Jump to content

facepalm

User
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by facepalm

  1. Jenže to není možné, aniž by ten modem byl v router módu.
  2. Já to mám nakonfigurované na Mikrotiku, který je za tím modemem. Rychlost je 10 - 40 Mbit, což není úplně ono... . Stejné rychlosti popisují i lidé napříč internetem. Jestli má HE něco rychlejšího a placeného nevím. Platit za to nehodlám. Nebýt HE, tak už je VF pryč. Ale platit 2x za internet na doma, fakt nemusím. A co třeba IP na konkrétní zařízení? Supr, že mám jednu IPv4 a můžu si vrtat porty, ale IPv6 je v tomto flexibilnější. Viz reakce na @zajdee
  3. OK a je tedy nějak jinak dosáhnout Dualstacku, než přes IPv6 tunnel, např přes Hurricane Electric? Problém je v tom, že IPv6 by měla být preferované, ale přes tyhle tunely je to pomalý... Není 🙂 . Ale nechám vás v tom. Možná. Ale pro změnu teď zas netuším já co to je 😄 Tak to přesně mám, ale IPv6 chci.
  4. Dobrý den, tak jsem v úterý volal na vaši infolinku, že bych rád IPv6 na své přípojce, abych mohl opustit Hurricane Electric IPv6 tunel. Aktuálně mám modem CH7465VF v bridge mode. Paní, na kterou mě přepojil operátor, mi tvrdila, že všechno vidí, vše je připraveno a musím si jen nastavit "automatickou konfiguraci" u sebe. Tak jsem nahodil DHCPv6 clienta a adresu nedostávám. Tedy je to možné, nebo to není možné? Pár threadů už jsem tady pročetl, takže pro rýpaly: Bridge mode potřebuju, abych si mohl nastavovat VPN, přeměrování portů, DynDNS, lokální statické DNS, DNS over HTTPS a veškeré goodies, které Mikrotik nabízí a k tomu neměl zdvojenou NAT a zbytečnou WiFi. Když vidím možnosti nastavení zařízení od VF, tak se mi chce brečet. P.S. taky mi paní v úterý tvrdila, že je zařízení 30 min. po restartu. Říkal jsem si, že třeba vypadla elektrika, což z práce nemůžu vědět. No teď jsem koukal, že tam je 10 dní uptime. Kdo ví na co paní koukala.
×
×
  • Create New...