Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/28/2021 in all areas

 1. Nevím, co na tom lineárním vysílání máte. IMO mu uživatelé budou jen ubývat, má matka (60+) se už několik let dívá jen odloženě. Prostě víte co chcete vidět, a to si pustíte. Vše můžete vidět od začátku, kdykoliv zapauzovat a naopak reklamy přeskočit (zatím). Lineární vysílání je pro ty, co přijdou domů z práce a neví na co koukat. S čímž Horizon GO moc nepomáhá, ale třeba Netflix řeší doporučovacími algoritmy. Lineární vysílání chápu u exponovaných sportovních utkání, protože ty chtějí lidé vidět opravdu živě, ne že ve finále MS v hokeji Česko-Rusko uslyší "Góóól" nejdříve od sousedů, pak až z obrazovky. Plus zrovna tam je třeba vysoký datový tok pro spoustu lidí najednou, takže IPTV je nevhodná.
  2 points
 2. Další problém se zpětným shlédnutím je znatelně horší kvalita (asi moc šetří). Pod vím, že něco nestihnu, je lepší si to nahrát a pak shlédnout z vlastního záznamu.
  0 points
 3. Jednoduše - nejede internet, nemáš vůbec nic. O kvalitě nemluvě. Naplánuji si nahrání na ext. HDD a můžu to tam mít roky. DVB-C s možností d8t CA modul má dneska už každá TV. Tak jsem zase omezen na ext. krabici a nebo na TV s nějakým systémem, kde (možná) bude jednou i aplikace.
  0 points
 4. Souhlasím s Adolfem, já jsem nikdy nesledoval Netflix, až v únoru když jsem opravdu už doma skoro šílel a neměl co dělat (kromě home office), jsem si opravdu ze ZOUFALSTVÍ předplatil u Vodafone Netflix. Ještě jsem ho měl v březnu a dubnu. Od tohoto měsíce konec. Bral jsem to opravdu jen jako rozšíření nabídky z nudy. Takže úspěch Netflixu bych během pandemie příliš neglorifikoval. Ty čísla brzy spadnou.
  0 points
 5. @ Marek-26 Symetrický net se velmi často neobjevuje ani na optice, natož na metalice a má to svoje opodstatnění, protože useři víc stahují, než odesílají. A budovat Docsis s tím, že zruším klasickou TV v DVB-C a díky IPTV mně pak šíleně naroste traffic a ještě si zadělám na problémy, to už by opravdu někdo ve vedení firmy musel být po nepovedené lobotomii, kdyby dal tomuto zelenou... @ Evzen Ano, možné je samozřejmě všechno. Teď je navenek jakási pseudomóda netové TV (marketingově dobře živená IPTV/OTT operátory), ovšem reálná čísla vypovídají o tom, že lineární TV v ČR se týká cca 90% diváků a jenom 10% spadá do nelineáru. Ono to tak bylo ostatně vždy, protože zpětné sledování není vlastně nic jiného, než obyčejný vylepšený záznam vysílání, který se datuje od doby prvních VHS. Snad si to uvědomí i ve Vodafone a akceptují fakt, že 50% domácností přijímá TV signál z pozemáku (lineár), 20% ze SAT (opět lineár), dalších 20% z kabelovek (lineár) a jenom 10% připadá na IPTV, kde ovšem také zdaleka ne každý využívá zpětné shlédnutí (a je zde pochopitelně i překryv, dost lidí má kombinaci vícero různých zdrojů příjmu TV). Pokud jde o -náctileté klienty, tak ti vesměs mají jenom představy, ale chybí money (ty má fotřík ve středním věku, který také obvykle rozhoduje). I tak ale časem ti -náctiletí dospějí a budou mít jiné starosti, než sjíždět Netflixy. Takže o budoucnost lineáru bych strach neměl :)
  0 points
 6. iptv si mohou nechat, nabidek je plno. CA modul je pro me jedine reseni...
  0 points
 7. Osobně považuji CA modul za perfektní řešení a velmi jej budu postrádat (v budoucnu). Než bude vše IPTV uteče - doufám - ještě mnoho vody.
  0 points
 8. Pak si to muzou i s tim kabelem klidne odnest.
  0 points
 9. Až k tomu dojde, tak se s IPTV můžou jít vyfotit...
  0 points
This leaderboard is set to Prague/GMT+02:00
×
×
 • Create New...