechodem k jinemu ISP, pokud je takovy dostupny.

  DS-Lite je nativni IPv6 a (operatorem tunelovana) IPv4, kdy jste za operatorskym NATem, ktery nemuzete nastavovat a adresu sdilite se spoustou dalsich zakazniku. Jako bonus muzete z jedne pripojky otevrit jen cca. 500 IPv4 spojeni (konfigurace DS-Lite CGNATu UPC/VF).

  Já to mám nakonfigurované na Mikrotiku, který je za tím modemem. Rychlost je 10 - 40 Mbit, což není úplně ono... . Stejné rychlosti popisují i lidé napříč internetem. Jestli má HE něco rychlejšího a placeného nevím. Platit za to nehodlám. Nebýt HE, tak už je VF pryč. Ale platit 2x za internet na doma, fakt nemusím.

  V 23. 6. 2022 v 10:02, Adolf.Shitler napsal:

  Za situace, kdy má user k dispozici veřejnou IPv4 (a nezřídka i pevnou) je IPv6 úplně k lejnu. Každopádně u VF, při veřejné IPv4, lze mít IPv6 pouze přes HE (nebo jiné třetí strany) a v dohledné době se na tom sotva něco změní.

  A co třeba IP na konkrétní zařízení? Supr, že mám jednu IPv4 a můžu si vrtat porty, ale IPv6 je v tomto flexibilnější.

  před 23 hodinami, pkoci napsal:

  HE tunnel jede na Vodafone station bez omezení. Pomalé rychlosti jsou pouze chybou Compalu.

  Viz reakce na @zajdee

 2. OK a je tedy nějak jinak dosáhnout Dualstacku, než přes IPv6 tunnel, např přes Hurricane Electric? Problém je v tom, že IPv6 by měla být preferované, ale přes tyhle tunely je to pomalý...

  před 1 minutou, Adolf.Shitler napsal:

  Hlavně je s podivem ta posedlost IPv6, což je prakticky k ničemu...

  Není 🙂 . Ale nechám vás v tom.

  před 32 minutami, tomus napsal:

  Paní si to asi spletla s IPv6 DS-lite, které Vodafone používá.

  Možná. Ale pro změnu teď zas netuším já co to je 😄

  před 36 minutami, tom421 napsal:

  Vodafone (exUPC) dualstack neumí.

  A pokud se nepletu tak bridge funguje jen s IPV4.

   

  Do doby než bude plnohodnotný dual stack (je aspoň v plánu ?) tak preferuji spolehlivě funkční IPV4 a tedy raději žádné IPV6.

  Tak to přesně mám, ale IPv6 chci.

 3. Dobrý den,

   

  tak jsem v úterý volal na vaši infolinku, že bych rád IPv6 na své přípojce, abych mohl opustit Hurricane Electric IPv6 tunel. Aktuálně mám modem CH7465VF v bridge mode. Paní, na kterou mě přepojil operátor, mi tvrdila, že všechno vidí, vše je připraveno a musím si jen nastavit "automatickou konfiguraci" u sebe. Tak jsem nahodil DHCPv6 clienta a adresu nedostávám. Tedy je to možné, nebo to není možné?

   

  Pár threadů už jsem tady pročetl, takže pro rýpaly: Bridge mode potřebuju, abych si mohl nastavovat VPN, přeměrování portů, DynDNS, lokální statické DNS, DNS over HTTPS a veškeré goodies, které Mikrotik nabízí a k tomu neměl zdvojenou NAT a zbytečnou WiFi. Když vidím možnosti nastavení zařízení od VF, tak se mi chce brečet.

   

  P.S. taky mi paní v úterý tvrdila, že je zařízení 30 min. po restartu. Říkal jsem si, že třeba vypadla elektrika, což z práce nemůžu vědět. No teď jsem koukal, že tam je 10 dní uptime. Kdo ví na co paní koukala.

  • Haha 1
×
×
 • Create New...