Jump to content

DCG

User
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DCG

 1. Dne 21.06.2022 vyměnili technici zesilovač za nový. Od té doby vypadne internet každý 3. den na 5 minut - modem se automaticky restartuje a internet opět funguje. Od 07.07.2022 funguje internet bez výpadků.
 2. @Veronika - Vodafone: Děkuji za vyřízení.
 3. Dobrý den, 4. 6. 2022, 15:51, jsem psal e-mail na opravime@vodafone.com. Uběhlo 10 pracovních dní a žádná odpověď nedorazila. Zpráva č. 1265084. 10. 6. 2022, 17:18, jsem psal e-mail na opravime@vodafone.com. Uběhlo 5 pracovních dní a žádná odpověď nedorazila. Zpráva č. 1274204. Můžete se na to podívat a odpovědět?
 4. Dnes 12.06.2012 se vyskytl problém s nízkou rychlostí (přehrávat videa není možné. Načítání webu trvá desítek sekund). Restart ani odpojení a zapojení koax. kabelu nepomáhá.
 5. Dnes došlo ke zpomalení rychlosti (přehrávat videa nebylo možné). Po odpojení a zapojení koaxiálního kabelu se rychlost internetu vrátila zpět.
 6. Jednoduchý skript, který každých 30 sekund zkontroluje, zda jste připojeni k internetu (pingem na adresu google.com). Skript bude automaticky startovat po přihlášení do Windows. V souboru offline.txt najdete datum a čas, kdy nebylo možné se připojit k internetu. Co budete potřebovat: AutoHotkey (Windows): https://www.autohotkey.com/ Návod: 1.) Nainstalujte AutoHotkey 2.) Vytvořte novou složku ahk v adresáři C:\Users\NAZEV_UZIVATELE\Documents 3.) V adresáři vytvořte nový soubor offline.txt 4.) Do souboru offline.txt vložte následující kod: Loop { speed:=SimplePing("google.com") SimplePing(URL) { Runwait,%comspec% /c ping -w 4000 -n 1 %url%>ping.log,,hide fileread, StrTemp, ping.log if RegExMatch(StrTemp, "Average = (\d+)"){ Sleep, 30000 }else{ FileAppend, %A_YYYY%-%A_MM%-%A_DD% %A_Hour%:%A_Min%:%A_Sec%`n, C:\Users\NAZEV_UZIVATELE\Documents\ahk\offline.txt Sleep, 30000 } } } 5.) Změnte NAZEV_UZIVATELE za vaše uživatelské jméno 6.) Přejmenujte soubor offline.txt na offline.ahk 7.) V adresáři vytvořte prázdný soubor offline.txt 8.) Klepněte pravým tlačítkem na soubor offline.ahk . Vyberte Send >> Desktop (create shortcut) 9.) Jděte do adresáře C:\Users\NAZEV_UZIVATELE\Desktop 10.) Zkopírujte soubor offline.ahk - Shortcut do adresáře C:\Users\NAZEV_UZIVATELE\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup Alternativou je rozšíření Internet Connection Monitor pro Chrome prohlížeč. https://chrome.google.com/webstore/detail/internet-connection-monit/hgccfdagfbilbdbkgmfdmmdfmjjoakfo/related https://chrome.google.com/webstore/detail/internet-connection-monit/hgccfdagfbilbdbkgmfdmmdfmjjoakfo
 7. Dneska po 6ti dnech poprvé na minutu vypadl internet. Po minutě znovu naběhnul. Když vypadl internet, tak se do administrace nedalo dostat. Přidávám obrázky po naběhnutí internetu. Post RS chyby jsou sice vysoké a kanál v upstreamu je pouze 1, nicméně internet byl bez výpadku 6 dní a plně stabilní s plnou rychlostí, což se v minulosti nikdy nestalo.
 8. Informace o kabelovém modemu: 38:43:7D:CF:C0:D2 Informace o internetové části (WAN IP): 38:43:7D:CF:C0:D4
 9. Dnes je v Upstreamu opět pouze jeden kanál.
 10. Pokud pouze vypnu a zapnu modem, tak internet stále nefunguje.
 11. V předešlém příspěvku jsem udělal screenshoty ve chvíli, kdy se zpomalil internet.
 12. Dnes 25.05.2022 v 18:18 se znovu zpomalil velmi internet - nešla přehrávat videa. Rychlost downloadu byla pouze 0.8 Mbps - po kabelu a WI-FI. Musel jsem vypnout modem, odpojit koaxialní kabel, zapnout modem, zapojit koaxialní kabel. Potom internet zrychlil na 165 Mbps. Máte nějaké rady čím může být zpomalení způsobeno? Přikládám Downstream a Upstream po 7 hodinách provozu. Downstream na kanále 16 má vysoký počet Post RS chyb - čím je to způsobeno? Bude nutné vyměnit koaxiální kabely za nové? Downstream: Upstream:
 13. Včera 24.05.2022 byl u nás technik, opravil koaxialní kabel. V Upstreamu jsou nyní 4 kanály. Včera 24.05.2022 asi 1 hodinu po návštěvě technika se zpomalil velmi internet - nešla přehrávat videa. Rychlost downloadu byla pouze 0.8 Mbps - po kabelu a WI-FI. Musel jsem vypnout modem, odpojit koaxialní kabel, zapnout modem, zapojit koaxialní kabel. Potom internet zrychlil na 125 Mbps. Dnes 25.05.2022 znovu vypadl internet. Musel jsem vypnout modem, odpojit koaxialní kabel, zapnout modem, zapojit koaxialní kabel. Potom internet naběhnul. Máte nějaké rady? Je Downstream a Upstream v pořádku? Downstream: Upstream:
 14. Dobrý den, problém s vypadávajícím internetem stále přetrvává. Máte nějaké rady? Psal jsem na opravime@vodafone.com. Dne 9.5.2022 byl u nás technik, který provedl pouze zesílení signálu. Nevymělil však modem. Technik říkal, že pokud vypadne internet a budou fungovat televizní pořady Eurosport 1 a Eurosport 2, tak bude nutné vyměnit modem za nový. Dnes znovu vypadl internet a televizní pořady Eurosport 1 a Eurosport 2 fungují (fungují i všechny ostatní televizní pořady). Dne 13.5.2022 provedl technik reset modemu do továrního nastavení. Bohužel to nepomohlo, internetové připojení vypadá a nefunguje znovu – viz Popis závady. Dne 19.5.2022 vyměnil technik vadný modem (Compal CH7465VF) za nový modem (Compal CH7465VF). Bohužel to nepomohlo, internetové připojení vypadá a nefunguje znovu – viz Popis závady. Popis závady: Každý den několikrát vypadává a nefunguje internetové připojení. Aby byl internet opět funkční, je nutné odpojit všechny kabely od modemu, poté je znovu zapojit (koaxialní kabel je nutné odpojit a zapojit) - nestačí pouze restartování modemu. Internet takto nefunguje od poslední výměny starého modemu od UPC za modem Compal CH7465VF (od minulého roku). Internet takto nefunguje po kabelu ani přes WIFI, a to na smartphonech s operačním systémem Android a počítačích s operačním systémem Windows 10 a Windows 11.
×
×
 • Create New...