Jump to content

Azrael

User
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Azrael's Achievements

Level 3

Level 3 (3/14)

 • One Month Later
 • Week One Done
 • Collaborator
 • Dedicated
 • First Post

Recent Badges

0

Reputation

 1. Jsou tři možnosti... 1) Zakoupit si vlastní router. 2) Dát modem do režimu bridge, a na pc si změnit mac adresu síťovky. (Modem musí být připojen přes kabel, jelikož WiFi nebude fungovat). 3) Odpojit modem od elektřiny na alespoň čtyřiadvacet hodin a doufat, že se IP adresa zachytí někde jinde a modem si přivlastní novou.
 2. Záleží na tom, jak je nastavený lease time a zda-li se IP adresa uchytí někde jinde. Každá lokace má svoje IP adresy... Když je modem vypnutý na čtyřiadvacet hodin a lease time je nastaven na tu danou dobu, tak by se IP adresa změnit měla. Ale není to povinnost.
 3. Z mé zkušenosti se IP adresa nemění. Záleží na tom, jak máš nastavený lease time. Já mám nastavený lease time na čtyřiadvacet hodin přičemž když jsem měl vypnutý modem po celou tuto dobu, tak se IP adresa stejně nezměnila. (Není to pravidlem). Sám bych rád věděl jak to funguje, jelikož sám nerozumím celé funkcionalitě. Nemluvně o tom, že každý má lease time nastaven jinak... Nýbrž jak už zde někdo avizoval. Nejefektivnější způsob je přepnout modem do režimu bridge a následně si za modem dát vlastní zařízení.
 4. @kraftwerk007 Taktéž bych byl rád obeznámen...
 5. Proč se šťourat v něčem, co už je dávno tabu? Zakladatel tohoto dotazu stejně není aktivní, takže žádná křeč.
 6. @Wilbur Celou dobu se o tom zde bavíme. není jediný důvod proč by měl někdo vypínat WiFi. soucítím s tebou... navíc ani nevím, co používá za router a zda-li je vůbec možnost to nastavit. pokud někdo chce omezit přístup k WiFi nějakému člověku v rodině, tak ať to řeší disciplinovaně a ne tímto tragickým způsobem. proč by se s tím měl někdo patlat? lapálie... nesmysl.
 7. To je ošemetný. Nebylo by lepší vypojit rovnou daný zařízení od elektřiny? aby nedošlo k možnému zkratu v zásuvce.
 8. Tazatel nenapsal jaký vlastní zařízení, takže jsem poradil jen základně. nýbrž k čemu omezovat WiFi? pokud mám nějakého člena rodiny který na telefonu tráví víc času než by měl, tak mu prostě telefon seberu. Tohle jsou rádoby řečeno opletačky.
 9. Filtr MAC. pokud chceš nějakému konkrétnímu zařízení zablokovat přístup na WiFi, tak stačí zapnout filtr kde si nastavíš zda-li chceš povolit či naopak zakázat vybraným zařízením přístup k WiFi. a bude to fungovat do tý doby, dokud to nezrušíš.
 10. Tento dotaz abych pravdu napsal moc nechápu...
 11. Diakritika taktéž nefunguje. pokavaď bych si chtěl síť pojmenovat s diakritikou, tak už to nevezme. naopak tečky to bere, a smajlíky tohoto typu ":- )" taktéž. stále mi to ovšem hlásí tu bezvýznamnou hlášku "Vámi zadaný název sítě je nedostatečný." ...
 12. Otázkou pro mě stále je, proč to na Compalu nefunguje. ještě mi to vyhodí takovou rádoby řečeno stupidní hlášku že prej "Vámi zadaný název sítě je nedostatečný"... 💁🏻‍♂️
 13. @tomus Taktéž jsem přímo nenapsal, že to bude najisto fungovat. pouze jsem napsal, že by to fungovat mělo. ještě když k tomu připočtu že jsem se díval na pár videí, kde to na kupříkladu routerech značky tp-link fungovalo. říkám si tedy, že by to mohlo fungovat i tady. ovšem nemám momentálně přístup na pc, takže to asi neudělám. bavím se o tom, že nemohu right kliknout. a to je zapotřebí pokavaď to chci obejít. všiml jsem si toho že tutoriál který si mi posílal byl na heslo. ovšem vím jak to udělat pro změnu SSID, ale nemám přístup na pc. v podstatě to nehraje žádnou roli, je to spíš jen kosmetická změna WiFi. nemá to žádný smysluplný účel. jen jsem viděl pár takových sítí, a tak jsem to chtěl vyzkoušet. nic víc... @sodekcz Jakmile budu mít přístup to udělat na pc popř. na laptopu... momentálně to nemám jak udělat, jelikož na smartphonu to neudělám. ale myslím si že na takových 90% to fungovat bude. když to funguje na heslo, tak proč by se nedalo obejít SSID. :- )
 14. @sodekcz Samozřejmě, že tam emodži neprojde pokavaď název sítě uložím normálně. 🙂 Ale podle tutoriálu který zde avizoval tomus by to mělo fungovat. uvidí se, zdali je nějaká alternativa za pc, jak to udělat na androidu.
×
×
 • Create New...